Mobilā versija
+19.9°C
Cecīlija, Cilda
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017
15. augusts, 2016
Drukāt

Deja bez vārdiem Ģertrūdes ielas teātrī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā” 16. un 17. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī plkst. 19 rīko horeogrāfes Elenas Jacintas dejas izrādi “Bez vārdiem / Wordless”, LA.lv pavēstīja izrādes producente Māra Siliņa.

Izrādē dejo Alise Putniņa, Elena Angelova un Elena Jacinta, bet izpētes periodā piedalījās arī Alise Putniņa un Elīna Lutce, skaņu mākslinieks Gosh Snobo, fotogrāfs Viesturs Lācis un videomākslinieki – Carlos Del Mazo, Crow Wings.

“Bez vārdiem” ir pilnmetrāžas laikmetīgās dejas izrāde, kas daļēji iedvesmojusies no Umberto Eko grāmatas “Ideālās valodas meklējumi” idejām, kas stāsta par dažādiem mēģinājumiem Eiropas vēsturē atrast vienu pirmatnēju valodu. Izrādes pamatā ir kustības izpēte, kuras mērķis ir attīstīt ‘valodu’, iesaistot gan dejotāju ķermeni un prātu, gan to emocijas un izjūtas. Šis ķermeniskais dialogs, kas notiks reālajā laikā, ir centiens atrast to kopīgo valodu, kurā ir iespējams komunicēt bez vārdiem.

Elena Jacinta ir neatkarīga horeogrāfe un dejotāja, studējusi deju Londonas Universitātes Birkbekas koledžā un beigusi maģistrantūru Roehamptonas Universitātē, Londonā ar pētniecisko grādu “MRes horeogrāfijā un performancē”. Kā dejotāja viņa ir strādājusi ar vairākiem horeogrāfiem Lielbritānijā, bet viņas pašas darbi līdz šim tika rādīti tādos festivālos, kā “Fringe” Edinburgā (2011), “Resolution!” Londonā (2013. un 2014. gadā), “Laiks Dejot” Rīgā (2014) un citur.

Pievienot komentāru

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav! (1)No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+