×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

“Delna” vērsusies KNAB saistībā ar Rāviņa automašīnas iegādi

ravins2

Sabiedība par atklātību “Delna” vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienestā (KNAB) saistībā ar Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) iegādāto automašīnu “Volvo” S80, ko viņš iepriekš piecus gadu lietojis kā dienesta mašīnu, piektdien Latvijas Televīzijas raidījumam “Panorāma” pavēstīja “Delnas” priekšsēdētājs Kristaps Petermanis.

“Firma ir ļoti būtiski, kā šķiet, nākusi pretim, pārdodot automašīnu zem tirgus cenas amatpersonai, kas tieši vai netieši lemj par automašīnas iepirkumu veikšanu no šīs pašas firmas pašvaldības vajadzībām. Šis gadījums ir bijis pietiekami nopietns, lai “Delna” jau aizsūtītu KNAB iesniegumu, lūdzot izvērtēt interešu konfliktu un, iespējams, pat nopietnāku likumpārkāpumu,” sacīja Petermanis.

Raidījums skaidro, ka Rāviņa amatpersonas deklarācijā norādīts, ka viņš automašīnu iegādājies par 3859 latiem. Taču pats Jelgavas mērs apgalvo, ka par automašīnu samaksājis vairāk nekā sešus tūkstošus latu.

Pēc viņa teiktā, atšķirība starp deklarācijā norādīto un reālo summu radusies tādēļ, ka deklarācijā, iespējams, nav norādīts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Tomēr “Panorāmas” rīcībā esošais rēķins par automašīnas iegādi liecina, ka automašīna iegādāta par 6700 eiro (4708 latiem) un deklarācijā norādīta automašīnas cena bez PVN.

“Zemgales ziņas” piektdien vēstīja, ka Rāviņš, darba mašīnai prasot ekskluzīvas lietas un pēc līzinga termiņa beigām nopērkot to pats, tālredzīgi sarūpējis sev labu auto.

Draudzīgā daudzgadu sadarbība ar automašīnu “Volvo” izplatītājfirmu “ALD Automotive”, ar specifiskām konkursu prasībām radot tai iespēju būt vienīgajai spēkratu piegādātājai, Jelgavas domes priekšsēdētājam izrādījusies veiksmīga, norāda laikraksts. 2007.gada izlaiduma mašīnu, ar kuru teju piecus gadus mērs brauca darba darīšanās, pēc līzinga beigām “ALD Automotive” viņam esot pārdevusi par divreiz zemāku cenu nekā tādus pašus modeļus tirgo citiem.

Rāviņš Jalgavas pilsētas mēra amatā ievēlēts 2001.gada 26.martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+