Mobilā versija
+7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Demiens Hērsts izdos autobiogrāfiju

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Britu mākslinieks Demjens Hērsts gatavojas izdot autobiogrāfiju, kas ļaus lasītājiem ielūkoties britu mūsdienu mākslas pasaulē.

Līdsā dzimušais Hērsts ir bagātais no patlaban dzīvojošajiem britu māksliniekiem. Viņa bagātība ir aptuveni 215 miljoni sterliņu mārciņu (260 miljoni eiro), liecina laikraksta “The Sunday Times” ikgadējais bagātnieku saraksts.

Izdevniecība “Penguin Books” sola, ka grāmata būs sarakstīta tikpat “radikālā” manierē kā dziedātāja Moriseja pērn iznākusī autobiogrāfija.

Hērsta grāmatas tapšanā piedalīsies žurnālists Džeimss Fokss, kurš palīdzējis sarakstīt roka leģendu “The Rolling Stones” ģitārista Kīta Ričardsa memuārus.

Hērsts bija viens no britu jauno mākslinieku kustības dibinātājiem. Tajā darbojās arī Treisija Emina, Sāra Lukasa un Marks Valingers.

Daudzi no viņiem 80.gados studēja Goldsmita koledžā Londonā. Jauno mākslinieku pirmā nopietnā izstāde norisinājās noliktavā un piesaistīja vairākus ietekmīgus mākslas kolekcionārus. Viņu vidū bija Čārlzs Sāči, kurš vēlāk kļuva par aktīvu Hērsta atbalstītāju.

Hērsta darbi, piemēram, formaldehīdā saglabāta aita un haizivs, šokējuši sabiedrību.

“Hērsts uzauga diezgan nelabvēlīgā vidē. Viņa māte, viņš pats un draugi, no kuriem daudzi kļuva par māksliniekiem, pusi savas dienas ielauzās svešās mājās, zaga un vadīja kriminālu dzīvesveidu, bet pārējā laikā aizrāvās ar mākslu. Tas sākās jau ļoti agrā vecumā,” sacīja Fokss. “Man likās fascinējoši un aizkustinoši, ka viņi nezaudēja saikni ar mākslas pasauli. Bezbailīgais Demiens, viņa pretošanās autoritātēm, ticība, ka nekas nav neiespējams, un noteikumu pārkāpšana. Tas ļoti lielā mērā nāk no viņa bērnības.”

Pievienot komentāru

Patriotiskas jubilejas svinības ar "Sesto jūdzi"Atzīmējot piecpadsmit gadu jubileju, 28. oktobrī Ādažu kultūras centrā pie klausītājiem dodas visvairāk titulētā kantri grupa "Sestā jūdze" ar patriotisku noskaņu caurvītu Vislatvijas jubilejas koncerttūri "Man citas zemes nevajag".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+