×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2017
Drukāt

Deputāti konceptuāli atbalsta straujāku akcīzes nodokļa celšanu degvielai, cigaretēm un alkoholam (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par akcīzes nodokli”, paredzot straujāk celt akcīzes nodokli degvielai, cigaretēm un alkoholam.

Likuma grozījumi paredz svinu nesaturoša benzīna akcīzes nodokli par 1000 litriem paaugstināt par 7,8% – no 436 eiro līdz 470 eiro 2018.gadā.

Svinu saturoša benzīna akcīzes nodokli par 1000 litriem paaugstinās par 24% – no 455,3 eiro līdz 564 eiro.

Dīzeļdegvielas akcīzi no 2018.gada palielināt par 11% – no 341 eiro līdz 378 eiro par 1000 litriem.

Savukārt sašķidrinātās naftas gāzes akcīzes nodokli palielinās par 12% – no 231 eiro līdz 206 eiro par 1000 litriem.

Akcīzes nodokļa likmi cigaretēm cels par 5,5% – no 67 eiro par 1000 cigaretēm patlaban līdz 70,7 eiro no 2018.gada 1.jūlija.

Savukārt vīna akcīzes nodokli cels par 18% – no esošajiem 78 eiro par par 100 litriem līdz 92 eiro. Akcīzes nodoklis alum augs par 24% – no esošajiem 4,5 eiro par katru absolūtā spirta tilpumprocentu līdz 5,6 eiro.

Alkohola starpproduktiem no 15 līdz 22 tilpumprocentiem cels akcīzi par 15% – no esošajiem 130 eiro par 100 litriem līdz 150 eiro. Savukārt pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem cels akcīzes nodokli par 15% – no esošajiem 1450 eiro par absolūtā spirta procentu līdz 1670 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Mūsu zelta gabaliņi

  2. tā nu ir, kad degvielu mēra ar to pašu mērauklu, kā cigaretes un alkoholu…un pat tur būtu jāskatās, lai nav izdevīg\ak pie kaimiņiem iegādāt:)

  3. Nu nav viņiem tā prātiņa!Ka tik plēst naudu!Cits viņiem neinteresē!Kad ir pieņemts kaut viens likums par labu tautai?Skaitās Tautas kalpi…Tautas drāzēji!Viņus ne par ko nesoda,ko grib,to dara!Riebjas ,ienīstu ..
    .Lai paši pasēž uz tādām algām kā mēs…Ka’dam no viņiem tas ir izdevīgi,savādāk nevar būt!Lai nolaiž cenas līdz kontrabandas cenām,tad kontrabandas vairāk nebūtu,bet nē…kārtējā maucība…citus vārdus neatrast!

  4. Tiem tur augšā, kā redzams, ir pilnīga vienaldzība pret tautu, saviem iedzīvotājiem. Arīdzan pret ekonomiku, jeb tās vienu no nepatīkamākajām sastāvdaļām, inflāciju. Ir ekseļi, statistika, nevienlīdzība, plaisa starp varu un tautu, sev piemaksas, kompensācijas un prēmijas, kā arī vienkārši, savu algu pašiem sev, paaugstināšana, ar ko arī tad viss nepieciešamais tiek sasniegts. Nodokļu reformas negatīvos aspektus tie, tur, tādēļ neizjutīs ne pat vismazākajā mērā. Tie vispār, i nevar pat iedomāties par to eksistenci. Jo kā gan savādāk tie, tur, augšā, paaugstinātu nodokļus uz enerģijas nesējiem.

  5. Morāle ir daudz vienkāršāka:kapēc gan lētajam elektorātam(lētā darbaspēka koncepcij,pensionāri)būtu jāsaglabā pilsoniskais apzinīgums ja zelta kāpostgalvas to piekopj tikai priekšvēlēšanu laikā?Kā pārkāpj saeimas slieksni – da nafig,ar pašu pieņemto nodokļu politiku krāpjas…Nu pīpēs vairāk kontrabandu,nekādas reklāmas kampaņas nelīdzēs!Pīpmaņi,galvenokārt,ir vecākā paaudze – nabadzīgākā!Preiļu dzeltenais arī nāks modē,atkal!Jau tagad slorbā kaut kādu sadzīves ķīmiju,bomži.Nu,būs arī pensionāri,sētnieki,apkopējas…Ja nesaprot elementāras lietas – cilvēks strāda lai normāli dzīvotu,nevis dzīvo lai strādāt,nu ko,lc,tp,saimnieks,lpp,tagad vienotība,tur jums arī skuju taka!

  6. šogad nodokļu celšanas rezultātā man gadā sanāk 300 eiro vairāk nekā iepriekš izdevumos, nākamgad pieaugums vismaz tikpat (tiešie izdevumi nereķinot cenu celšanos nodokļu dēļ) atiecigi 2 gados nodokļu pieauguma dēļ no manis noslauc 600 gadā vairāk eiro vairāk. sievietei pieaugums ap 300 eiro. principā no musu ģinemes rupji rēķinot papildus 1000 eiro iekasēs. tas ir vairāk nekā 10% no musu gada ienākumiem.
    bus jāpāriet uz ēnu ekonomiku, nav vienkārši citas izejas, es nevaru atļauties tādas papildus izmaksas

Draugiem Facebook Twitter Google+