Mobilā versija
+15.3°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
3. augusts, 2016
Drukāt

Diasporas bērni veikuši pētījumu par tautasdziesmām. Nobalso par labāko!

Ekrānšāviņš no mandziesminunepietruka.lvEkrānšāviņš no mandziesminunepietruka.lv

Nupat noslēdzies Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padomes (PBLA IP) rīkotās akcijas “Dāvana Latvijai: Man dziesmiņu nepietrūka” pirmais posms, kuras laikā latviešu diasporas skolu audzēkņi visā pasaulē tika aicināti pētīt latviešu tautasdziesmas, LA.lv uzzināja PBLA Izglītības padomē.

Latvijas simtgades pasākumos iekļautās akcijas mērķis – veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu bērnu un jauniešu cieņu un mīlestību pret latviešu tautasdziesmām, radot iespēju tās pētīt, analizēt un izdziedāt. Akcijā piedalījās desmit latviešu skolas diasporā no sešām valstīm – Austrālijas, Kanādas, ASV, Islandes, Īrijas, un Beļģijas.

Visu akcijas dalībnieku prezentācijas ir pieejamas un aplūkojamas ŠEIT. PBLA aicina ikvienu piedalīties popularitātes balsojumā un līdz 31.augustam aplūkot ierakstus un piespiest “Like” mīļākajai prezentācijai.

Akcijas nākamajos posmos diasporas skolas balsošanas kārtībā noteiks savas mīļākās tautasdziesmas, iedziedās un nofilmēs un PBLA no ierakstiem izveidos dāvanu Latvijai tās simtgadē – mobilo ierīču lietotni ar ārzemes dzīvojošo latviešu bērnu un jauniešu mīļākajām tautasdziesmām.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (5)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+