Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
3. augusts, 2016
Drukāt

Diasporas bērni veikuši pētījumu par tautasdziesmām. Nobalso par labāko!

Ekrānšāviņš no mandziesminunepietruka.lvEkrānšāviņš no mandziesminunepietruka.lv

Nupat noslēdzies Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padomes (PBLA IP) rīkotās akcijas “Dāvana Latvijai: Man dziesmiņu nepietrūka” pirmais posms, kuras laikā latviešu diasporas skolu audzēkņi visā pasaulē tika aicināti pētīt latviešu tautasdziesmas, LA.lv uzzināja PBLA Izglītības padomē.

Latvijas simtgades pasākumos iekļautās akcijas mērķis – veicināt ārzemēs dzīvojošo latviešu bērnu un jauniešu cieņu un mīlestību pret latviešu tautasdziesmām, radot iespēju tās pētīt, analizēt un izdziedāt. Akcijā piedalījās desmit latviešu skolas diasporā no sešām valstīm – Austrālijas, Kanādas, ASV, Islandes, Īrijas, un Beļģijas.

Visu akcijas dalībnieku prezentācijas ir pieejamas un aplūkojamas ŠEIT. PBLA aicina ikvienu piedalīties popularitātes balsojumā un līdz 31.augustam aplūkot ierakstus un piespiest “Like” mīļākajai prezentācijai.

Akcijas nākamajos posmos diasporas skolas balsošanas kārtībā noteiks savas mīļākās tautasdziesmas, iedziedās un nofilmēs un PBLA no ierakstiem izveidos dāvanu Latvijai tās simtgadē – mobilo ierīču lietotni ar ārzemes dzīvojošo latviešu bērnu un jauniešu mīļākajām tautasdziesmām.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+