×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Dienvidkorejas prezidenta brālim piespriež cietumsodu par korupciju

Tiesa Dienvidkorejā atzina valsts prezidenta Lī Mjungbaka vecāko brāli Lī Sangdeuku par vainīgu korupcijā un piesprieda viņam divu gadu cietumsodu.

Seulas Centrālā rajona tiesa arī nolēma, ka 77 gadus vecajam Lī Sangdeukam ir jāsamaksā naudassodi 750 miljonu vonu (368 tūkstošu latu) apmērā. Šī summa atbilst kukuļiem, kuru ņemšanā viņš atzīts par vainīgu.  Lī, kurš sešas reizes bija ievēlēts parlamentā, pērn jūlijā tika aizturēts par kukuļņemšanu no baņķieriem un kāda uzņēmēja un par palīdzēšanu problēmās nonākušām bankām izvairīties no audita.  Viņa darbības bija saistītas ar liela mēroga korupcijas skandālu 2011. gada sākumā, kad četru krājbanku darbība tika apturēta nepietiekamas likviditātes dēļ. Tika uzsākta plašāka izmeklēšana, kurā līdz šim ir apturēta 16 krājbanku darbība un četri baņķieri izdarījuši pašnāvību.

Lī Sangdeuks bija galvenais sava brāļa uzvaras veicinātājs prezidenta vēlēšanās 2007. gadā. Viņa notiesāšana ir nepatīkama prezidentam, kurš jau atvainojies par vairākām korupcijas lietām, kurās iesaistīti tuvi prezidenta palīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+