×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Dievu cīņas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Stāstu atvasinot no mīta par Hora un Seta cīņu, kurš valdīs pār Ēģipti, “Troņu spēles” zvaigzne Nikolajs Kosters-Valdaus un skotu aktieris Džerards Batlers iejutušies dievu lomās. Specefektiem dāsni bagātinātā vide ir sterila mūsdienu Holivudas versija par Seno Ēģipti, bet pirmā plāna aktieru atlase – kārtējais pierādījums Holivudas rasismam, kas jau sapelnījis pamatīgu pārmetumu gūzmu.

Senās Ēģiptes loma mūsdienu pasaules kārtībā nav apšaubāma, taču pārsteidzošā kārtā tā joprojām ir “nezināmā zeme” Holivudas acīs, kaut arī, piemēram, “Mūmija” un ar to saistītās filmas sapelnījušas krietnu naudas žūksni. Iespējams, neskaitāmo dievu, faraonu, cīņu par varu un kārtējā pasaules brīnuma celtniecības kokteilī iztrūcis cilvēcības moments, ko steidz glābt vairākus gadus klusējušais spriedzes filmu režisors Alekss Projass, kas pats dzimis Ēģiptē un uzņēmis filmas “Es, robots” un “Pareģojums”, un nu no nulles radījis savu vīziju par Seno Ēģipti, kurā par varu cīnās dievi Sets un Hors.

Austrālijas tuksnešos filmētais materiāls seko parastam mirstīgam puisim, vārdā Beks, kas nolēmis glābt savu mīļoto. Tas gan nav viegli izdarāms, jo viņa jau aizraidīta nāvē, taču viens no varenākajiem Ēģiptes dieviem Hors apsolījis meiču atdzīvināt, ja vien viņam pašam izdosies sasniegt iecerēto – uzvarēt cīņā Setu.

Gan 2D, gan 3D versijās filma “Ēģiptes dievi” ir skaniski apdullinošs un vizuāli bagātīgs kinostāsts, kas gan ar oriģinalitāti neizceļas, bet ar pamatīgu specefektu devu gan. Tā baltiem diegiem šūtais scenārijs kalpojis arī par dažu galveno lomu atveidotāju komiskā talanta šķautņu demonstrēšanas iespēju, kamēr pats mīts pieprasa labi trenētus un knapi piesegtus augumus, brutalitāti un iespaidīgu vizualizāciju, kas vienlaikus arī kalpo par datortehnoloģiju attīstības piemēru.

 

UZZIŅA

“Ēģiptes dievi”/”Gods of Egypt”

ASV, Austrālija, 2016.

Režisors: Alekss Projass

Lomās: Džerards Batlers, Nikolajs Kosters-Valdaus, Rufuss Sjuels, Kortnija Ītone, Brendons Sveitss, Džefrijs Rašs

No 26. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+