“Dinamo” izbraukumā apspēlē “Severstaļ” 0

Rīgas “Dinamo” ceturtdien izbraukumā Krievijā ar 4:2 uzvarēja Čerepovecas “Severstaļ” gada priekšpēdējā spēlē Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), informēja organizatori.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Vārtus viesiem guva “Dinamo” sastāvā vietu atguvušais Ģirts Ankipāns, kā arī Kristaps Sotnieks, Andris Džeriņš un Aleksandrs Žirū. Pret Čerepovecas klubu “Dinamo” izcīnīja pirmo uzvaru gandrīz trīs gadu laikā – iepriekšējais panākums 2010.gada janvārī tika gūts pēcspēles metienos (4:3), bet vienīgo reizi pamatlaikā  “Severstaļ” vienību bija izdevies uzvarēt Liepājā 2009.gada oktobrī.

Aizsargam Guntim Galviņam Čerepovecas ledus arēnā pirmajās minūtēs izdevās izrauties vienam pret vārtiem, tomēr mājinieku vārtsargam Vasilijam Košečkinam ar “Severstaļ” aizsardzības palīdzību izdevās briesmas novērst. “Severstaļ” vairāk uzbruka, taču bīstamākas situācijas pie vārtiem mērenā tempā ritējušajā spēlē veidojās reti.

Rezultātu izdevās atklāt “Dinamo”, kad ripa pēc Ankipāna patāla metiena aizķēra aizsarga nūju un, pašāvusies augšup, pār Košečkina plecu ielidoja vārtos. Tiesa, noturēt pārsvaru līdz trešdaļas beigām viesiem neizdevās, jo “Severstaļ” vārtu guvumā pārvērta aizturēto sodu, kad ar Mikaela Telkvista vārtu priekšā palikušo ripu pirmais izrīkojās Deniss Kazionovs.

Aktīvāka un ātrāka spēle otrajā trešdaļā palīdzēja  “Dinamo” iegūt iespēju spēlēt skaitliskā vairākumā, ko komanda izmantoja un vēlreiz izvirzījās vadībā. Vairākuma izspēlei veiksmīgi pieslēdzās Sotnieks – aizsargs pieslidoja tuvāk vārtiem un pārspēja Košečkinu pēc Aleksandra Ņiživija piespēles no aizvārtes.

“Dinamo” uzvaru pēdējā trešdaļā nostiprināja Andris Džeriņš. Ņiživijam neizdevās izgājiens vienam pret vienu, taču aiz vārtiem viņš jau kritienā piespēlēja Džeriņam, kurš vārtu priekšā nebija apturams. Pēc 24 sekundēm mājinieki gan izmantoja iespēju brīvi darboties “Dinamo” vārtu priekšā un “Severstaļ” rezultāta starpību pēc Kazionova metiena ātri samazināja. “Severstaļ” cenšoties atspēlēties un panākt neizšķirtu, mājinieki pēdējā minūtē ielaida ripu tukšos vārtos, kad precīzs bija Žirū.

Tāpat kā Ankipāns pēc ilgākas pauzes laukumā ceturtdien devās arī uzbrucējs Raitis Ivanāns.

Gada pēdējā spēlē “Dinamo” sestdien Čehovā tiksies ar “Vitjaz”, kas tāpat kā rīdzinieki vēl nav šķīries no cerībām tikt izslēgšanas spēlēs.