“Dinamo” uzvaru sērija pārtrūkst Omskā 1

Visām sērijām reiz pienāk gals – Rīgas “Dinamo” astoņu maču uzvaru gājienu svētdien Omskā apturēja “Avangard” hokejisti, kas bija pārāki ar 5:2. Nākamā spēle rīdziniekiem otrdien Hantimansijskā pret “Jugra”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Rīdzinieku labā vārtus guva Vitālijs Pavlovs un Pols Šekura, bet vārtus sargāja Jakubs Sedlāčeks, atvairot 37 no 41 metiena. Pēdējā ripa ielidoja tukšos rīdzinieku vārtos.

Omskas vienība bija piedzīvojusi zaudējumu sešās spēlēs pēc kārtas, vienu no tiem arī viņnedēļ Rīgā (1:3). “Avangard” galvenais treneris Milošs Ržiha pēc tās cīņas lika noprast, ka “Dinamo” nepieskaita pie stiprajām komandām, tādējādi būtu sevi nolicis muļķa lomā, ja zaudētu mūsējiem atkārtoti.

Mājinieki pirmajā periodā izvirzījās vadībā ar 2:0 – vispirms Sergejs Širokovs labi trāpīja devītniekā skaitliskajā vairākumā, bet pēc tam Sergejs Kaļiņins apspēlēja Mārtiņu Poreju, kurš spēlēja pirmo reizi šosezon, un sagādāja iespēju izcelties komandas biedram Štefanam Ružičkam. No otrā perioda Poreja vietā spēlēja Jēkabs Rēdlihs, kuram arī šis bija pirmais mačs šosezon KHL.

“Avangard” vārtsargs Metju Geirons otrā perioda ievadā pieļāva rupju kļūdu, ļaujot Vitālijam Pavlovam samazināt deficītu. Omska ir vienīgā komanda līgā, kuras vārtos šosezon stājušies pieci dažādi vārtsargi. Ržiha pēc šīs epizodes atkal neizpratnē grozīja galvu. “Dinamo” iniciatīvu aprāva kļūda vairākuma beigās, kas ļāva omskiešiem ātrajā uzbrukumā eleganti izspēlēt trešo ripu un 33. minūtē atjaunot divu vārtu pārsvaru.

Otrajā pārtraukumā “Dinamo” treneri atkal nolēma pāriet uz spēli trijās maiņās un tika izjaukts pirmais uzbrucēju trijnieks, pie Kaila Vilsona un Marsela Hosas piemetot Vitāliju Pavlovu. Tas deva ātru rezultātu – no pirmā trio izmestais Pols Šekura tūdaļ pat samazināja deficītu, bet Hosa neizmantoja lielisku iespēju panākt neizšķirtu. Labi uzsākto darbu aprāva muļķīgs Šekuras noraidījums. “Avangard” atguvās, iemeta ceturto un vēlāk tukšos vārtos arī piekto ripu. Pa Jakuba Sedlāčeka vārtiem tika izdarīts 41 metiens, rīdzinieki atbildēja ar 25.

“Dinamo” Rietumu konferencē ar 29 spēlēs iegūtiem 57 punktiem atrodas trešajā vietā, bet omskieši (31-29) austrumos ir vien 12. pozīcijā.