×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Nozagt ceļu, tiltu vai šokolādes krēmu. Desmit dīvainākās zādzības

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kārumnieki. Vācijā pirms nepilniem diviem gadiem uzdarbojās garnadžu banda, kas no kādas kravas automašīnas nozaga piecas tonnas šokolādes krēmu "Nutella" aptuveni 16 tūkstošu eiro vērtībā.

Februāra vidū Zviedrijas medijos parādījās ziņas, ka valsts dienvidos uzdarbojas garnadžu banda, kas no veikaliem zog šokolādes batoniņus. Piemēram, Skones apgabalā šogad notikušas jau trīs zādzības, kurās nozagti šokolādes batoniņi 8000 Zviedrijas kronu (840 eiro) vērtībā. Nesenā vēsture ir bagāta ar dīvainām zādzībām. Zagļus ieinteresējuši gan kanalizācijas aku vāki un gardumi, gan vairākas tonnas smags tilts.

1. Mēģina nozagt ceļu

Krievijā, Komi Republikā, kāds 40 gadus vecs vīrietis atzina savu vainu ceļa nozagšanā. Viņš bija pamanījies nozagt 82 betona plāksnes 200 tūkstošu rubļu vērtībā, no kurām bija izveidots kāds vairāk nekā pusotru kilometru garš ceļš. Vaininieks tika notverts, kad vietējā policija pamanīja aizdomīgo kravu ar betona plāksnēm.

2. Tilta zagļi

Ne mazāk ambiciozs mērķis bija kādai zagļu bandai Čehijā. Tā bija noskatījusi desmit tonnu smagu jau vairākus gadus neizmantotu dzelzceļa tiltu un uz tā esošās sliedes teju divsimt metru garumā. Zagļi ieradās tuvējā vilcienu depo, tā darbiniekiem uzrādīja viltotus dokumentus par tilta nojaukšanu un uzsāka savus darbus. Tilta nozagšana izrādījās grūtāka, nekā plānots. Zagļiem tā arī neizdevās tiltu nojaukt, taču tas tika pamatīgi sabojāts.

3. Kārumnieki

Vācijā pirms nepilniem diviem gadiem uzdarbojās garnadžu banda, kas no kādas kravas automašīnas nozaga piecas tonnas šokolādes krēmu “Nutella” aptuveni 16 tūkstošu eiro vērtībā.

4. Drošībnieki aplaupa lidmašīnas

ASV vairāk nekā desmit kādas lidostas drošības dienesta darbinieku pamanījās aplaupīt aviosabiedrības “American Airlines” lidmašīnas, no tām nozogot kopā aptuveni 100 tūkstošus alkohola pudelīšu. Nozagto alkoholu garnadži mēģināja iztirgot savu paziņu lokam. Taču pēdīgi policija notvēra laupītājus.

5. Noskata kanalizācijas aku vākus

1990. gada jūlijā divi amerikāņi atzinās vairāk nekā 300 kanalizācijas aku vāku zādzībā. Losandželosā dzīvojošie laupītāji bija iecerējuši pārdot katru no vairākus kilogramus smagajiem vākiem par sešiem dolāriem. Taču arī šos garnadžus policija notvēra. Dažus gadus vēlāk – 1994. gadā – arī Norvēģijas pilsētā Lillehammerē uzdarbojās kanalizācijas aku vāku zagļi.

6. Matu zādzības

2013. gadā Venecuēlā rosījās banda, kura sevi dēvēja par “Piraijām”. Bandīti uzbruka uz ielas sastaptām sievietēm un ar žileti nogrieza viņām matus. Nozagtos matus bandīti pārdeva frizētavām, kur tie tika izmantoti parūku un mākslīgo matu pagatavošanā.

7. Nejauši nozog ziepes

2013. gadā Floridas policijai izdevās aizturēt kādu vīrieti, kurš bija pamanījies nozagt kravas automašīnu ar ziepēm 75 tūkstošu dolāru vērtībā. Taču vēlāk noskaidrojās: vīrietis nemaz nav zinājis, ka viņa nozagtā automašīna ir pilna ar higiēnas precēm.

8. Izkrāpj tomātus

2011. gadā ASV pavalstīs Floridā un Teksasā bija slikta tomātu raža, tāpēc ievērojami palielinājās šo dārzeņu cena. Radušos apstākļus savā labā izmantoja krāpnieki, kuri, uzdodoties par kravu pārvadātājiem, pamanījās izkrāpt no vietējiem zemniekiem tomātu kravas 250 tūkstošu dolāru vērtībā.

9. Hidrantu zagļi

ASV pilsētā Burbankā garnadžu banda 2012. gadā nozaga vairāk nekā simts hidrantus. Viena hidranta uzstādīšana pilsētai izmaksāja aptuveni 100 dolārus. Tas nozīmē, ka laupītāju nodarītais posts rēķināms vairāk nekā desmit tūkstošu dolāru apmērā.

10. Kunga prātā nolaupa pingvīnu

Austrālijā gandrīz pirms diviem gadiem pēc uzdzīves tuvējos krogos divus britu tūristus viesnīcas istabā pamodināja pingvīns. Izrādījās, ka abi vīrieši pēc pamatīgas iedzeršanas pingvīnu bija pamanījušies nozagt tuvējā jūras muzejā. Par to katram tika piespriesta 1000 Austrālijas dolāru liela soda nauda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+