×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. marts, 2018
Drukāt

Aizvien enerģiskāk mēģina slēpt eksprezidentu vajadzībām izsniegtos auto (21)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kancelejas rīcībā transporta pakalpojumu nodrošināšanai šobrīd ir četras automašīnas “Audi A6 Limousine” un viena automašīna “Mercedes Benz Sprinter 313” – šādu oficiālu informāciju sniedz Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kanceleja. Pat oficiālā atbildē noklusējot, ka uz tās vārda reģistrēts vēl viens auto – apvidus automašīna “Toyota Land Cruiser” ar “īpašo numuru”, valsts galvas kanceleja uzskatāmi demonstrē dīvainības, kādas valda eksprezidentu nodrošināšanā ar auto uz valsts rēķina, un mēģinājumus šīs dīvainības slēpt.

Automašīnu iegādei bijušo Valsts prezidentu vajadzībām ir likumīgs pamats – vismaz attiecībā uz vienas automašīnas iegādi katram eksprezidentam. Likums “Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu” noteic, ka persona, kura ieņēmusi Valsts prezidenta amatu, pēc tā atstāšanas reizē ar ikmēneša pensiju saņem no valsts arī automašīnu.

Likumā noteikts, ka eksprezidents saņem “lietošanā vienu automašīnu, kuras iegādes vai nomas vērtība nepārsniedz tādas automašīnas divkāršu iegādes vai nomas vērtību, uz kādu saskaņā ar Ministru kabineta izdotajiem normatīvajiem aktiem ir tiesības valsts pārvaldes iestādes amatpersonai (darbiniekam)”. Taču šī likuma norma, to burtiski lasot, noteic, ka pēc amata atstāšanas eksprezidentam ir tiesības tikai uz vienu automašīnu, bet ne tiesības ik pa laikam palietotās vietā saņemt jaunu. Turklāt vēlme pēc īpaši dārgas automašīnas var neatbilst likuma noteiktajiem iegādes cenas ierobežojumiem.

Tieši šī pretruna starp likuma normām un bijušo valsts vadītāju vēlmi ik pēc dažiem gadiem tikt pie jauna, turklāt viņu vēlmēm atbilstoša transportlīdzekļa ir novedusi pie situācijas, kad valsts iestāžu vadība ir spiesta meklēt iespējas likuma “likumīgai” apiešanai un izmantot iespēju šos darījumus piesegt ar norādēm uz valsts noslēpumu vai mēģināt noslēpt vienkārši tāpat.

Pašlaik ir kopumā vienpadsmit automašīnas, kas skaitās “iesaistītas personu, kas ieņēma Valsts prezidenta amatu, aizsardzības (apsardzes) pasākumos”, kā arī izmantotas citām Militārās policijas funkcijām. Šie auto ir divi “Mercedes Benz S500”, viens “Audi A8”, viens “Toyota Land Cruiser”, četri “VW Touareg”, divi “VW Passat” un viens “Chrysler Voyager”.

“Iepriekš minētās automašīnas nav un netiks izmantotas kādu citu fizisku vai juridisku personu vajadzībām, tās tiek izmantotas tikai Nacionālo bruņoto spēku likuma 6.1 panta otrajā daļā noteikto personu aizsardzības (apsardzes) pasākumos, kā arī citu Nacionālo bruņoto spēku likuma 6.1 panta otrajā daļā noteikto funkciju izpildē, ja tas ir nepieciešams un/vai nav pieejami citi resursi,” oficiālā dokumentā skaidro Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera pienākumu izpildītājs Ivo Mogiļnijs.

Taču, kā liecina publiski pieejamā informācija, faktiski vismaz atsevišķas no šīm automašīnām ir “piestiprinātas” konkrētiem eksprezidentiem un tiek izmantotas tikai un vienīgi kā attiecīgā bijušā valsts galvas “dienesta” auto.

Iepriekšējos gados tas, kāda automašīna piešķirta katram no eksprezidentiem, nebija nekāds noslēpums, taču līdz ar pārmetumiem nodokļu maksātāju līdzekļu pārmērīgā tērēšanā NBS vadība ir mainījusi nostāju un šādu konkrētu informāciju vairs neatklāj, aizbildinoties ar to, ka šīs esot nevis eksprezidentiem piešķirtas automašīnas, bet gan kopējās apsardzes sastāvdaļa.

Turklāt izrādās, ka nemaz nav vienas iestādes, kas centralizēti un ar vienādu attieksmi rūpētos par visu eksprezidentu pārvietošanās vajadzībām un vēlmēm. Kamēr, piemēram, Vairu Vīķi-Freibergu vizina ar Militārās policijas bilancē esošu “Mercedes-Benz” automašīnu, citāda ir situācija ar bijušo Valsts prezidentu Gunti Ulmani, kurš pārvietojas ar “Land Cruiser” apvidus auto, ko rotā “īpašais” AA sērijas numurs.

“Kaut kad man piešķīra. Nezinu, kāpēc tieši tādu. Es tur nejaucos. Tur sludina kaut kādu konkursu. Kāda ir, ar tādu braucu,” tā par “savu” 2016. gada izlaiduma “Land Cruiser” teic G. Ulmanis. Automašīna esot nodota pilnīgi viņa rīcībā, un nekad nevienam neesot ienācis prātā to “atņemt” kādām citām vajadzībām.

“Informējam, ka kancelejas rīcībā transporta pakalpojumu nodrošināšanai šobrīd ir četras automašīnas “Audi A6 Limousine”, kuru izlaiduma gads ir 2014., un viena automašīna “Mercedes Benz Sprinter 313″, kuras izlaiduma gads ir 2001.,” šādu oficiālu skaidrojumu sniedz R. Vējoņa kancelejas vadītāja pienākumu izpildītāja Kristīne Jaunzeme.

Taču izrādās, ka K. Jaunzeme vismaz vienu automašīnu ir piemirsusi vai arī tās nepieminēšanu atbildē pamato ar to, ka šo auto Valsts prezidenta kanceleja tiešām neizmanto, – G. Ulmaņa lietoto “Land Cruiser” 2016. gada februāra sākumā kā formāli savu ir reģistrējusi tieši Valsts prezidenta kanceleja.

Kura amatpersona un ar kādu pamatojumu pieņēmusi lēmumu šāda auto iegādei par prezidenta kancelejas līdzekļiem, kaut arī par eksprezidentu drošību jārūpējas Militārajai policijai, par to vismaz pagaidām nekādi skaidrojumi netiek sniegti.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. anna -pensionāre Atbildēt

  Kāda nelietība, vai tiešām Latvija ir tik bagāta ka valsts var atļauties tik dārgos autiņus, ko tad tie prezidenti ir izdarījuši, lai braukātu ar tik dārgiem autiņiem.Tajā pašā laikā tūkstošiem darba cilvēku, kas atdevuši Latvijai visu dzīvi strādājot 30=40 gadus valsts labā, dzīvo ubagu dzīvi, izrādās nomirstot laulātam palikušais nevar saņemt pat 50% no aizgājēja pensijas, lai varētu samaksāt īri par dzīvokli u.c. komunālos, kas ir nenormāli saskrūvēti ar visādiem oik un pvn.

 2. Ak nenovīdība – tu latviešu mentalitātes sastāvdaļa.Kalpu laiku iestrāde. Visi ir zagļi, visi blēži, tik mēs katrs par sevi esam cienījams cilvēks. Kapa vietu cits citam noskaužam, par automašīnām jau nemaz nerunājot. 90. ,91, gados taču katrs varēja kļūt par to nelaimīgo prezidentu, kāpēc tad kaunīgi malā stāvējāt? Vienīgā laime, ka mums ir tik cēli žurnālisti, kas to vien zin, kā meklēt skabargu citu acīs lai tracinātu tautu.

 3. čakermaņu kopiena! Slimīgie lielummāņi!

 4. Tātad vecais komunists rumpītis brauka ar Land Cruiser!

 5. Vai šādi , saeimas vēlēti prezidenti Latvijai tiešām vajadzigi ??/ … Kādu labumu viņi tautai ir atnesuši ???

 6. Pretīgi .. viņiem pensijas ir pietiekoši lielas , lau auto par saviem līdzekļiem atļautos .

 7. Varam atļauties! Kā lasām ziņu portālos,tieši Latvijā ir straujākā ekonomikas attīstība Eiropas Savienībā un starp Baltijas valstīm!

 8. Man aizdomas, ka visu lamātais prezidents Bērziņš nav prasījis sev ne dzīvokli, ne mašīnu.

  • Bērziņš, atšķirībā, no čekas pakalpiņiem: Rumpīša, Freibergas, Zatlera un Vējoņa, pēc savas būtības nav utubunga.

 9. Tautai ir jātiek vaļā no šiem sprāgoņām. Es nesaprotu, kādas var būt vēlēšanas nākamajā saemā? Tur mitinas vieni blēži visus, pilnīgi visus tautas apzadzējus ir ar mēslu dakšu palīdzību jāpadzen. Gaišie latvijas prāti, kur jūs esat? Pat mafijas ieliktie prezidenti bijušie, zārkā taču līdzi neko nepaņemsiet, naudu sazagāt, dzivojat kā paradīzē, kāpēc vēl jums doma viena, nu katik pēc iespējas vairāk un vairāk ieraut savos treknajos mūļos.jūs sen esat tautas nolādēti, lai jus degtu elles ugunīs …….

 10. Kāda vēl diskusija varētu būt,ja likumā ierakstīta viena automašīna! Vienkārši viena un viss!

 11. SPRAGONIS APZOG SAVU TAUTU.

 12. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

  =======

  Mediju ziņa (2011.): «Šī pašreizējā valsts ir kā pussprāgusi govs – jo tuvāk sprāgšanai, jo vārgāk tā ar asti var atgaiņāt dundurus», ar šādu “metaforu” esot “nācis klajā “Saules aptiekas” valdes loceklis un “latvijas aptiekāru asociācijas” (LAA) prezidents” G. Belēvičs ( LZP / ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ). «Mums Latvijā katra šīs valsts “augstākās politekonomiskās vadības struktūra” (“valdošās koalīcijas” politekonomisko interešu grupējumu kontrolētā saeima un valdības ministrijas, tā dēvētā “ķēķa tiesu” sistēma, daudzskaitlīgi “neatkarīgie specdienesti” un taml.), tāpat kā jebkura cita valsts pārvaldes vai pašvaldību institūcija, ir prasta SILE, no kuras pierīties un kurai visapkārt spieto aklie dunduri, bet kādreizējie cilvēki, kas degradējas par “politiķiem” vai nonāk šīs valsts un pašvaldību pārvaldas “aparātā” kā “silei pietuvinātie”, kļūst par šādiem aklajiem sūcējiem, vai arī – SISTĒMA viņus izspļauj», esot “paudis uzskatu un norādījis Belēvičs“…
  —–
  .
  “Pār MZ SILES “valsti” – ‘klāra’ debess…”
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 03.2007. )
  .
  Pār Muļķu Zemi – kristāldzidra debess,
  Blāv saule, nespodra, virs zaļās zemes,
  Nav Brīnumlaukā “kataklizmu” skarbu ~
  Zin’ savu vietu ‘katrs viens’ un “darbu”…

  Šai “valstī” ‘biedri’ svētā mierā rosās:
  Pa “augsto namu” – “tautas kalpi” knosās,
  Pie varas ‘kloķiem’ – “partkoms” ‘šiverējas’,
  Un “savējie”, kas ‘glumāk ieziepējas’…

  Šeit “viedie” rukšķi “glupo pūli” bradā,
  Kurš pakļāvīgi nīkst, vai sprāgstot badā,
  Un “simtlatnieku” vergu klaušās ‘raujas’,
  Kam ‘piegriežas’ – uz SIB-īrijām aujas.

  Iet miljons ļaužu ikdienā uz ‘šanci’,
  Lai ‘SILES sugai dzīvotos pa glanci’ ~
  Pār VISIEM – debess “VĀKS” ‘pa smuko klājas’,
  Ir katram galva (IT KĀ), rokas, kājas…

  Pār Latv(ĀN)ijas “valsti” = ‘klāra’ debess.
  Šeit nenotiek ne ‘SILES “sēhmu” rebes’,
  Ne “politiku” pērk, ne pārdod “tiesu” ~
  Vien – piesmej Tēvzemi, kā Mātes miesu.

  =======

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 13. Tas nav normāli, ka nodokļu maksātāju nauda tiek nolaista pa rensteli. Būs protesti !

 14. Lopi, par mūsu nodokļiem

 15. Būtu interesanti zināt vai Igaunija ,Lietuva un citas ir tik devīgas itkā mēs dzīvotu Apvienotos Arābu Emirātos

 16. Tas atklāj mūsu eksprezidentu zemiskas īpašības un valsts darboņu melošanu tautai.Piesedzot iztērēto nodokļu maksātāju naudu, visu noslepenojot. Ja tā dara Prezidenta kanceleja, tad ko var prasīt no citiem. Mūsu eksprezidentu parazītismam nav robežu.

 17. Aferistu citadele – Latvija .

 18. Nu ja, austrumeiropas tauta latvieši ar austrumeiropas mentalitāti. Tā izskatās……

 19. Un visi klusē…

 20. Mēs taču dzīvojam Latvijā,ar savādākam un lētākām a/m mūsu valsts vīri nebrauks!Latvija taču bagāta valsts viens vai divi limuzīni vairāk vai mazāk,tāds sīkums vien ir.Un kāpēc šīs a/m neizmantot savā labā,ja valsti vada tādi pofigisti,kuri neskatās apkārt,ko labā roka dara.

Draugiem Facebook Twitter Google+