Māksla

“Dīvas” paveiktais0

Līdz 17. februārim Aizkraukles kultūras centrā atklāta Skrīveru kultūras centra mākslinieku studijas “Dīva”, ko vada gleznotāja Vēsma Vītola, izstāde.

 

Tajā eksponētas divpadsmit mākslinieku gandrīz 40 eļļas tehnikā veidotas gleznas. Interesantus darbus skatītāju vērtējumam nodevis ainavists Ludvigs Bērziņš. Viņa darbi ir iejūtīgi un pārliecinoši, piemēram, “Miglā” un “Rīta migla”, kuros vairāk vai mazāk jūtama Līgas Purmales gleznošanas manieres ietekme. Skatoties gleznu “Ainava”, nāk prātā Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltā grāmata”. Arī pati Skrīveru kultūras centra direktore Baiba Dronka mūs iepriecina ar interesantiem, tonāliem gleznojumiem – “Baltā klusā daba”, “Ķirbju virtene”. Viņas darbos var just monohromā gleznojuma iezīmes. Savdabīgu krāsu izjūtu mums demonstrē aizkraukliete Aija Ozoliņa, savos darbos demonstrējot īpatnēji tvertos sievietes tēlus. Tādi darbi ir “Frizētavā”, “Matu sakārtotāja” un studijas vadītājas Vēsmas Vītolas portrets. Interesants un veiksmīgs ir gleznas “Balerīnas” risinājums, kuru skatītāju vērtējumam nodevusi Zigrīda Annuškāna. Ar izteiktiem reālisma virziena darbiem mūs iepriecina topošās gleznotājas Valentīna Lase un Tatjana Maļinovska. Arī citu studijas dalībnieku darbi atstāj labu iespaidu.

Kopumā darbi ir interesanti, katrs ar savu laika gaitā izstrādājušos gleznas tematisko traktējumu un krāsu izjūtu. Skatot šo izstādi, galvenokārt priecē tas, ka veidojas jauna gleznotāju maiņa. Arī šajā izstādē vairāki studijas dalībnieki meklē savu ceļu mākslā, savu seju, savu un tikai katram individuālu atpazīstamību. Lai viņiem veicas. Aiz
kraukle nemaz nav tik tālu no Rīgas. Aizbrauciet, nenožēlosit.

 

LA.lv