×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Divi atzīstas, ka piedāvāja naudu Saeimas vēlēšanās. Kriminālvajāšanā trīs personas

Foto: LETAFoto: LETA

Drošības policija nodevusi Latgales tiesu apgabala prokuratūrai divu kriminālprocesu materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret trim Latvijas iedzīvotājiem, kuri tiek apsūdzēti samaksas došanā un ņemšanā, balsojot 12.Saeimas vēlēšanās, la.lv informē Drošības policija.

Kriminālprocesi tika izdalīti atsevišķā lietvedībā, no kuriem viens ir saistīts ar Krimināllikuma 90.panta otro daļu par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus.

“Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, vienā no kriminālprocesiem tika identificēta persona, kura apmaiņā pret samaksu piedāvāja savam radiniekam nobalsot par konkrētu 12.Saeimas vēlēšanu sarakstu un vienu no tā kandidātiem. Uzrunātā persona piekrita šim piedāvājumam un izteica līdzīgu priekšlikumu vēl diviem Latvijas Republikas pilsoņiem, kuri arī apmaiņā pret materiālu atlīdzību nobalsoja par konkrētu vēlēšanu sarakstu un tā kandidātu. Abas personas, kuras par samaksu aicināja citus vēlētājus balsot par noteiktu partiju un tās kandidātu, ir atzinušās minētā noziedzīgā nodarījuma veikšanā un uz viņu vainu inkriminētajā noziegumā norāda arī citi kriminālprocesa gaitā iegūtie pierādījumi,” ziņo Drošības policija.

Savukārt otra kriminālprocesa ietvaros tika konstatēta vēl viena persona, kura apmaiņā pret samaksu piedāvāja trim citiem Latvijas Republikas pilsoņiem 12.Saeimas vēlēšanās nobalsot par vienu konkrētu vēlēšanu sarakstu un vienu no tā kandidātiem. Ņemot vērā pirmstiesas izmeklēšanas gaitā iegūtos pierādījumus, kā arī izskatot lietas materiālus kopumā, procesa virzītājs uzskata, ka personas vaina inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā ir pierādīta, tāpēc nolēma nodod prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu Latvijas iedzīvotāju.

Šobrīd Drošības policijas lietvedībā ir vēl divi kriminālprocesi, kas tika uzsākti saistībā ar iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem 12.Saeimas vēlēšanu laikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+