×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Divi latvieši uz pjedestāla, Kurpniekam lauzta roka

Pasaules čempionātā motokrosā ekipāžām pirmajā posmā Pernē le Fontēnas trasē Francijā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Kaspars Liepiņš, uz otrā – Kaspars Stupelis, bet kopumā latviešiem diena pagāja mainīgām sekmēm.

Sezonas pirmie starti aizritēja 2009. gada pasaules čempionu un pērnās sezonas neveiksminieku Jora Hendriksa un Kaspara Liepiņa zīmē. Sestdien viņi uzvarēja savā kvalifikācijas grupā, svētdienu sāka ar uzvaru pirmajā sezonas braucienā. Arī otrajā sezonas braucienā viņi bija starp labākajām trīs ekipāžām un tas deva uzvaru pirmajā posmā.

Etjēnam Baksam un Kasparam Stupelim sezonas ievadā izdevās uzvarēt trīs Nīderlandes čempionāta posmus, taču Francijas dienvidos bija jāpierāda kas pavisam cits – uz ko jaunizveidotā ekipāža pretendēs cietās trasēs, klāt esot visiem labākajiem. Divas otrās vietas liecina, ka Bakss tik tiešam būs (ir) viens no galvenajiem čempionu titula pretendentiem, bet Kaspars pirmā posma iznākumu novērtējis īsi un kodolīgi – liels prieks.

Tikmēr pagalam neveiksmīgs sezonas sākums deviņkārtējam pasaules čempionam Danielam Vilemsenam un Haraldam Kurpniekam. Pirmajā startā viņi iekļuva trīs ekipāžu sāpīgā sadursmē, taču vēl neveiksmīgāka epizode sekoja pēc brīža – vienā no tramplīniem iznāca smagāka piezemēšanās kā cerēts ar ļoti nopietnām sekām – izstāšanās, bet brīdi vēlāk mediķi Haraldam Kurpniekam konstatēja rokas lūzumu. Vilemsenam būs jāmeklē cits līdzbraucējs, bet Haraldam, kurš rokas savainojuma dēļ pēdējās nedēļās nevarēja trenēties pēc pilnas programmas, novēlam ātrāku izveseļošanos!

Abas Latvijas ekipāžas šoreiz palika ārpus labāko trijnieka. Jānis un Lauris Daideri tajā gan varēja būt, pirmajā braucienā viņi bija turpat aiz Baksa/Stupeļa muguras, taču pēdējā aplī pievīla motors. Ieskaite sanāca, 10. vieta protokolā tika ierakstīta, tomēr vilšanās pamatīga. Otrajā braucienā brāļi finišēja piektie, kopvērtējumā – septītie. Toties Mārim Rupeikam un Elvijam Muceniekam par sesto un astoto vietu braucienos un sesto posma kopvērtējumā jābūt gandarītiem – šādā sastāvā ekipāža pastāv nepilnu mēnesi. Nākamais posms pēc nedēļas Nīderlandē.

 

Karro uzvar Lielbritānijas čempionātā

Matīss Karro pirmo reizi kļuvis par Lielbritānijas čempionāta posma uzvarētāju MX1 klasē. Šis vēsturiskais notikums Matīsam izdevās Kanadaheitas trasē, kur notikušajos trīs braucienos Latvijas motokrosa līderim gāja raibi. Pirmā brauciena sākumā kritiens, kas Matīsam gan nav nekāds jaunums. Tāpat, kā konkurentu ķeršana brauciena laikā. Ar britu čempionātā atvēlētajām 20 minūtēm pietika, lai aizsprauktos līdz astotajai vietai. Otrais brauciens no pavisam citas operas – pirmais startā, pirmais finišā, Kevinam Strijbosam nomērot apaļas divas sekundes. Trešajā braucienā atkal padevās lielisks starts, tomēr finiša trešā vieta – aiz Šouna Simpsona un Strijbosa. Skaitot kopā trīs braucienos paveikto, Karro un Stefenam Svordam bija 58 punktiem, bet latvietim pirmā vieta uzvarētā otrā brauciena dēļ. 57 punkti Simpsonam, 56 – Strijbosam. Teicams ģenerālmēģinājums pasaules čempionātam, kas sāksies jau nākamajās brīvdienās Valkensvārdas trasē Nīderlandē.

 

Jaunie talanti ziemā nav gulējuši

Vācijas ADAC motokrosa pirmajā posmā Drēnā ziemas treniņos paveikto šodien pārbaudīja divi Latvijas jaunie talanti Pauls Jonass un Tomass Šileika. Atgādināsim, ka Pauls pagājušajā vasarā kļuva par pasaules čempionu 85 kub.cm klasē un šogad ir pakāpies uz nākamo līmeni – MX2 klasi. Pirmā sezonas sacīkste izdevās laba un arī šajā konkurencē Jonass ir gatavs trasē iztrenkāt daudzus favorītus. Piektā un devītā vieta braucienos, sestā posmā – sezonas sākumam pat ļoti labi. Uzvarēja Domijs Bastemeijers no Nīderlandes.

Tikmēr Jonasa vietu astoņdesmitniekos gatavs aizņemt Tomass Šileika. Pārdomāts un nopietns ziemas treniņus darbs – turklāt ne tikai pašu mājās, bet ari Eiropas dienvidos – jau nes pirmo augļus. Šileika abos braucienos cīnījās par vietu uz goda pjedestāla un ar otro reizi to arī izdarīja – braucienos ceturtais un trešais, posmā – trešais! Priekša tikai divi holandieši, šajā klasē par favorītiem uzskatītie Davī Potjess un Bass Vesens. MX1 klasē startēja Toms Macuks, taču izstājās abus braucienos, MX2 klasē Jānim Kārkliņam 28. vieta.

 

MOTOKROSS

PASAULES ČEMPIONĀTS EKIPĀŽĀM

Francijas “Grand Prix” Pernē le Fontēnā

1. Joris Hendriks/Kaspars Liepiņš (Beļģija, Latvija) 45 (vietas braucienos – 1., 3.),

2. Etjēns Bakss/Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija) 44 (2., 2.),

3. Jans Hendriks/Tims Smeininks 41 (5., 1.),

4. Bens Adriansens/Svens Verbrige (Beļģija) 38 (3., 4.),

5. Valentins Žiro/Nikolā Musē (Francija) 33 (4., 6.),

6. Māris Rupeiks/Elvijs Mucenieks (Latvija) 28 (6., 8.),

7. Jānis un Lauris Daideri (Latvija) 27 (10., 5.).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+