×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. augusts, 2016
Drukāt

Bostonas latvietis Gunārs Indārs ne mirkli nešaubās, ka padomju laika Uzvaras piemineklim Latvijā nav vietas (128)

Gunārs Indārs. Foto - Ilze PētersonsGunārs Indārs. Foto - Ilze Pētersons

Gunārs Indārs nav aizokeāna sapņotājs, kas aiz pārtikušas dzīves un garlaicības nodomājis iemēģināt roku lielajā politikā. Viņš ir autors apmēram tūkstotim izgudrojumu mikroelektronikas nozarē, dibinātājs un līdzīpašnieks veiksmīgam ģimenes uzņēmumam ar piecu miljonu dolāru apgrozījumu, kas veic unikālus NASA pasūtinājumus, kā arī laimīgs ģimenes cilvēks. Taču tā sagadījās, ka vienā no ciemošanās reizēm Latvijā viņš nejauši ievēroja Pārdaugavā vēl neredzētu pieminekli.Ar Indāra gādību pērn izdotās grāmatas “Kā nosargāt Latviju?” pēdējā lappusē ievietoti divi foto: vienā redzams, kā Ukrainā pagājušajā gadā nogāž kādu no Ļeņina statujām, otrā – Uzvaras piemineklis ar vaicājumu: cik ilgi Rīgā vēl stāvēs Latvijas okupāciju slavinošais simbols? Šis jautājums Gunāram vairs nedod miera. Sarunās viņš pieminekli sauc par Pārdaugavas puļķi un ne mirkli nešaubās, ka 18. novembra neatkarīgajā Latvijā tādam nav vietas.Šopavasar 6. maijā kopā ar domubiedru Māri Ruku viņš iesniedza Saeimā 12 236 Latvijas pilsoņu parakstītu ierosinājumu pie pieminekļa izveidot informācijas stendu par laukuma vēsturi un okupācijas režīmu nodarīto postu mūsu valstij, kā arī atjaunot Uzvaras laukumu tā sākotnējā veidolā, kādu to pagājušā gadsimta 30. gados bija iecerējuši Latvijas iedzīvotāji un kam saziedojuši 8 miljonus latu.

– Jums ir vairāk nekā 12 tūkstoši domubiedru, taču Latvijā ne mazums arī tādu, kas novelk – nu jau par vēlu vai, eh, ko ar tiem krieviem kasīsies…

– Domubiedru noteikti ir vēl vairāk. Citi gan jautā, kāpēc ar šo pieminekli nekas netika darīts pirms divdesmit pieciem gadiem. Lai ko darītu, ir divi datumi – vai nu pirms divdesmit pieciem gadiem, vai šodien. Citu datumu nav.

– Kas mudina sākt tik smagu cīņu? Bostonā jums nopietns uzņēmums, daudz darba…

– Cīņa nav tikai par laukumu, tā ir arī par Latviju. Laukums ir sirdssāpe. Vēl ap 1995. gadu es nemaz nezināju, ka tāds piemineklis pastāv. Kad pirmo reizi to ieraudzīju, vispirms noskaidroju, kas tas tāds ir, un tad bija diezgan slikta sajūta. Tā ir Krievija, nevis Latvija.

Nesen kādā Rīgas antikvariātā uzgāju piecu latu ziedojuma zīmi Uzvaras laukumam. Kad iegāju veikalā, man prasīja, ko es meklējot. Teicu – kaut ko, bez kā nevaru dzīvot, bet nezinu, kas tas ir. Tā manās rokās nonāca šī zīme.

Par šo tematu interesējos jau divdesmit gadus, visu laukuma vēsturi esmu izpētījis. Uzvaras laukumu sāka plānot 1936. gadā, vienu gadu pirms manas piedzimšanas, tāpēc mana dalība parakstu iesniegšanā bija arī simboliska.

– Kaimiņiem igauņiem ar Aļošu Tallinā viegli neklājās…

– Viegli neklājās, tomēr izdevās aizvākt, lai gan tur bija pat kareivju apbedījumi.

– Te pretosies promaskaviskā Rīgas dome, 9. maija svinētāji.

– Nils Ušakovs jau paziņoja – ja grib Uzvaras laukumu atjaunot, Nacionālā bibliotēka jājauc nost. Tas skan jocīgi. Ušakovs ar saviem atbalstītājiem ir pierādījuši, ka šis nav nekāds memoriāls – viņi reizi gadā tur aiziet, lai izpriecātos un piedzertos. Rīgas mērs tur meklē atbalstu, tā ir viņa politiskā bāze.

Šajā laukumā savulaik vācu ģenerāļus kāra, nāves sodu izpildīja. Atceroties 1941. gada deportācijas, 13. jūnijā tas bija pilns ar krievu smagajām mašīnām, bet nākamajā dienā to vairs nebija.

– Vai arī jūsu ģimene 14. jūnijā cieta?

– Tēvs dienu iepriekš uzzināja, ka viens pazīstams komunists viņu no saraksta izsvītrojis, taču viņš tāpat ar patšauteni devās mežā un gaidīja, ka brauks pakaļ. Mājās palika mamma ar pieciem bērniem. Domājusi, ka pamesta, jo nezināja, kur tēvs palicis.

– Ko tēvs darītu, ja tomēr brauktu jums pakaļ?

– Nu, ko tad viņš darītu ar patšauteni?

– Šautu?

– Kā tad. Viņš bija aizsargs, Ulmaņa atbalstītājs, zemnieks. Otrā sarakstā, kas nāca tūlīt pēc tam, bet kuru nepaguva izpildīt, mūsu vārds jau bija.

– Tad nekas cits neatlika kā doties projām no Latvijas – bēgļu gaitās.

– Ja paliktu Latvijā, visi būtu Sibīrijā un tēvu nošautu. Mēs bēgām no krieviem. 1944. gada 29. jūlijā atstājām savas Āriņu mājas Slates pagastā Sēlijā. Pa ceļam varējām redzēt, kā dega Daugavpils. Piestājām Rīgā. Kad gājām ar māsu pa ielu, uz augšu vien skatījos – nebiju tik lielas mājas savā mūžā redzējis. Man tie izskatījās kā debesskrāpji!

– Tagad Latvijai jāgādā par bēgļu uzņemšanu – ir daudz diskusiju, cik cilvēkus varam pieņemt, kādā apjomā viņus nodrošināt. Jūs paņēma pretim Amerika.

– Vispirms no Liepājas ar kuģi nokļuvām Vācijā, kur bijām ienīstie auslanderi (tulkojumā no vācu valodas – ārzemnieki. – I. P.). Labi, ka veiksmīgi nokļuvām amerikāņu zonā. Tēvs pieteicās darbā pie vācu lauksaimniekiem uz Manheimu – izrēķināja, lai nenokļūstam tur, kur nāks krievi. Pirmie izceļoja abi vecākie brāļi – uz Kanādu, mēs pārējie nevarējām turp doties, jo mātei atrada plaušās plankumu. Uz Ameriku mūs izsauca tēvabrālis. Ceļojām ar militāru transporta kuģi, ieradāmies Ņujorkā, iedeva mums katram piecus dolārus un braukšanas biļeti uz vietu, kur jāstrādā. Neviens mūsu gaitām pēc tam vairs nesekoja. Var teikt, ka ASV un Kanāda pieņēma mūs kā darbaspēku.

Un mēs arī visi strādājām. Vilimantikā**, kur sākumā nonācām, bija trīs simti latviešu un tikai viens no viņiem – dzērājs, bet arī viņš strādāja. Tur nebija neviena, kas dzīvotu no kāda labdarības. Tuvējos veikalos latvieši bija ieredzēti, viņiem uzticējās, jo nebija neviena, kas paliktu parādā. Tolaik, ja vajadzēja pirkt ledusskapi, varēja dabūt uz nomaksu tikai ar uzticēšanos, bez līguma. Mans tēvs prasīja veikalniekam: tu man tagad iedod bez līguma ledusskapi, kas būs, ja es nomiršu, kā atdabūsi naudu? Veikalnieks atbildēja: ja tu nomirsi, tad vinnēsi, ja ne – tad es vinnēšu!

– Kā līdz savai kompānijai tikāt, izklausās kā amerikāņu sapnis…

– Biju studējis fiziku, matemātiku, ķīmiju, elektrisko un mehānisko inženieriju. Līdz 1975. gadam strādāju gan lielā kompānijā “Sylvania Electric” pētniecības darbā, kas mani interesēja, gan mazākā firmā, taču īpašnieki to nodzēra. Mēs nopirkām dažas no viņu mašīnām un nolēmām sākt uz savu roku. Toreiz drosmes bija vairāk nekā smadzeņu, tagad es to nekad nedarītu.

– Kāpēc?

– Par daudz liels risks, jo visu ieķīlāju, arī māju, un paņēmu aizdevumu. Tagad tā nedarītu. Viss, kas ienāca, aizgāja uzņēmumam, divas reizes gandrīz bankrotējām, vienkārši pietrūka naudas. Bija arī tādas grūtības, kādu šodien nav. Kad sāc uzņēmumu, to vajag reklamēt, runāt ar klientiem, bet 1975. gadā viena telefona sarunas minūte maksāja trīs dolārus. Tad sūtījām pastkartītes – gadījās, ka mūsējā nonāca departamentā, kur strādāja mans paziņa. Tā dabūjām pirmo lielo darbu no lielas kompānijas.

– Laimīga sagadīšanās.

– Citi man saka: bet kas būtu, ja nebūtu? Būtu kas cits!

– Kas bija jūsu komandā?

– Es biju galvenais dibinātājs. Iesaistīju dēlu, kuram tolaik bija desmit gadi. Šodien viņš teic, ka ir mūsu uzņēmuma vecākais strādnieks. Viņš kļuvis par uzņēmuma pusīpašnieku, nodarbojas vairāk ar cenošanu, jaunākais dēls – ar tehniskajām lietām, meita un sieva strādā birojā. Tagad pie mums ir 30 darbinieki. Bet sākām visu garāžā, kur apkārt auga nezāles.

– Gluži kā Stīvs Džobss – viņš arī savu “Apple” karjeru sāka garāžā.

– Atceros, aizgāju uz darbu no rīta un atnācu mājās tikai otrās dienas vakarā. Drēbes nebija visai smaržīgas… Un tā ne vienreiz vien dabūju strādāt. Kad pieņēmu kādu darbinieku, atalgojumu saņēmu pats pēdējais. Ir bijis gads, kad pats vispār neko nedabūju. Taču enerģijas tolaik bija daudz.

– No kā tad dzīvojāt?

– Liku sievu pie darba!

– Ko jūs ražojat?

– Tās ir detaļas, kuru dimensijas mērām mikronos, kas ir viena tūkstošā daļa no milimetra, un virsmas kvalitāti mērām angstromos, kas ir viena desmitā miljonā daļa no milimetra un ko lieto mikroelektronikā. Mēs tās pulējam. Dažreiz daļiņa ir tik plāna kā puse papīra, pat plānāka. Darām tādus darbus, ko citi nespēj, tāpēc par cenām necīnāmies, tikai par tehnoloģiju. Mums ir apmēram tūkstoš pašu izgudroti ražošanas procesi, ko ļoti sargājam no konkurentiem. Lielākajam klientam cenu neesam mainījuši divdesmit gadus – tolaik viens strādnieks vienu detaļu varēja nopulēt dienā vai divās, šodien jau sešas detaļas dienā. Ja mums teic, ka vajag cenu pazemināt, atbildam, ka to darām, jo ir taču inflācija.

– Esat unikāli?

– Sadarbojamies ar NASA, pulējam viņiem vēja tuneļus. Vēja tuneļos izmēģina lietas, piemēram, ievieto mazu lidmašīnas detaļu un tad redz, kas notiek ar to vējā, kurš sešas reizes pārsniedz skaņas ātrumu.

– Kurā brīdī domas pagriezās uz Latvijas pusi?

– Bostonā bija sabraukuši aktīvi latvieši, rīkoja daudz demonstrāciju. Šeit bija viss koris “Tēvija”, kas dibināts Latvijā. Man vienmēr bija griba piedalīties, tikai trūka iespēju, jo savā uzņēmumā cīnījos par eksistenci. Kopš 90. gadiem lietas sakārtojās un varēju aizbraukt uz Latviju. Pirmā reize laikam bija 1992. gadā, vēl krievu zaldāti staigāja apkārt ar tām lielajām cepurēm. Kad no lidmašīnas ieraudzīju Latviju, man bira asaras.

– Jūs ticējāt sapnim par Latvijas neatkarību? Šeit tikai retais uz to cerēja.

– Es arī neticēju, ka to piedzīvošu, bet tēvs gan, viņš vienmēr cerēja.

– Kāda šķita Rīga Bostonas latvietim?

– Ka jānotiek kaut kam daudz labākam.

– Ko jūs ar to domājāt?

– Visur runāja krieviski, veikalos maz pārtikas un tā, kas bija, labi neizskatījās. Šķita, ka ar laiku tas viss būs labāks.

Pats šeit, Zolitūdē, pie māsasdēla izveidoju uzņēmumu, līdzīgu tam, kas man ASV. Taču mums vajadzēja ievest dažādas ķimikālijas, ko nevarēja nokārtot. Un tad nāca 2000. gads, kad ekonomika pasaulē sabruka.

– Un jums neizdevās sākt te darbu?

– Nebiju paredzējis grūtības, ar kādām būs jāsastopas. Mums vēl nebija nekāda apgrozījuma, bet jau jāalgo grāmatvede. Uztrauca arī tas, ka vienmēr kaut ko vajadzēja piemaksāt par katru atļauju.

– Ā, kukuļi bija jādod?

– Man teica, ka bez tā nevarot nokārtot. Bet mēs pa visu laiku vienīgo kukuli esam devuši UPS kompānijai, kas ved pakas, un tikai Ziemassvētkos – kādu vīna vai šnabja pudeli.

Latvijā bijām ieguldījuši vairākus simtus tūkstošus dolāru, bet redzējām, ka kaut kas varētu mainīties uz labo pusi tikai pēc gadiem pieciem, tādēļ uzņēmumu slēdzām.

Taču redzu, ka korupcija Latvijā ir arī tagad. Kur vēl trakāk, ja tas notiek Valsts ieņēmumu dienestā! Kā gan to varēja neredzēt visus šos gadus? Tas ir prātam neaptverami.

Kad neizdevās izveidot uzņēmumu, nodomāju, ka varētu palīdzēt ar savu Amerikas pieredzi. Vēlāk iesaistījos līdzekļu vākšanā trūcīgajiem, runājām ar Zemkopības ministriju par palīdzības pakām. Ieguldīju gan savu naudu, gan izsūtīju e-pastus ar aicinājumu ziedot. Savācām ap piecpadsmit tūkstošiem dolāru. Toreiz tas bija vajadzīgs, jo cilvēkiem vienkārši nebija ko ēst.

– Divas reizes no Nacionālās apvienības “Visu Latvijai” spārna esat kandidējis Saeimas vēlēšanās. Vai nemulsināja, ka jāiet kopā ar “tēvzemiešiem”, kur daudziem bija garas un melnas “astes”?

– Es biju pret apvienošanos ar viņiem un arī tagad dažās lietās neesmu vienisprātis. Nacionālajai apvienībai īsti nav daudz labu ministru, uzskatu, ka, piemēram, Eināram Cilinskim noteikti vajadzēja būt valdībā.

– Premjere Laimdota Straujuma viņu kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru pirms Latvijas leģionāru piemiņas dienas gājiena noņēma no trases.

– Jo viņš pateica, ka ies 16. martā pie Brīvības pieminekļa. Manās domās Einārs ir tik taisns kā vijoles stīga un ciest dabūja par savu taisno rīcību.

– Kļūstot par deputātu, dažs neiztur varas, naudas un slavas kārdinājumus.

– Man pašam ir piedzīvojumi ar dažiem deputātiem, kas bija iebraukuši no Amerikas. Viņi patiešām mainījās. Kādam tās bija finansiālas intereses, citiem pat nebija svarīgi, no kuras partijas startēt, ka tikai tiktu pie varas. Zinu gan tādus, kas neizturēja pārbaudi ar naudu, gan tādus, kas – ar slavu.

– Vai trešo reizi balotēsities?

– Domāju, ka – jā.

– Ko gribat izdarīt Latvijas labā?

– Tās lietas, ko daru tagad uzņēmējdarbībā un politikā.

– Skeptiķis teiktu: tas nav iespējams, ka Uzvaras pieminekli Rīgā pārcels vai nojauks!

– Visu pēc kārtas. Jāsāk ar informāciju par vēsturi: kas bija Uzvaras laukums, par 1938. gada Dziesmu svētkiem, krievu ienākšanu Latvijā, arī par 14. jūniju, Hitlera un Staļina nolīgumu. Ja būs informācija, arī tūristi vairāk nāks. Nākamais solis atkarīgs no pirmā, bet galamērķis zināms – lai pieminekļa tur vairs nebūtu. Taču vispirms tas process ir jāiekustina.

– Citi saka: bet tā taču vēsture…

– Nav neko skaista, turklāt var taču pārskatīt vecos līgumus, kas attiecas uz pieminekli, un pārvest to aiz Zilupes.

– Ko darīsit, ja Saeima noraidīs ierosinājumu?***

– Tāds iznākums varētu būt paredzams. Mūsu nākamais solis – panākt, lai varētu izvietot informāciju par Pārdaugavas Uzvaras laukumu vēsturiskā un laikmetīgā aspektā, kā arī par brutālā okupācijas režīma nodarīto postu.

– Šodien Latvijā daudz spriežam par drošību. Vai jums nav bažu par to?

– Tāpēc mums vajag stipru armiju. Grāmatā “Kā nosargāt Latviju?” ir teksts par to, kā Ukrainas austrumdaļā demontē Ļeņina pieminekli, un jautājums: cik tad ilgi vēl stāvēs mūsējais Pārdaugavas puļķis? Kad to izlasīja mans brālis, viņš teica – tu taču traks esi, tādus tekstus liekot iekšā, jo riskē ar savu dzīvību! Viņam bija bail, man nav. Igaunija, Lietuva, Polija tika no negribētiem pieminekļiem vaļā. Vai tad latvieši to nespēj?

*Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija – neatkarīga Amerikas Savienoto Valstu aģentūra, kas nodarbojas ar kosmiskajiem pētījumiem.

**Pilsēta Konektikutas štatā.

*** Saruna ar Gunāru Indāru notika 20. jūnijā, kad vēl nebija zināms, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, ko vada “Saskaņas” deputāts Vitālijs Orlovs, 29. jūnija sēdē nolēma ieteikt Saeimai noraidīt kolektīvo iesniegumu “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana”, pamatojoties uz Ārlietu ministrijas un Rīgas domes viedokļiem.

 

 

Gunārs Indārs

 Dzimis 1937. gadā Latvijā.

 1944. gadā kopā ar ģimeni devies bēgļu gaitās sākumā uz Vāciju, tad uz ASV.

 Beidzis Vindhamas vidusskolu, Konektikutas universitātē un arī citās augstskolās studējis fiziku, matemātiku, ķīmiju, elektrisko un mehānisko inženierzinātni.

”Valley Design Corp.” uzņēmuma dibinātājs un līdzīpašnieks.

 Autors apmēram tūkstotim izgudrojumu un vienam patentam ražošanas procesos mikroelektronikā.

 Kandidējis 11. un 12. Saeimas vēlēšanās no Nacionālās apvienības saraksta.

 Vēsturiska nama Saulkrastos īpašnieks. Seno būvi iecerējis atjaunot sākotnējā izskatā.

 Biedrības “Tēvu zemei” vadītājs.

 Apvienības “Tēvzemes Daugavas vanagi” biedrs.

 Korporācijas “Fraternitas Metropolitana” biedrs.

 Bostonas Latviešu evaņģēliski luteriskās trimdas draudzes loceklis.

 Piecdesmit piecus gadus laulībā ar dzīvesbiedri Ritu, ģimenē divi dēli un meita.

Pievienot komentāru

Komentāri (128)

 1. mans latviešu izcelsmes amerikāņu draugs iet gar to ficuku un anglofoni inosrāņi viņam jautā:
  – is this place called “ree bigs pin-peace”?
  – yes, sure!

 2. Pieminekli jāatdod īpašniekiem.

 3. Kā nav, ir gan no aizokeanijas- atlīdis.Ja viņam miljonu firma ,ko lien saimā?Lai dzīvotu uz mūsu rēķina? Peļņu jau citā valstī brūvēs

 4. Pamelai taisnība – ruks nav ne reizi iepīkstējies par okupantu pūļiem un patriotam loģisko to izvadīšanu prom, kuri ir visa postošā iemesls Latvijā! Vai tiešām nav kāds godavīrs, kas G.Indara kungam var acis atvērt? jo pati okupantu staba novākšanai rpareiza untaisna lieta,bet jāuzmanās no nodevējiem blakus, kuri ir vienmēr aplenkuši bagātākos trimdas patriotus un totālii izmuļķojuši, kā Sluci tā čekasstirna!

 5. Es gan neietektu Indāra k-gam uzticēties M.Rukam,jo nav nekā briesmīgāka par divkosību.Pāris gadus atpakaļ M.Ruks izdeva šausminošu melu skricelējumu –“Arāja komandas Lettonia”.Tas bija kaut kas drausmīgs!Pirmās republikas cienījami vīri tika nozākāti kā ļabākajos”čekistu izdevumos !Man tā grāmatele ir,bet diez vai to kāds var dabūt,jo pēc lasītāju sašutuma,fiksi pazuda no tirdzniecības.UN tas arī IR M.RUKS !!

 6. Pilnībā piekrītu autoram! Pārcelt uz Zilupi!! vai Abreni. Tā kā no maniem vecākiem PIESPIEDU kārtā no algas noplēsa šim betona monstram,man kā mantiniecei ir tiesības pieprasīt to aizvākt,jo vairāk tapēc,ka ulmaņlaikos tur jau bija gatava skice Uzvaras parkam pār Bermontu.Bija pat savākti miljoni Ls.KUR viņi palika?Vāciešus tur krievs kāra?Sajēgas par morāles kritērijiem okupantiem nav !!Man arī ir pretīga tā okupantu dzerstīšanās un častuškas manā ze4mē 9.maijā- OKUPĀCIJAS dienā.Taisīs nemierus?Lai taisa!EStiem arī draudēja ar pasaules galu.Un skat kā poļi visus PSRS mēslus novāc!
  TĀ IR LATVIEŠU ZEME un MUMS BŪS LEMT KO TE CELT !!!!
  Jānovāc ZS no politskatuves,jo tas SC dubultnieks vien ir ar krimiķi visos galos !

  • Мадам. Выпейте слабительного и не трясите сиськами. С моей зарплаты тоже высчитывали. Про Бермонта вашего, кстати местного жителя, забыли все давным давно. А про ту войну помнят все, и будут помнить всегда. И про ваши моральные критерии тоже всё понятно. И это страна не принадлежит только и единственно вам. Мы тоже здесь живём.

 7. Ух ты! Арийским духом запахло. Закоричневело то как. Есть только мы, мы арийцы, наши права, наши интересы, наши потребности…Как знаково, практически «майн кампф» какой то. По вашему, у других людей, не вашей национальности, прав нет совсем?!

 8. arī Rīgas latviete Atbildēt

  Sen jau Rīgā tam nav jābūt.
  Sen jau vajadzēja kādā pagalmā ārpus Rīgas uztaisīt šo vēsturiko atlieku krātuvi.
  Vēlams no Rīgas 101. km.

 9. Sen jau Rīgā tam nav jābūt.
  Sen jau vajadzēja kādā pagalmā ārpus Rīgas uztaisīt šo vēsturiko atlieku krātuvi.
  Vēlams no Rīgas 101. km.

 10. Blakus jānoliek piemineklis Jekelnam, kuru padomju vara šai laukumā pakāra.

  • Да чего уж там стеснятся, сразу Гитлеру памятник ставте!

   • Ne jau tavu viedokli vērā ņemsim, veidojot Uzvaras laukumu, tāpat tālāk par savu degunu neredzi.

    • Значит всё таки хотите памятник Гитлеру поставить. Наверное, ваш любимый герой с детства.

 11. Опять угрожаете?! Тут уже целая айзацкоманда набралась из коментаторов. вы будете достойным пополнением этой команды.

  • Аргументы кончились, погавкаю об айнзацкоммандах! Ведь если я заткнусь то потеряю работу!

   • У вора есть аргументы?! Забавно. Вы вор! Вор должен сидеть в тюрьме. Вы слишком трусливы, чтобы работать в айнзацкоманде.

 12. Lai jauc to pieminekli nost vai pārceļ kaut vai rīt ,taču vai tas ir galvenais mūsu valstij? Lūk pārmaiņas vajadzētu pārvaldē ,lai uzņēmumus varētu dibināt ,lai nebūtu uzņēmumi jāslēdz un ziedojumi trūcīgiem jāvāc ,jo trūcīgie nemaz nebūtu ,bet te par pieminekli ,vai tas stāvēs vai tiks nojaukts ,neko būtisku valsts ekonomikas attīstībā nemainīs.

 13. Ir labi sargāt Latviju no Bostonas Atbildēt

  Bostonas latvietim taisnība. Tomēr īsta drosme būtu nevis cīņa ar betona pieminekli, bet gan ar tā idejisko balstu bariem …

  • nekādu drosmi nevajag Atbildēt

   lai pieņemtu lēmumu aizvākt okupantu simbolu, bet pēc tam ar stekiem nomizotu okupantus un sadalītu sodus pēc nopelniem. Pirmais ir likumdevēju, bet otrais policijas ikdienas darbs.

 14. ”Nojaukšanai ir divi derīgi datumi – pirms 25 gadiem vai šodien” – izcili precīzi pateikts! Ja, piemēram, pirms gadiem desmit varētu teikt, ka mums ”sapin kājas” kaut kādas vienošanās ar Krieviju, tad tagad, pēc iebrukuma Ukrainā, Krievija pati de facto ir atcēlusi visas savas vienošanās ar civilizēto pasauli. Atliek tikai tikt galā ar mūsu pašu ”piekto kolonnu” un ”katikkautkasnenotiek” tipa ļaudīm.

 15. ko var cepties,ta ir vesture,to neizdzest.es uzaugu padomju laika-ta bija labaka-neka tas,kas notiek tagad-nezina par ritdienu.bezdarbs,bezceriba

  • Man 20 gs. patika labāk! Lieliska bērnība un skolas gadi bija tajos nīstajos PSRS laikos. Patiešam, viss labākais – bērniem! Ne salīdzināt ar šo trulo valdības attieksmi pret bērniem, kas valda pēdējos 25 gados!

 16. okupācijas aizstāvju liekulība Atbildēt

  Kliedz par savām tiesībām runāt, bet citu tiesības neatzīst.
  Kliedz par saviem svētkiem, bet atsakās saprast, ka šsvinamais notikums atņēma neatkarību valstij, kur viņi dzīvo.

  • Вы будете говорить про окупацию (модная религия для вас), а я про освобождение от немецких фашистов. Ну нельзя было мимо вас пройти стороной, чтобы добить Гитлера в его логове (эх, как завернул!), извини дорогой. Тупиковый путь.
   Я уже писал не раз, и не раз напоминал особо горячим головам: нам тоже есть чем ответить, это я на Милду намекаю. Война так война. А ещё есть «великий и могучий Пу», обидится может, и прилетит к вам из района каспийского моря скромный подарок. Может на памятник упадёт, а может на сейм. И никто не дёрнется, даже пальцем не пошевелят. Вы же такой повод сами дали.

   • grafistam debiliķim Atbildēt

    Okupācija nav reliģija, bet vēstures fakts. Ko nu, sakautais meli un debiliķi? Negribi aiavērties, okupant?

    • Факты требуют доказательств и обоснования, а религия основывается на безальтернативной вере в божественное. У вас есть только ваше трактование фактов, очень и очень субъективное, ну и абсолютная вера. И только.

     • grafistam debiliķim

      Ja .. grafists principā atsakās dzirdēt pierādījumus, tad tā ir .. grafista, nevis pierādījumu problēma. Tāpēc d.. grafistam neko nepierādīšu, tikai kritizešu par …

     • Был готов выслушать ваши аргументы и обоснования, а в ответ только оскорбления да плевки. Надо понимать так, что доказать вы ничего не можете. Именно отсюда ваше злобное бессилие.

     • Vari nepūlēties, tāpat tevi neviens te neuztver par pilnu.

     • Не воспринимают говоришь? А чего же тогда ты сам так стараешся? Аргументики то у тебя, так себе, слабенькие.

   • grafistam okupantam, nacistam Atbildēt

    Hitlera armija beidza pastāvēt 1945. gadā. Atliek noskaidrot, stulbais okupant, kas traucēja šai armijai aizvākties no latvijas tai pašā 1845. gadā un neievest Latvijā debilus grafistus, kas ir pārāk debili, lai iemācītos latviski?

    • В самом деле? А мне вот кажется, что она до сих пор существует в головах многих комментаторов, они всё ещё воюют в той войне. Вообще у вас с числительными плохо, в 1845 году здесь правил царь. И почему вы решили. что я не понимаю по латышски? Я же пишу осмысленные комментарии.

     • debiliķim grafistam

      Daudzu prokremlisko okupantu galvās Hitlera armija varbūt tiešām eksistē. Prokremliskie okupanti vienu dienu gadā dzer un auro par ”uzvaru”, bet pārējās dienas viņiem rēgojas kaut kādi ”fašisti”, ar kuriem prokremliskie okupanti izmisīgi karo.

     • Да ну! А осколки чьей армии ходят к памятнику в марте месяце? Они мне каждый год мерящаться что ли?!

   • Я никогда не признаю советскую оккупацию, ведь я сам советский оккупант. Разве немцы в сорок первом признавали себя оккупантами? Нет, они тоже трындели, что надо разбить Сталина в его логове и Прибалтику в этом процессе не обойти. А еще я хочу проверить, сколько модераторы и латвийские власти будут терпеть мое гавкание с угрозами в арес Латвии, а это уже не нарушение каких-то здешних правил, зто статья в кодексе. Вы спросите чем я отличяюсь от нацистов после этого? А ничем! И грош цена моему гавканию про освобождение! Просто я опять не могу заткнуться!

   • Я никогда не признаю советскую оккупацию, ведь я сам советский оккупант. Разве немцы в сорок первом признавали себя оккупантами? Нет, они тоже трындели что надо разбить Сталина в его логове и Прибалтику в этом процессе не обойти. А еще я хочу проверить, сколько модераторы и латвийские власти будут терпеть мое гавкание с угрозами в арес Латвии, а это уже не нарушение каких-то здешних правил, зто статья в кодексе. Вы спросите чем я отличяюсь от нацистов после этого? А ничем! И грош цена моему гавканию про освобождение! Просто я опять не могу заткнуться!

    • Вы вор! Вы воруете чужие ники. Мнение вора никого не интересует. Статья 100 конституции страны гарантирует свободу слова или нет? Высказывать своё мнение это угроза? А публиковать провокационные статьи и призывать к провокационным действиям это нормально, да?
     И гакаете здесь только вы, причём – неумно.

   • А вообще интересная тема. Если изгнание немецких нацистов их советскими коллегами в 1945 году называют освобождением и празднуют, то почему изгнание советских нацистов их немецкими коллегами в 1941 году называют оккупацией и осуждают? Вот такая хрень получается когда жрут водку и не закусывают! И вообще какого хера Гитлер вдруг на нас, своих лучших друзей, попер? Тоже водки обожрался?

    • Вы вор! Вы воруете чужие ники. Мнение вора никого не интересует, ибо сегодня он думает так, а завтра по другому, он же вор. Совет: надо меньше пить и больше закусывать, а то хер отвалится.

   • А еще интереснее, почему я, будь я хоть трижды дебилом, пугаю кого-то ударом по стране, где сам живу? Кто я – шахид, дебил или то и другое сразу?

    • Ну лично вы и дебил, и шахид одновременно! Хотите развязать войну. Ну и как вас называть после этого. Но, главное то, что вы вор! Вы воруете чужие ники. придумать свой вам нехватает воображения? Или хотите чужой славы?

   • anālфāvi†, nejauc NAcis†us ar фašis†iem! un vienu labu lietu arī tie “фašis†i” izdarīja – atbrivoja no 1940 gada okupan†iem!

 17. SEN JAU VARĒJA NOJAUKT UN AUGĻU KOKUS SASTĀDĪT, BĒRNIEM KAUT VAI ROTAĻU LAUKUMU UZTAISĪT !!! TAD VISMAZ NEBŪTU NEKĀDA ,,KASĪŠANĀS,,UN NACIONĀLĀ NAIDA ,,KURINĀŠANA ,,!!! BĒRNI TAK MŪSU NĀKOTNE !!! ROTAĻU LAUKUMĀ BĒRNIEM VNK VIENALGA KĀDA TAUTĪBA !!! NAV KO RAKĀTIES VAIRS PAGĀTNĒ, NAV KO TOS ŠAISES RAKĀT!!! JO VAIRĀK RAKĀ , JO VAIRĀK SMIRD !!!

 18. Okupantu monumenta salīdzinājums ar asīriešu pilsētām neveiksmīgs. Asīriešu tēlnieki tādu haltūru neatļāvās.

  • Pierobežniece Anna Atbildēt

   Nesalīdzinu mākslu un arhitektūru, bet darbības: uzbrukums kultūvēsturiskai vērtībai – graut, iznīcināt, nolīdzināt ar zemi. Kāpēc vienus nosodam, bet Latvijas grāvējus slavējam.

   • Kremļa trollienei aņkai Atbildēt

    Nekas, pārcietīsiet. Ar kādu attieksmi jūs pie citiem ejat, tādu pretī saņemsiet. Tā ka beidziet gaudot, no tā tikai pasiem būs sliktāk, vel vairāk kritikas saņemsiet.

   • Kremļa trollienei aņkai Atbildēt

    No kura laika okupantu pieminekļi ir kultūrvēsturiskas vērtības? Tikt nolīdzinātm ar zemi, sagrautam ir visu okupantu piemineklu liktenis. Ar kādu attieksmi okupants svešā zemē lien, tādu pretī saņem. Tā bija un tā būs.

 19. Kamēr vieni ņemas ap pieminekli, tikmēr citi mierīgi izpārdod Latvijas zemi:
  “Neskaitāmi nekustamie īpašumi un uzņēmumi tiek pārdoti Krievijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem(..) Īpašs sarūgtinājums ir uzzinot, ka māju un zemi, kas savulaik piederēja pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitām Annai Justīnei Čakstei-Rollinsai un Katrīnai Čakstei-Vilsonei, iegādājusies Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāres Nataļjas Timakovas ģimene.”
  Sociālantropoloģe [D.Beitnere-LaGalla]: Izpārdot savu zemi ir netālredzīgi (LA, 16.11.2015.)

  • Klucis - Kremļa idiottrollis Atbildēt

   Ja Klucis var izlasīt teikumus ”tirgus ekonomikā zemi pērk un pārdod” un ”Privātīpašums paliek tās valsts teritoija, kurā atrodas” tad viņš nav mazgadīgs analfabēts. Ja var šos teikumus arī saprast, tad nav idiots.

 20. visu cienu. Bet vai mums nepietiek to aizstavju..tauta tak izbrauc.

  • Un jo vairāk aizbrauc – jo lielāks esot ieguvums:
   ” Tas, ka Latvijas diaspora pasaulē ir paplašinājusies, kļuvusi lielāka, nekādā gadījumā nav Latvijas zaudējums, tas ir ieguvums, jo tie ir Latvijas vēstneši plašajā pasaulē, intervijā aģentūrai LETA sacīja aizejošais Latvijas vēstnieks Lielbritānijā, nākamais vēstnieks ASV Andris Teikmanis.” (NRA, 19.08.2016.)

   • ekonomikas īsais kurss Kremļa troļļiem Atbildēt

    Protams, ka nav zaudējums. Kam ir sliktāk no tā, ka cilvēks strādā labā darbā un saņem adekvātu algu, bet vecumā neubagos un nebadosies? varbūt tikai tādiem panikas cēlājiem klučiem, kuri kvekšķ vienmēr un par visu.

    Tagad par valsts aizsardzību. Pat kara laikā neviena valsts nemobilizē 100 procentus iedzīvotāju. Otrajā pasaules karā PSRS ar milzu piepūli, ko neizturētu neviena cita ekonomika un neviena tauta, mobilizēja 32 miljonus no 200 miljoniem, tas ir, apmēram katru septīto. Arī šos miljonus nemobilizēja vienlaicīgi, tas ir kopējais skaits no kara sākuma līdz beigām. Tā ka variants ”visi tiek mobilizēti” nav iespējams un nevienas valsts administrācija tādu nesāks pat skatīt.

   • Paldies Klucim par komentāru! Teikmanis ar šo izteikumu ir patiesi izcili spodrinājis Latvijas valsts tēlu pasaulē. Grūti spriest, vai viņš maz apjēdz, ka novērtējis savu valsti kā nabagmāju…

 21. Вакханалия борьбы с памятниками продолжается. С завидным упрямством очень многие и здесь и в америке, занимаются созданием Казуса Белли, повода для войны. Разве трудно догадаться, что такие действия не останутся без последствий. Каких последствий хотят такие люди?! Так хочется в войнушку поиграть?

  • гав гав гав казус белли кругом одни фошызды доктора позовите!

   • Доктор нужен только вам. Вы вор, вы воруете чужие ники.

    • А я дебил и гуляю на свободе, а должен сидеть в дурке!

     • Ну это то давно не тайна. Вы – дебил и вор, вы должны сидеть в тюрьме.

     • Опять сам с собой спорю!!! Сестра!!! Доктора позовите!!!

     • Ага, и клизму по больше захватите с собой. Тут одному придурку надо мозги прочистить, а они у него как раз там. Вы вор! Вор должен сидеть в тюрьме.

     • А я дебил и должен сидеть в дурке! Пожизненно!

     • Нет, конечно вы дебил упоротый, но явно не сумашедший. Вы вор! А вор должен сидеть в тюрьме!

 22. Pierobežniece Anna Atbildēt

  Jau bija viena pamācītāja, kuras vadībā Latvija nostājās uz kara (skuju) takas, ievelkot nato. Tagad jau atkal nākošais deputātos gribētājs pamācīs kā latviešiem Latvijā dzīvot. Pretīgi jūs esat ārzemju latvieši – ar kādām tiesībām jūs sevi uzskatat par gudrākiem vietējiem padomus dot un mācīt dzīvot. Nelien tak politikā, nelien uz saeimu. pamēģini to biznesu, kas tevb amerikā, uztaisīt Latvijā – maz lai neliktos, tad vismaz nosēdīsies uz zemes. Ārzemju latvieši 0 jūs esat kā sērga uz Latvijas miesas. Aizvāciet savas miesas.
  Freiberga – spilgtākais piemērs, kā izlaupīt Latvijas budžetu – dzīvokļa remonts par 1,5 miljoniem LATU. Maz un maz jums. Badakāši.
  Sēdi savā bostonā un ķimerējies.

  • Kremļa trollienei aņkai Atbildēt

   Ja Latvija nebūtu ES un NATO, tad pilnīgi iespējams, ka karš būtu nevis Donbasā, bet pie mums. Neviens lielkrievu šovinists Latvijā nav ar varu ievilkts un netiek piespiedu kārtā turēts, austrumu robeža ir vaļā.

   • NATO un ES paspārnē var bez bailēm Latvijas zemi iztirgot:
    “Neskaitāmi nekustamie īpašumi un uzņēmumi tiek pārdoti Krievijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem (..)
    Īpašs sarūgtinājums ir uzzinot, ka māju un zemi, kas savulaik piederēja pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitām Annai Justīnei Čakstei-Rollinsai un Katrīnai Čakstei-Vilsonei, iegādājusies Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāres Nataļjas Timakovas ģimene.”
    Sociālantropoloģe [D.Beitnere-LaGalla] : Izpārdot savu zemi ir netālredzīgi (LA, 16.11.2015.)

    • Kremļa trollienei aņkai, analfabētei Atbildēt

     Kādu attieksmi jūs parādīsiet, tādu pretī saņemsiet. Bet pamattauta Latvijā ir tikai latvieši. Ja aņka varēja izlasīt otro teikumu, tad nav analfabēte. ja varēja saprast, tad nav idiote.

     Nodokļu maksāšana nedod nekādas privilēģijas un neatbrīvo no likuma. Starp citu, trollien, nodokļus tu valstij nedāvini, bet saņem pretī medicinu, ceļus, policijas aizsardzību, glābšanas dienestus utt. utt. utt.

     • Pierobežniece Anna

      Par to pamattautu latviešiem Latvijā tu maldies. Pašķirsti statistiku. Un paskaties apkārt – pēc gadiem 10 pamattauta būs stiprā mazākumā dēļ izmiršanas un emigrācijas. Pieaugs svešas tautas un reliģijas īpatsvars. Tad tu meklēsi kur ir tas krievs – baltais un kristietis. Kad islamisti spridzinās VISUS pieminekļus, tad apjēgsi savus šodienas maldus. Un pret to, kas nākotnē izkropļos , pazudinās Latviju, tu necīnies. Tev šodien krievs un okupācija rīklē iestrēgusi kā siers. Cīnies šodien par Latviju, lai neielaistu svešas reliņijas un mentalitātes tautas. Bet tur tu varens – eiropa dod migrantus un tu esi tolerants, jo eiropa pavēlēja. Necīnies pret, cīnies par – Latvisku Latviju. Bet rejot uz savu kaimiņu, neviens bagāts un pašpietiekams nav palicis.

     • Kremļa trollienei, kvekšķei

      Tā kā es neesmu ne rasists, ne sektants, tad pret tautībām un reliģijām izturos vienaldzīgi. Bet Kremļa kvekšķiem un nacistiem, tādiem kā jūs ar grafistu, iesaku biežāk izvērtēt pašiem savas darbības, tad nebūs jāgaudo, ka citi jūs nabadziņus nemīl.
      “Pašpietiekama valsts” ir viena = Ziemeļkoreja. Visi, kas sapņo par tādu dzīves veidu, drīkst vākties uz turieni.

    • Klucis - Kremļa trollis un spameris Atbildēt

     Publicēt vienu komentāru divas reizes var tikai profesionāls spameris. Privātajos forumos tādi ilgi nepaliek, jo tiek izmesti.

   • Pierobežniece Anna Atbildēt

    Es nerunāju par karu, bet par ārzemēs dzīvojošo latviešu attieksmi pret Latviju un pamattautu. Arī krievi ir pamattauta, kas ceļ un stutē šo valsti ar saviem nodokļiem. Lai tas ārzemju latvietis negrauj pieminekli, bet izdomā ideoloģiski aizvietojamu vērtību tam piemineklim. Dzīvot, skatoties atpakaļ, nav iespējams. Tad jau pareizi dara islamistu teroristi, kuri iznīcina senās pilsētas Sīrijā. Tad jau pareizi darīja spridzinātāji, kuri iznīcināja senāko un lielāko Budas pieminekli, jo tagad tur dzīvo citas kultūtas un raliģijas cilvēki. Dubultmorāle? Tādus grāvējus nevajag Latvijai. Vajag kas ceļ.

    • aņkai, Kremļa trollienei Atbildēt

     Vai antihitleriskās koalīcijas valstis, kas pēc kara aizvāca nacistu simboliku, arī līdzinās islamistiem? Ja nē, kāpēc?

     • Pierobežniece Anna

      Es tur nesaskatu nekādu nacistisko simboliku. Un tas piemineklis ir celts 80tajos gados. Tad karš nebija. par ziedojumiem. Un parks ir skaists ar celiņiem un atpūtas zonām.

     • aņkai, Kremļa trollienei

      Tāpēc ka maziņa vēl esi un dumja. Nekas, sāksi iet skolā, tur skolotājs paskaidros.

      Celiņus var saglabāt, tikai okupantu simbols ir jāaizvāc.

    • Kur krievi ir pamattauta? Latvijā??

  • Kremļa trollienei aņkai Atbildēt

   Gan ārzemju, gan Latvijas latvieši runā ar brīvu cilvēku tiesībām, kuras ir noteiktas Amerikas un Latvijas konstitūcijās. Autors nav teicis, ka ir gudrāks, tātad, ja Kremļa trolliene aņka jūtas dumjāka par autoru, tā ir aņkas personiskā traģēdija. un aņka nevienu neapklusinās. Vari pati apklust, ja nav ko teikt!

   • Pierobežniece Anna Atbildēt

    Gan ārzemju, gan Latvijas latvieši runā ar brīvu cilvēku tiesībām, kuras ir noteiktas Amerikas un Latvijas konstitūcijās
    Arī šeit dzīvojošiem cittautiešiem ir šādas tiesības izteikt viedokli un pulcēties pie pieminekļa, kurš uzcelts par viņu ziedojumiem. tad jau arī Brīvības pieminekli jaucam nost, jo tas arī celts par ziedojumiem un retais vairs dzīvs, kas ziedoja tam. Uzvaras piemineklis uzcelts PAR ZIEDOJUMIEM, un ziedotāji ir tiesīgi baudīt tā skaistumu.
    Starp citu = tas parks ir viens no labākajiem Rīgā un tur iespējama ļoti daudzveidīga atpūta ģimenēm ar bērniem. Piemineklis netraucē atpūsties.

    • Kremļa trollienei aņkai Atbildēt

     Ja kāds redz skaistumu okupantu svētkos, drīkst braukt uz okupētājvalsti un svinēt tur. Pēc tam drīkst neatgriezties. Latvija Kremļa nacistu okupācijas rezultātā uz 50 gadiem zaudēja neatkarību un visi okupācijas režīma slavinātāji ir tiesīgi vai nu iegaumēt šo faktu un sākt izturēties kā Latvijas iedzīvotāji vai arī, ja iegaumēt neizdodas, padomāt par citu valsti kur dzīvot.

     Brīvības piemineklis ir Latvijas simbols, bet okupācijas karaspēka piemineklis ir okupācijas, kuras rezultātā Latvija zaudēja neatkarību, simbols. Salīdzinot kvalitāti, Brīvības piemineklis ir celts laikā, kad vēl nebija aizmirsuši, kā jāizskatās piemineklim, bet okupantu simbols ir haltūra pēc jebkuriem standartiem. Tāpēc šie pieminekļi nav salīdzināmi.

     • Pierobežniece Anna

      Neesmu mākslas eksperts, tāpēc neņemos spriest par to, kas skaists, kas nē. Iet runa par nemateriālo vērtību, kas ietverta pieminekļa ansamblī. Meklējiet aizvietojošu vērtību un ideoloģiju, negraujiet.

 23. Es un man noteikti daudzi Latvieshu patrioti pievienosies! Es esmu Pilnigi par par to, ka shim krievu uzvaras parkam nav jabut Latvijas teritorija! Un kur nu vel Riga! Shis Okupantu uzvaras parks ir jalikvide! Nevajag nekadus uzvaras parkus! Viss jaaizvac prom no Latvieshu zemes, kas dotu iespeju krieviem svinet, nezin kada tur veida atzimet vinju/Okupantu uzvaras svetkus! Luk, sekas var Just lidz aknam gandriz puse eiropas! Ko Socialisms, Komunisms ir nodarijis ar entajam valstim! Mes visi tagad dzivojam tajas sekas! Jau 25 gadus velkas sekas! Un vel nezin cik gadus shadi viss uz kautkurieni vilksies! Mes visi apspragsim! Un varbut tad kautkas saks mainities!

  • Pierobežniece Anna Atbildēt

   Ko Socialisms, Komunisms ir nodarijis ar entajam valstim!
   Bet no liberālisma dotajiem labumiem pazudīs valstis un tautas no zemes virsmas. .

 24. Bostonas Gunars lai prasa obamam lai baltonamu nojauc. Sez statos un vel kautko pukst. Ta butu braucis uz lv un dzivojis te tad varetu pukstet ,a ta lai tup amerika un kluse…

  • Ak kungs, tāda tumsonība…
   Šis Bostonas latvietis vismaz domā par Latviju un vēlas kaut ko iesākt savas dzimtenes labā, neatkarīgi no tā, kurā valstī dzīvo, kamēr Tu sēdi internetā un raksti stulbu komentāru. Jeb, Tavuprāt, īstie patrioti ir tikai tie, kuri sēž Latvijā? Ja tā, tad jāvaicā Tev – ko TU esi izdarījis, lai Latvija kļūtu par labāku valsti? Ja neko vērā ņemamu, tad nevaukšķi tad, kad citi vēlas rīkoties.

  • P.S. Vismaz pareizi un saprotami rakstīt iemācies, ja reiz Latviju cieni.

 25. Var redzet ,ka Gunars ir stingrs virs . Slates mezos bija speciga nacionalo partizanu vieniba , kura cinijas pret okupantiem.

 26. Latvijas vēstures īsais kurss Kremļa troļļiem Atbildēt

  Latvija Otrajā pasaules karā nekādas ”uzvaras” neizcīnīja un vispār nepiedalījās, bet kara rezultātā zaudēja neatkarību. Okupētājvalsts ”uzvaras” slavinošu pieminekli vislabāk uzdāvināt okupētājvalstij kopā ar okupantiem, kas nevar bez šī pieminekļa dzīvot.

  • Совсем, совсем не участвовала? А легионеры, а латышский стрелковый корпус, а экипажи латышских кораблей, которые добровольно участвовали в конвоях?!

   • grafists viltojis skolas atestātu? Atbildēt

    Leģionāri karoja vācu bruņotajos spēkos, bet strēlnieki padomju. Tātad Latvija kā valsts un latvijas bruņotie spēki zem sava karoga Otrajā pasaules karā nekaroja, bet grafists ir krāpnieks ar viltotu skolas atestātu.

    • Ух ты, разрушаете стереотипы? А чего они (легионеры!) к памянику то ходят ежегодно да под государственным флагом?! К вашему сведению, экипипажи латвийских кораблей, участвовавшие в военных конвоях, делали это под латвийским флагом.

 27. Cik vēl ilgi graus, lauzīs un demolēs? Var būt tautieši beidzot uzcels pieminekli K.Čakstem un LCP, lai var Eiropas dienā, 9.maijā svinēt savus svētkus?

  • Klucis - Kremļa trollis Atbildēt

   Kad vairs nebūs neviena okupantu simbola, ko nojaukt, tad nojaukšanas process beigsies pats no sevis. Jo ilgāk okupanti trakos, jo ilgāks un okupantiem nepatīkmāks būs šis process.

 28. Miervaldis Gotiņš Atbildēt

  Tā sauktā ”Rīgas dome” jau tagad uzvedas kā pašpārvalde Krievijas okupētā teritorijā, viņu nostāja ir skaidra. Atliek noskaidrot, kāds pamats ir ministrijas gļēvulībai?

 29. par manu naudu cēla, varu tagad prasīt nojaukt Atbildēt

  Jau viena krieviete ierosināja visus paraksta autorus nošaut! .9. maijā cenšos nelīst ārā no mājām! Laikam vilciens aizgājis, vajadzēja to darīt pašā sākumā! Un kurš bija tas, kurš toreiz parakstīja līgumu, ka okupācijas piemineklim jāstāv šeit mūžīgi?

 30. Cik tautiešus nomušīja, pirms kopā ar podzeļņikiem aizlaidās? Uzvaras piemineklis atgādina par paša noziedzīgo pagātni? Lai paliek savā Amerikā un neprovocē Latvijas iedzīvotājus! Jeb viņam no saimniekiem dots uzdevums šeit iesēt nemierus?

  • Speciāli tev, Kremļa trolli, skaidroju. saimnieki un instrukcijas ir tev, bet cilvēks Amerikā un Latvijā var runāt to, ko pats domā. Skaidrs, ka par jūsējiem okupantiem, kuru dēļ varēja nonākt Sibīrijā, viņš neko labu nedomā. Par to, cik kura tuvinieki nogalinājuši, tu čekista pārpalikums vispirms par savējiem atskaities!

 31. Kauns un negods Saeimai un valdošajai politiskai elitei,ka 25.gadu laikā šo monstru nav varējuši novākt…
  Taisnība Gunāram Indāram,cik ilgi mēs vēl pieļausim 9.maijā krievu ālēšanos Pārdaugavā
  Mums nav nevienas ģimenes,kura nebūtu cietusi Otrā pasaules karā,man viens vectēvs karoja un krita Sarkanajā armijā,otrs leģionā,man nekad nav ienācis pat prātā iet demonstratīvi publiski plātīties,mēs ar pietāti un klusuma brīdi katru gadu atceramies ar cieņu abus…
  Man vienīgā cerība,ka mūsu Valsts prezidents beidzot sadūšosies un pieliks punktu ,lai likvidētu šo monstru Pārdaugavā…

 32. Tā var runāt tikai cilvēks, kurš atrauts no Latvijas realitātes. To Pārdaugavas puļķi varēja un vajadzēja nojaukt 90 – to gadu sākumā. Bet tagad tas – dziedi vai raudi – vairs nav iespējams. Labi, vismaz, ka šī bij. interfrontistu relikvija un pulcēšanās vieta neatrodas pašā Rīgas centrā, tāpēc nav tik uzkrītoša un kaitinoša. Ja man 9.maijā iegadās būt Rīgas centrā, es cenšos tiem “kolorādo vaboļu” svētkiem nepievērst nekādu uzmanību. Lai jau svin, ja kādam tas patīk – mums ir savi svētki!

  • Miervaldis Gotiņš Atbildēt

   Kāpēc nav iespējams? Lielkrievu šovinisti kliegs? Lai kliedz. Viņi jau tāpat kliedz par visu, tātad pakliegs vēl.

 33. Un tikliidz nojauks pieminekli, taa pazudiis korupcija un paareejaas negaacijas.
  Redz kur Latvijas attiistiibas recepte. 😀
  Biznesaa, razhoshanaa varbuut viirelis kaut ko saprot, bet cilveekos gan nee. 🙁

 34. Beigsim spriedelet,deputati! Atbildēt

  Ne tikai vieta,pat si monstra nosaukums ir nepareizs,tas varetu but OKUPACIJAS PIEMINEKLIS. Te nevar darbotie nekadi ligumi ar Krieviju,jo te neviens atbrivotajs nav apglabats.Okupacijas monstrs ir janolidzina ar zemi.

 35. Bostonā dzīvojošs miljonārs, protams, šādu viedokli var tiražēt. Jo – ne mana cūka, ne mana druva! Pilnīgi bezjēdzīga jautājuma aktualizēšanas mēģinājums.

 36. Nojaukt jau viegli,pamācīt no tālienes ar nav grūti.Tagad jau tas ir modē, ārzemnieks māca, kā latviešiem jādzīvo.Aizmukāt un necīnījāties,nepalīdzējāt palikušajiem,tagad esat atcerējušies tēvu zemi tikai brauc un iepērk zemi un tautietim pēc tam iznomā lai šis apstrādā,bet paši ārzemēs par tēvzemīti piķi saņemat.

  • Miervaldis Gotiņš Atbildēt

   No naida runas un kvekšķēanas uz citiem bagāts nekļūsi. Ja tev skauž, ka viņam ir, beidz troļļot un sāc strādāt, tad tev arī būs.

 37. Kaut kas traks. Taatad mums Latvijaa tagad ir ne tikai amerikaanju tanki, lielgabali un brunjumashiinas, mums gad ir arii deputaats amerikaanis. Viena kundze no Kanaadas jau ievilka Latviju NATO un ES, tagad shitais “Nasas apkalpotaajs” saaks korigjeet, ko vajag un k0o nevajag latvieshiem. Vispirms, cieniitais, vajadzeeja Latvijaa nodziivot to okupaacijas laiku, lai Jums buutu tiesiibas korigjeet. Tagad ? Pilsoniibu iedeva ? Puljkjis nepatiik ? Laimiigu celju atpakalj uz Pasaules policista maajvietu.

 38. Viens otrs Amerikas latvietis ar netradicionālu orientāciju atspēries aicina uz šejieni ļaudis,kuriem ir nāvejoša attieksme pret šādi orientētiem.Mazohisti vai neprāši?

 39. 2.Pasaules kara likā nacisti un viņu līdzskrējēji Ostalandes administrācijā bija iecerējušino Latvijas evakuēt 1 000 000 (sk. H.Biezais “Latvija kāškrusta varā…). Padomju armijas ofensīva 1944.g. un lielākās latviešu tautas daļa “kūtrums” toreiz izjauca plānus, taču procesu pilnībā neapturēja. Pēc 1991.g. augusta tas atsācies, ne velti A.Teikmanis (vēstnieks ASV) uzsver:
  “Latvijas diasporas paplašināšanās nav zaudējums valstij” (NRA,21.08.2016.)

  • Klucis - Kremļa idiottrollis Atbildēt

   Ja vari izlasīt teikumu ”Katram Eiropas savienības pilsonim ir tiesības strādāt katrā Eiropas Savienības valstī, strādājot tāpat un saņemot tikpat cik šīs valsts pilsoņi par tādu pašu darbu” tad tu neesi mazgadīgs analfabēts. Ja vari šo teikumu saprast, tad neesi idiots.

  • izklausās pēc meliem Atbildēt

   Vācieši bija iecerējuši iecerējuši, bet trīs gadus (1941 – 1944) neko nedarīja, lai gan neviens nevarēja traucēt? Tātad vai nu pilnīgi meli un tāda plāna vispār nav bijis vai arī tā ir bijusi iecere tālākam laikam, ja Vācijai būtu izdevies kolonizēt Baltiju un karš būtu beidzies. Vācu kara ierēdnis, kas ieteiktu kara laikā piešķirt dzelzceļa un jūras transporta jaudas 1 miljona civilistu pārvadāšanai (un vēl pa miljonam no Igaunijas un Lietuvas, jo vācieši visā Ostlandē rīkotos vienādi), tas ir, paralizēt vācu armiju grupas ”Nord” apgādi, uzreiz nonāktu vai nu pretizlūkošanas vai ārstniecības iestādē.

   Izklausās pēc slima Kremļa troļļa murgiem un mēģinājuma kurināt naidu pret Eiropas latviešiem.

 40. no Bostonas jau ir viegli runāt tāpat kā dot labus padomus kaimiņa ģimenei

 41. Kūdītājs! Nojauks, izdemolēs, krievus satracinās un, ja kas, dzīvos tik nost savā ASV. Bet mēs, muļķa letiņi, ilgi un dikti varēsim cīkstēties ar boļševikiem.

  • okupantiem zināšanai Atbildēt

   Visi tie, kas draud trakot, ja viņiem nepatiks tas vai cits latvijas lēmums, ir saucami pie atbildības par kūdīšanu uz vardarbību. Nepārbaudiet Latvijas pacietību, šī pacietība nav bezgalīga.

   • Ну так и наше терпение тоже не безгранично. Прежде чем угрожать, не разумнее ли попытаться выслушать и понять и другую сторону?

Draugiem Facebook Twitter Google+