Apbrīno

“Dolce&Gabbana” dibinātājus attaisno lietā par nodokļu nemaksāšanu 16

Foto – Leta/AFP

Itālijas Augstākā tiesa atcēlusi notiesājošu spriedumu pret modes zīmola “Dolce&Gabbana” dibinātājiem Domeniko Dolči un Stefano Gabanu par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Kā ziņots, aprīlī Itālijas apelācijas tiesa atstāja spēkā pagājušā gada jūnijā pasludināto spriedumu, kurā abi dizaineri tika atzīti par vainīgiem Luksemburgā reģistrēta uzņēmuma izmantošanā, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas par ieņēmumiem aptuveni viena miljarda eiro apmērā.

Katram tika piespriests 20 mēnešu cietumsods, kas vēlāk tika saīsināts uz 18 mēnešiem.

“Mēs vienmēr esam bijuši godīgi. Priecājamies, ka tagad to atzinusi arī Itālijas Augstākā tiesa. Lai dzīvo Itālija!” teikts dizaineru piektdien izdotajā paziņojumā.

Tiesa atcēla notiesājošo spriedumu un atzina ierosināto tiesvedību par “nepamatotu”.

2008.gadā Itālijas ieņēmumu dienests uzsāka vērienīgu izmeklēšanu. Tai par upuri kļuva vairāki modes nami, kas bija baudījuši finansiālus panākumus pat grūtos laikos. “Luksusa preces ir viens no nedaudzajiem tirgus segmentiem, kam pēdējos gados klājies labi,” sacīja Milānas advokātu biroja “Grant Thornton” loceklis, kurš negribēja atklāt savu vārdu. “Vieglākais ceļš ir prasīt naudu tiem, kam tā ir, nevis pievērsties kādam problēmu mocītam sektoram.”

Tomēr tamlīdzīgas lietas visbiežāk līdz tiesai nemaz nenonāk. Modes nams “Giorgio Armani” aprīlī samaksāja ieņēmumu dienestam 270 miljonus eiro, tādējādi atrisinot strīdu par maksājumiem no uzņēmuma filiālēm ārzemēs. Savukārt itāļu kompānija “Prada Holding”, kurā ietilpst pazīstamais zīmols “Prada”, pagājušā gada decembrī nomaksāja nodokļu parādu vairāk nekā 400 miljonu eiro apmērā.

LA.lv