×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. oktobris, 2012
Drukāt

Dombrovskis nepiekāpsies LPS prasībām par IIN pārdali

Foto - LETAFoto - LETA

Sarunas ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) ir noslēgušās un nekādas izmaiņas attiecībā uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārdali nākamā gada budžetā nav paredzētas, šodien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” uzsvēra premjers Valdis Dombrovskis (V).

Pēc Dombrovska teiktā, IIN proporcijas pārdale starp valsti un pašvaldībām ir iespējama, bet ne 2013.gadā.

Premjers atgādināja par valdības un LPS vienošanās protokolu, kas tika parakstīts 27.septembrī. Viņš norādīja, ka lēmums par šādu vienošanos LPS sēdē pieņemts ar lielu balsu pārsvaru, bet pēc tam “divi kungi” – Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) un Ventspils mērs Aivars Lembergs, kuri sēdē nepiedalījušies, – “sacēluši lielu traci”.

Dombrovskis uzsvēra, ka sarunas par LPS un valdības vienošanās protokolu ir noslēgušas un uz nākamā gada budžetu nekādas izmaiņas netiek plānotas.

Kā ziņots, pēc 27.septembra LPS sēdes Rīgas domes vadība paziņoja, ka izstājas no šīs organizācijas un 24.oktobrī šāds lēmums tika pieņemts Rīgas domes sēdē.

Pēc šī Rīgas pašvaldības lēmuma LPS domes ārkārtas sēdē tika nolemts prasīt valdībai 2013.gada valsts budžetā paredzēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārdali 85% apmērā pašvaldībām vai arī kompensēt pašvaldībām 32 miljonus latu. LPS nosūtījusi šos priekšlikumus Saeimai, kas skata 2013.gada budžeta projektu.

Tāpat priekšlikumā aicināts, grozot nodokļa sadalījumu starp pašvaldībām un valsti, nodrošināt 23 miljonus latu mērķdotācijām visu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai un palielināt mērķdotāciju pašvaldību autoceļiem un ielām par astoņiem miljoniem latu.

LPS arī aicina likumprojektā “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2013.p2015.gadam” noteikt, ka trīs gadu laikā vienlaikus ar iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājumu pašvaldību daļa šajā nodoklī sasniedz 100%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+