Ekonomika
Bizness

Domēnu reģistrs saņēmis pieprasījumu no VID par “ss.lv” bloķēšanu 5

Ekrānšāviņš no portāla ss.lv

Augstākā līmeņa domēna “.lv” turētājs, Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa jeb NIC saņēmusi pieprasījumu no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) par sludinājumu portāla “ss.lv” bloķēšanu, apstiprināja NIC sabiedrisko attiecību pārstāvis Jānis Riņķis.

Viņš norādīja, ka pieprasījums no juridiskā viedokļa ir korekts, tāpēc vietni būtu jāslēdz, bet lēmums par to jāpieņem piecu darbadienu laikā – līdz pirmdienai. Tad arī varētu tikt pieņemts galīgais lēmums, bloķēt vietni vai nē.

Riņķis arī atklāja, ka kopā ar “ss.lv” bloķēšanas pieprasījumu, VID prasa bloķēt vēl vairākas vietnes, bet, vai tās saistītas ar “ss.lv”, Riņķis nemācēja komentēt, norādot, ka plašāku skaidrojumu NIC pārstāvji sniegs rīt.

Kā ziņots, VID nolēmis apturēt Latvijas lielākā sludinājumu portāla “ss.lv” darbību saistībā ar tā atteikšanos sniegt informāciju par nereģistrētiem auto tirgotājiem.

Iepriekš tika vēstīts, ka Saeima 2016.gada 23.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu piešķirt VID tiesības bloķēt piekļuvi negodprātīgām tīmekļa vietnēm. Šīs pilnvaras paredzētas Saeimas pieņemtajos grozījumos likumā par VID, par nodokļiem un nodevām un Elektronisko sakaru likumā.

Grozījumi likumos nosaka gadījumus, kādos VID pieņems lēmumu par domēna vārda atslēgšanu, tāpat noteikta kārtība, kādā tiek atjaunota tīmekļa vietnes darbība, kā arī noteikti gadījumi un kārtība, kādā tiek noteikts domēna “.lv” pārreģistrācijas aizliegums. Tas attieksies uz Latvijā reģistrētajām interneta mājaslapām. Domēna vārda atslēgšana paredzēta normatīvo aktu pārkāpumu gadījumos, piemēram, tīmekļa vietne tiek izmantota nereģistrētas saimnieciskās darbības veikšanai, kuras rezultātā nodokļu maksātājam rodas nodokļu saistības Latvijā.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
Prognozē nekustamā īpašuma cenu pieaugumu, liecina Mājokļu cenu indikators
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Vairumam “Elektrum” klientu rēķinu pieaugums nepārsniegs 3,5 eiro mēnesī
3 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
FOTO, VIDEO: Tautiski dziedājumi, mācītāja svētība. Kā atklāja atjaunotos autoceļa posmus?
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Ekonomika
Darbaspēka rezerves izsīkst, tā turpināt nevar – ekonomisti par bezdarbu un nodarbinātību
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
17 tūkstoši zaudējuši cerības atrast darbu Latvijā: jaunākie CSP dati
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
4 stundas