×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Doņeckā separātisti rīkos “referendumu” (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas austrumu apgabalus kontrolējošo prokrievisko separātistu līderi apstiprinājuši, ka 11. maijā Doņeckā un Lugan­skā notiks “referendums” par šo apgabalu neatkarību. Separātisti savu “referendumu” sola rīkot, neskatoties uz to, ka dienu iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins izteicās, ka referendumu tomēr vajadzētu “atlikt”. “Mēs tikko balsojām tautas padomē. Referenduma datumu atbalstīja simtprocentīgi. Pat ja mēs atceltu referendumu, tas notiktu jebkurā gadījumā. Pilsoņu karš jau ir sācies. Referendums var to izbeigt,” Doņeckā paziņoja viens no separātistu līderiem Deniss Pušiļins.

Prokrievisko separātistu tā saucamais referendums ir pretlikumīgs, un Ukrainas nacionālās drošības padomes sekretārs Andrijs Parubijs paziņojis, ka valsts austrumu apgabalos “drošības dienesti turpinās pretterorisma operācijas, neskatoties uz teroristu grupējumu pieņemtajiem lēmumiem”. “Ukraina nekādus referendumus neplāno. Arī Doņeckā un Luganskā nekādi referendumi netiek gatavoti un nevar tikt sarīkoti. Tas, kas tur notiek, ir politiska afēra, kurai ir tikai propagandas mērķis,” paziņojis Parubijs. Putina izteikumus par to, ka “referendums” būtu jāatliek, Parubijs nodēvēja par “nenozīmīgiem”. Savukārt Ukrainas Ārlietu ministrija izplatījusi paziņojumu, kurā norāda, ka Kijeva ir ieinteresēta sākt dialogu ar austrumu apgabalos esošo politisko opozīciju. Vienlaikus tā uzsvēra, ka “dialogs ar teroristiem nav iespējams”.

Nedēļas vidū Ukrainas Drošības dienests (UDD) paziņoja, ka tā rīcībā ir nonākuši neapstrīdami pierādījumi, ka Krievija koordinē “referenduma” organizēšanu. Par tādu uzskatāma arī UDD noklausītā un vēlāk interneta vietnē “YouTube.com” publicētā telefonsaruna starp Doņeckā izveidotās organizācijas “Doņeckas pašnoteikšanās” līderi Dmitriju Boicovu un Krievijā esošās galēji labējās organizācijas “Krievu nacionālā vienotība” vadītāju Aleksandru Barkašovu. Boicovs savam sarunu biedram sūkstās, ka viņiem var neizdoties “likumīgi” sarīkot referendumu. Uz to Barkašovs atbild, ka referendumu nekādā gadījumā nedrīkst atcelt. Viņš klāsta, ka nemaz nevajag rīkot “likumīgu” referendumu. “Ko jūs? Iesiet un vāksiet lapiņas? Ierakstiet 99 procentus, nu labi 89 procentus…” dusmīgā balsī, lietojot lamuvārdus, paziņo Barkašovs. “Labi, sapratu,” atbild Boicovs.

Vakar Putins arī paziņoja, ka no pierobežas ar Ukrainu atvilks Krievijas armijas karavīrus. Taču līdz vakardienas pēcpusdienai tas joprojām nebija noticis. Arī iepriekš Krievijas prezidents nepildīja solīto karavīru atvilkšanu no Ukrainas pierobežas. “Par spīti krievu paziņojumiem, NATO neredz nekādas pazīmes par karavīru izvešanu no Ukrainas pierobežas,” paziņojis NATO spēku komandieris Eiropā Filips Brīdlovs.

ASV un Eiropas Savienība jau noteikušas sankcijas pret Krievijas amatpersonām un uzņēmumiem. Turklāt rietumvalstis brīdina Maskavu, ka pret to varētu tikt noteiktas jaunas sankcijas, ja tā turpinās iejaukšanos Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par referendumu, kuru rīko kaut kādi prokrieviski izdzimteņi, var tikai pasmaidīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+