×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. septembris, 2014
Drukāt

DP šonedēļ sākusi kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainā separātistu pusē karojošo ludzāniešu gadījums ir pirmā reize, kad Drošības policijā (DP) sākts kriminālprocess par aicinājumu uz terorismu, aģentūrai LETA atzina DP.

Visticamāk, starp Ukrainas separātistu rindās karojošajiem cilvēkiem ir vismaz trīs Latvijas iedzīvotāji. Nesen internetā ievietoti videomateriāli, kuros trīs vīrieši krievu valodā apgalvo, ka ir no Latvijas pilsētas Ludzas, sniedz savu motivāciju karošanai un aicina doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem.

Drošības policija noskaidrojusi, ka videomateriālos redzamie vīrieši ir Latvijas iedzīvotāji – divi ir Latvijas pilsoņi un viens ir nepilsonis. Vīrieši jau agrāk bijuši Drošības policijas redzeslokā kā personas, kurām ir saikne ar nacionālboļševiku kustību.

Drošības policija šonedēļ pret trijotni sākusi kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu. Par publisku aicinājumu uz terorismu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pat astoņiem gadiem.

Tikmēr Latvijas prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans aģentūrai LETA šonedēļ atzina, ka no Latvijas Austrumukrainas separātistu pusē pašlaik varētu karot apmēram desmit cilvēku. Viņš apmēram 20 cilvēkiem ir sniedzis informāciju par iespējām pievienoties Austrumukrainas seperātistiem. Kā skaidro Lindermans, viņš nezinot nevienu Latvijas likumu, kas aizliegtu tā rīkoties. Runa esot par informācijas sniegšanu, kas ir pieejama arī internetā.

Drošības policijā tagad LETA atturējās komentēt Lindermana apgalvojumu. “DP pastāvīgi iegūst un analizē informāciju par iespējamām personām, kas plāno vai jau ir devušās uz Ukrainu, taču detalizētāka informācija drošības nolūkos sniegta netiks,” norādīja DP.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) šonedēļ paziņoja, ka tuvākajā laikā DP darbinieki dosies uz Ukrainu, lai ciešā sadarbībā ar Ukrainas tiesībsargājošo iestāžu kolēģiem risinātu jautājumus, kas saistīti ar Latvijas iedzīvotāju darbību bruņotajos separātistu grupējumos. Drošības policijā LETA atturējās komentēt, cik darbinieki dosies uz Ukrainu un vai tiks apmeklēti arī šīs valsts nemierīgie apgabali.

DP atkārtoti aicina visus Latvijas iedzīvotājus vērsties DP, ja viņu rīcībā ir informācija par personām, kuras ir devušās uz konfliktu reģioniem nolūkā iesaistīties tur notiekošajās teroristiska rakstura darbībās, vai arī ir izteikušas šādu vēlmi, kā arī personām, kuras izplata aicinājumus pievienoties nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem un iesaistīties teroristiskās aktivitātēs. Ikvienam, kuram ir šāda veida informācija, DP aicina informēt pa tālruni 67208964 jebkurā diennakts laikā vai arī ierasties DP. DP garantē informācijas avota konfidencialitāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zdanoka tak brauca uz Ukrainu.

Draugiem Facebook Twitter Google+