×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

DP veikusi kratīšanas “GVD Baltija” kriminālprocesā par aicinājumu uz terorismu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Drošības policija (DP) Rīgā un Rīgas reģionā piektdien veikusi tiesas sankcionētas kratīšanas biedrības “GVD Baltija” juridiskajā un faktiskajā adresē, kā arī tās dibinātāja Staņislava Bukaina un divu citu šīs biedrības biedru dzīvesvietās, informē DP.

Kratīšanas veiktas kriminālprocesā, kas sākts saskaņā ar Krimināllikuma 88.2 pantu par publisku aicinājumu uz terorismu, Krimināllikuma 88.3 pantu par personas vervēšanu terora akta veikšanai un Krimināllikuma 233.panta otro daļu par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas.
 
Vienlaicīgi DP veic tās rīcībā esošās informācijas pārbaudi par to, ka Bukains kopā ar diviem citiem biedrības “GVD Baltija” biedriem palīdzējis nacionālboļševikam Benesam Aijo caur Igauniju un Somiju doties uz Krieviju ar mērķi nokļūt Austrumukrainā.

Ņemot vērā izmeklēšanas intereses, DP no sīkākiem komentāriem pagaidām atturas.

Jau ziņots, ka, pamatojoties uz DP sniegtajām rekomendācijām, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs pagājušā gada septembra sākumā aizliedza visus biedrības “GVD Baltija” plānotos pasākumus. Biedrība pašvaldībā bija pieteikusi sapulces vairākās Rīgas vietās laikā no 30. augusta līdz 15. septembrim.

Tāpat ziņots, ka DP uzsākusi pārbaudi saistībā ar biedrības “GVD Baltija” aktīvistu rīkoto ziedojumu vākšanu. Aktīvisti apgalvo, ka ziedojumi tiekot vākti Austrumukrainas mierīgajiem iedzīvotājiem, tomēr drošības iestādēm ir aizdomas, ka ziedojumi paredzēti teroristu atbalstam.

“Pārbaude uzsākta saistībā ar aizdomām, ka šīs organizācijas deklarētais mērķis – vākt ziedojumus Ukrainas konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem – neatbilst tās patiesajām darbībām, kas, iespējams, ir vērstas uz atbalsta sniegšanu nelikumīgiem bruņotiem kaujinieku grupējumiem, kas militāri vēršas pret Ukrainas teritoriālo integritāti. Pamatojoties uz pārbaudes ietvaros iegūtajām ziņām, tiks izlemts jautājums par turpmākajiem pasākumiem,” iepriekš norādīja iekšlietu ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Holma.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai veicas DP.Sekmes jaunajam DP priekshniekam MEZHVIET k-gam!

Draugiem Facebook Twitter Google+