×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2017
Drukāt

Arvien vairāk ZZS biedru izsakās par sadarbību ar “Saskaņu” (48)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji Armands Krauze, Māris Kučinskis un Augusts Brigmanis.

Lai gan Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līderi joprojām stāsta, ka nākotnē nav iecerēta nekāda sadarbība ar “Saskaņu”, to darīt kļūst arvien grūtāk. Ne visi partijas pārstāvji ir iemācījušies pareizo “skaitāmpantiņu”, bet tieši raida pretējus signālus – sadarbība ir apspriežama. Turklāt to nedara vis kādi margināli ierindas biedri, bet vieni no redzamākajiem zaļzemnieku pārstāvjiem gan pašvaldībās, gan Saeimā un Eiropā. Lūk, daži piemēri. Pagājušonedēļ iespējamais ZZS kandidāts Rīgas mēra amatam Viesturs Silenieks pieļāva iespēju galvaspilsētas pašvaldībā sadarboties ar “Saskaņu”. Decembrī sarunā ar žurnālistiem līdzīgu sadarbību nacionālā līmenī neizslēdza arī ZZS Saeimas deputāts un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra, tobrīd priecājoties par saskaņiešu atbalstu premjera Māra Kučinska (ZZS) rosinātajai nodokļu reformai. Vēl pirms tam ZZS eirodeputāte Iveta Grigule kopā ar Andreju Mamikinu (“Saskaņa”) balsoja pret Eiropas Padomes rezolūciju cīņai ar Krievijas propagandu (turklāt viņa ar Mamikinu arī draudzīgi mainās ar radiniekiem ienesīgajos palīgu amatos). Turklāt baumas par šādu scenāriju klejo jau labu laiku.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze gan stingri noraida iespējamu partiju tuvināšanos. “Vienreiz šīs spekulācijas ir jāizbeidz! Nekāda sadarbība ar “Saskaņu” nav iespējama ne šajā Saeimas sasaukumā, ne pēc nākamajām parlamenta vēlēšanām!” uzsvēra Krauze. Partijas pārstāvji, kuri par šādu iespēju izteikušies pozitīvi, esot pārprasti. ZZS līderis pēc tam ar viņiem esot runājis un viņi apstiprinājuši, ka nav domājuši koalīcijas veidošanu ar “Saskaņu”.

Bažas par ZZS politiskā kursa maiņu pauduši arī koalīcijas partneri no Nacionālās apvienības un “Vienotības”. Tomēr A. Krauze uzsver, ka arī ideoloģijas ziņā ZZS esot stingra: “Mēs esam nacionāli centriska politiska apvienība. Latvijas Zemnieku savienība pat ir vairāk labēja partija, un mūsu moto ir “Par Latviju – nacionālu, daiļu un spēcīgu!”. Zaļā partija, atšķirībā no vairākuma Eiropas zaļo, nav kreisa. Arī mūsu reģionālajiem partneriem nevar pārmest patriotisma trūkumu.”

Politologs Ivars Ījabs gan ir citās domās. “Pēdējā laika notikumi ar ZZS ilustrē vienu labi zināmu, bet līdz šim ne tik uzkrītošu šā politiskā spēka īpašību – ZZS ideoloģija, it īpaši ārpolitiskos jautājumos, nav spēcīgi definēta un partijai šī joma pat īpaši neinteresē. ZZS ir tipisks saimniecisko darboņu politiskais spēks, kas ir ļoti elastīgs jautājumos par sadarbības partneriem. Šī ideoloģiskā neskaidrība ir savā ziņā arī spēcīgā puse. ZZS ir kā vienkāršs un bezgaumīgs bistro, kur varbūt ēdienkartē nav augstas klases ēdienu, bet katrs var atrast ko sev tīkamu: vieni – vārītus zirņus, otri – pelmeņus. Tādēļ tautai tas tuvāks,” saka politologs. Viņš spriež, ka pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām tīri teorētiski varam nonākt situācijā, kad starp latviskajām partijām koalīcija nav iespējama. Šādos apstākļos tieši ZZS varētu kļūt par to politisko spēku, kas “pastieps saskaņiešiem draudzīgu roku pāri citu partiju novilktajām sarkanajām līnijām”. ZZS gan parasti ļoti rūpīgi seko socioloģiskajām aptaujām un izvairās spert vēlētāju vidū neviennozīmīgi vērtētus soļus. Savulaik Zatlera Reformu partijas reitingu sāpīgi iedragāja koķetēšana ar “Saskaņu” valdības veidošanas laikā. Ījabs gan prognozē, ka ZZS vēlētāji sadarbību ar “Saskaņu” uztvertu mierīgāk: “To visu, protams, pasniegs pareizā mērcē. Piemēram, ka šāda sadarbība nepieciešama nacionālo interešu vārdā, ka premjers būs no latviešu partijas, ka “Saskaņai” valdībā nebūs ārlietu ministra amata, bet tikai saimnieciskas jomas, piemēram, ceļu remontēšana un ekonomisko attiecību stiprināšana ar Krieviju. Turklāt apsolīs kādu saldo ēdienu ekonomisku labumu jomā, un šis “bistro” būs tikpat iecienīts kā pirms tam.” Politologs arī atgādina, ka Kremļa propagandas kanālus iecienījuši arī daudzi latvieši, tostarp ZZS vēlētāji. Daudziem no viņiem tuvas šķiet tēzes par draudzīgu sadzīvošanu ar austrumu kaimiņu ekonomisko interešu vārdā, savukārt globālās ģeopolitikas peripetijas viņus nemaz neinteresē.

Pievienot komentāru

Komentāri (48)

 1. To nedriikst pielaist.Kaadeel tad bija jaaciinaas par Latviju,ja labpraatiigi to gribam zaudeet.Mees nedriikstam balsot par ZZS.

 2. Sāk atklāties bijušo komunistu īstā seja!

 3. Kalpa zēns PEKSISS Atbildēt

  Tā tā taču nevar būt,kad Lielnieku partija nesadarbotos ar Lielkrievu nacionālsociālistisko(boļševiku) partiju.Tas sen bij gaidāms.

 4. ZZSS

 5. Tas taču ir sen zināms, kā Lembergs teiks, tā ZZS darīs un ja vajadzēs ar S tad ies ar S.

 6. Ja nu netiek valdībā bez ,,saskaņas…..>? Ziepes lielas.. .Jāsāk šūt maisi nākamajiem nodevējiem???

 7. Kopā varēs vairāk nozagt.

 8. Mēs ģimenē jau gadu gadiem šo partiju savādāk kā par pros…tu partiju nesaucam :))))) tas vienmēr ir acīmredzams kā tikai kādai partijai reitingi ceļās , tā ma..kas uzreiz klāt … :DDDD

 9. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  Savukārt, kā zināms – NAV nekā jauna šajā Dieva pasaulē…

  =======

  Mediju ziņa (2011. gads): «Šī valsts ir kā pussprāgusi govs – jo tuvāk sprāgšanai, jo vārgāk tā ar asti var atgaiņāt dundurus», ar šādu “metaforu” esot “nācis klajā “Saules aptieka” valdes loceklis un “latvijas aptiekāru asociācijas” (LAA) prezidents” G. Belēvičs ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” )”. «Mums Latvijā katra šīs valsts “augstākās politekonomiskās vadības struktūra” (“valdošās koalīcijas” politekonomisko interešu grupējumu kontrolētā saeima un valdības ministrijas, tā dēvētā “ķēķa tiesu” sistēma, daudzskaitlīgi “neatkarīgie specdienesti” un taml.), tāpat kā jebkura cita valsts pārvaldes vai pašvaldību institūcija, ir prasta SILE, no kuras pierīties un kurai visapkārt spieto aklie dunduri, bet kādreizējie cilvēki, kas degradējas par “politiķiem” vai nonāk šīs valsts un pašvaldību pārvaldē kā ”silei pietuvinātie”, kļūst par šādiem aklajiem sūcējiem, vai arī – SISTĒMA viņus izspļauj», esot “paudis uzskatu un norādījis Belēvičs“…
  —–
  Mediju ziņa (2007. gads): Neraugoties uz pēdējā laika notikumiem, kas satricinājuši politisko vidi, dziļo politisko krīzi valstī un bažām par iespējamo Saeimas atlaišanu, ko varētu iniciēt Valsts prezidente, šāda iespējamība tomēr neesot liela, uzskata aptaujātie valdošās koalīcijas ( TP, LPP/LC, ZZS, TB/LNNK ) politiķi un atsevišķi eksperti. A. Brigmanis ( ZZS ) sacīja, ka “koalīcija ir stabila, jo koalīcijas partneri jūtas vienoti. Šobrīd valdību nevar ne nogāzt, ne apgāzt.”…
  —–
  .
  “MZ neapgāžamās SILES” fenomens.
  (MZ = Muļķu Zemes SILES “valsts”)
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva”, ‘ANNO’ ~ 03.2007. )
  .
  Smird MUĻĶU zemes “valstī” SILE, veca.
  Rij putru rukšķu bariņš, plecs pie pleca,
  Viens otru grūžot nost, lai vairāk tiktu,
  Tiem, kas (pēc “shēmas”) “jaņos” nepaliktu…

  Pie platā gala – treknākajiem vietas:
  Šiem esot “dotas garantijas cietas”,
  Par to, ka putras netrūks “VIP-u daļā”.
  (Līdz – SISTĒMA šos ‘brāķēs, laižot gaļā’…)
  .
  Pa vidu, ausīm plandot, kāri leksē,
  Un biezumus no “trekno” gala ķeksē,
  Ar Dievpalīgu “svētākie” no cūkām,
  Un kāri lūr uz pievadtrubas lūkām.
  .
  Tiem līdzās, sū#os nojaukušies zaļi,
  Strebj SILES paiku negausīgi švaļi,
  Kas gatavi kaut kājām SILĒ rāpties,
  Dēļ papildporcijas un lopā krāpties.
  .
  Uz šauro galu projām aizbīdīti,
  Un sugas brāļu daudzkārt samīdīti,
  Strebj, mugurkaulus izslējuši stīvi,
  Vēl daži “vienlīdzīgie”, knapi dzīvi.
  .
  Šiem atļauts laizīt to, kas pārpalicis,
  Kad trekno bars ir kuņģus pilnus licis,
  Jau pierijušies “svētie” atraugājas,
  Un zaļie rīmas SILĒ iz…(bradājas).
  .
  Uz ‘sugas biedriem’ (pussprāguši badā,
  Kaut – pierijušos baram apkārt bradā),
  Lūr tie, kam SILES “shēmā” nespīd vietas ~
  “Uz diētas šie likti” esot, cietas.
  .
  Kad badmirām sāk tukšie kuņģi grabēt,
  Un zobi (izsalkumā) skaļāk klabēt ~
  Tiek palaists kvieciens: “Alkatīgie maitas!
  Ne mūs laiž SILEI klāt, ne “pūļa” aitas!!!…”
  .
  Šiem kviecot, SILE dažkārt nošūpojas,
  Bet – “kritiskajā leņķi” negrīļojas ~
  Ja barotne tiks apgāzta (Die’s, sargi!),
  Nāks “vienlīdzīgĀKajiem” laiki bargi!…

  Žūst MZ “valstī SILE, gandrīz tukša:
  Maz putras tur priekš ‘katra viena’ rukša,
  Un ‘kombikorma’ palicis – kam TĀDU,
  Gāzt riņķī profīts, draņķību kaut kādu?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 10. Nu tātad būs jābalso par LATVIEŠU partijām

 11. Arī pēc šī liels skaits latviešu turpinās balsot par ZZS un tad skaļi vaidēs, ka viss ir slikti un krievi pie varas.

  Jūs ļoti labi ziniet, kas jādara.

 12. Ko citu var sagaidīt no kompartijas un komjaunatnes darboņiem.

 13. Tas ir .ZZS beidzot pāriet no slēpšanās uz pēdējo iespēju palikt pie siles – atklāti sadarboties ar Saskaņu,ko līdz šim darīja pusslepeni.Augusta ģīmī parādās smīns,jo saglabājās iespēja atkal tikt pie mīļotās nodevēju siles ,kur galveno lomu spēlē ZZS marodieri.

 14. Nabaga latvieši,politiskā vide viens vienīgs “mīnu” lauks.Kāp kurā gribi,visas smird.

 15. Vai kads vel saubas ka “zalie” cekisti nav kremla cekistu sabiedrotie ? Interesanti ko par “zalo” noziegumiem saka tie,kuri balsoja par “zalajiem”.Vai tagad Vienotiba un Visu Latvijai viniem neliekas Latvijas Valsts Neatkaribas garants?

 16. Ventspils šakāļa izraudzītie premjers un prezidents. Tie čuposies ar Latvijas ienaidniekiem SC, putlera sadarbības partiju.

 17. Viltīgie zemnieki beigās paši sevi piemānīs – ja Saskaņu pielaidīs pie varas, prom no tās vairs nedabūs.

 18. “Arvien vairāk ZZS biedru…” Tipiskas dzeltenās preses paņēmiens – ielikt virsrakstā to, kā nav pašā rakstā. Kur tad ir šie “arvien vairāk?”

  • To : kremla cekistu trollim- anonymous :ja Jus parvaldat ES un NATO Valsts Latvijas oficialo Valsts valodu,tad varbut esat spejigs saprast raksta saturu.Protams,ka pastav ari variants ,ka Jums tiek iedots ,no kremla cekistu propagandas un dezinformacijas centrales Latvija,teksts kura saturu Jus nesaprotiet.Bet,no kriminalatbildibas tas Jus neatbrivo.

 19. Skaidrs…. Tas bija gaidāms. Aivariņš jau sen ir devis komandu… Nu ko latvieši, balsojiet vēl par .., kuri Kalpaka pieminekli ir jaukuši nost u.t.t. Pad…īsiet neatkarību, ko ieguvāt, uz neatgriešanos.

 20. ZZS vienmēr pa kluso ir sadarbojusies ar Saskaņu.
  Nebūs pārsteigums, ja šis attiiecības noformēs oficiāli.

  • piekrītu: viņu pagrīdes sadarbība jau izdarījusi daudz vairāk ļauna. Lai tagad oficiāli čupojas un parāda, ka ZZS īstenībā ir LPSR mantojums.

 21. Zemnieku partija dazi virini nesaprot ,ka sadarbiba ar kremla partiju dos viniem kadu labumu . Ja vini ir tiks pie varas Latvija tad uz visiem laikiem . Bus rezims ,ka Piednestra . Un pasus zemniekus nogremdes.

 22. No pieredzes skatoties Atbildēt

  Kapēc ar Saskaņas Cetra starpniecību! Jūs jau varat taisnā ceļā no Maskavas, savus uzdevumus saņemt. “Lēnām ar līšanu, atpakļa uz lielo Rodinu”.

 23. Ja nodoms ir paņemt Rīgā varu tad jā, bet kungi, tādā gadījumā pārējā Latvijā Jums ēzeļa ausis.Paldies ka laicīgi sākāt gaudot, pirms aitas vēl kūtī.

  • ZZS nekādu varu pārņemt Rīgā negrib. Viņi jau sen vienojušies, ka – Saskaņai – Rīga, ZZS – pārējā Latvija, bet orientieris kopējs – kremlis!

 24. Visu varu Padomēm!

 25. kolonistu un okupantu sabiedrotie. Vienotās Krievijas gribas piekritēji Latvijā. Caveat emptor.

 26. Tevi nodos ”draugs” un ne jau ienaidnieks… Tas par ZZS ar skatu uz Maskavu…

 27. Vienas mātes – kompartijas – bērni. Cik ilgi izliksies strīdamies?

 28. Trollim prāta par maz, lai uzrakstītu latviski.

 29. Rādās, ka Artuss Kaimiņš pavisam pamatoti Brigmanim prasījis, lai atnes izziņu, ka viņa vārds nav
  čekas maisos.

 30. Latvijas kangari !!!!! Vai ptins apsolījis vietas pirmajās rindās ???

 31. Un gudri darītu! Saskaņa ir vienīgā partija, kura nav sašmucējusies. Ja te bars pajoliņu klaigā par nez kādām briesmām, kas nu notiks, tad tas ir tikai no bailēm, ka zagšana izslīdēs no rokām! Punkts un es pie tā palieku!

  • Komūnists/boļševiks nav “sašmucējies”? Tev ar galvu viss kārtībā?

  • “Saskaņa ir vienīgā partija, kura nav sašmucējusies”

   Vai jūs no mēness nokritusi? Kas tad Rīgā pie varas?
   Varbūt atgādināt regulāros korupcijas skandālus, kas pavada šos “nesašmucējušos”?

  • Saskaņa nav sašmucējusies ??????? Vai tad neko neredzat, nelasāt, nedzirdat???? Tieši tikpat sašmucējusies, ja ne vairāk, kā pārējās “partijas”

 32. Kā saka Saskanieši “всё зависит от рубляжа”, proti, labi nomotivēts politologs vai partijas biedrs pierādīs jums visu, ko tik viņam nepalūgs. Pietiek paklausīties ko čivina dažš vadošs ASV politologs (Kisindžers, Blanks uct.). Ar austruma kaimiņu esam sadarbojušies pietiekoši ilgi, nu jau pie trīssimts gadiem. Tā sadarbība vienmēr ir bijusi pēc ventiļa principā. Respektīvi, “туда дуй, а оттуда … (pats saproti)”. Dabīgi badā viņš tev nomirt neļaus – noderēsi kaujas laukumā, vai Arktikas plašumos ko nāksies atkarot.

 33. Jā un tad varēs kopā saukties Zagļi arZagļiem Saskaņā

 34. Tā partija jau ir pilna ar komūnistiem un čekistiem.

 35. bbcmdfkl m,cjkdf cmjwikd mcposjkdc 1

 36. TĀDS TĀDU ATROD!? NOTEIKTI NEBALSOT PAR ZZS!

 37. vairs nebalsot par zzs.

 38. Es arī to saskanu nevaru ciest, sarkanie naciki,putina roklaižas

 39. Krauze vai nu ir demagogs, vai pārāk naivs politikā. Lai viņš paskatās turpat sev blakus: Dūklavs jau pagājušā gadā taisīja visādus “pigorus”, pat ne ar “Saskaņu”, bet soli vēl tālāk – ar pašu Krieviju! Un šo brāļošanos veikli piesedza ar saimniecisko darbību. Jo ar šo noti var gūt labus panākumus (kurš tad būs pret šādu čupošanos, lai vēlāk vienkārši pārņemtu varas grožus!). Kur tad ir solītais šprotu eksports, Dūklav? Nav! Naivie latvieši uz šādām sadarbības formām vienmēr ir iekrituši un, nešaubieties, “Saskaņa” arī to centīsies izmantot.Tā ka, ja grib ieturēt noteiktu kursu un saglabāt varu, ir jāsāk ar pašu partijas biedru revīziju un ekskomunistu nomaiņu.

 40. Tā ir degradācija. Nedrīkst sadarboties ar Pūķina, KGB un kremļa apmaksātu bandu. Fui, fui, fui!

Draugiem Facebook Twitter Google+