Latvijā
Kriminālziņas

Zemnieku atzīst par vergturi6

Foto: Artis Drēziņš

Šī diena ir vēsturiska Latvijas tiesu sistēmā: pirmoreiz mūsu valsts vēsture tika paziņots tiesas spriedums cilvēktirdzniecības krimināllietā tieši no darba ņemšanas aspekta.

Vidzemes rajona tiesas Cēsīs tiesnesis Lauris Šņepsts nosprieda, ka zemnieks Dainis Gipters atzīstams par vainīgu un sodāms ar divu gadu nosacītu cietumsodu.

Plus vēl viņam jāsamaksā morālais kaitējums cietušajiem: Agritai 1000 eiro, Gunāram – 500, kā arī jāsedz valstij kompensācija, kas izmaksāta cietušajiem – katram 1330 eiro.

Apsūdzētā advokāte teica, ka spriedums tikšot pārsūdzēts.

Šai lietai LA.LV ir sekojis jau no paša sākuma un sīki aprakstījis notikumu būtību un tiesas gaitu. Atgādināsim, ka runa ir par nu jau bijušo latviešu zemnieku Daini Gipteru no Cēsu novada Vaives pagasta “Mežmaļiem”.

Kā vēstīja apsūdzība, viņš tika apsūdzēts, ka paverdzinājis, ekspluatējis vispirms 2016. gada vasarā tolaik 60 gadus veco Gunāru, bet tā paša gada beigās un nākamā gada sākumā – tikpat veco Agritu, kurus nolīdzis kā slaucējus un citu fermas darbu darītājus.

Apsūdzība uzskatīja, ka zemnieks ekspluatācijas nolūkos izmantojis abu slaucēju fiziskās un garīgās problēmas, pienācīgi nemaksājis, nodarbinājis un izmitinājis sliktos apstākļos, īsāk sekot, izturējies kā pret vergiem.

D. Gipters to visu noliedza. Arī savā pēdējā vārdā trešdien vīrietis uzsvēra, ka neesot iedzīvojies uz abu darbinieku rēķina, ka viņiem samaksājis visu līgto.
Saistītie raksti

Abus ņēmis darbā, jo neesot bijuši pieejami labāki darbinieki, kas varētu strādāt fermā. Abi paši vēlējušie pie viņa strādāt un dzīvot. Slaucēji slimojuši, bet zemnieks viņus nedzinis projām, jo vai tad varot izdzīt no mājokļa slimus cilvēkus…

“Man nebija nodoma veikt cilvēktirdzniecību un ekspluatāciju, bet gan sadarboties un turpināt uzņēmuma attīstību,” pēdējā vārda nobeigumā sacīja D. Gipters.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Sievietēm Latvijā ienākumi ir par 18% mazāki nekā vīriešiem. Jaunākie Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksa dati
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa…
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
6 stundas