×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. jūnijs, 2012
Drukāt

Drīkst frizēt augstpapēžu kurpēs


Foto-Flirckr/Thomas R. KollFoto-Flirckr/Thomas R. Koll

Plašsaziņas līdzekļos publicētās ziņas, atsaucoties uz ES veselības un drošības direktīvu, ka ES likumi dažādu salonu darbiniekiem liedz darbā nēsāt gredzenu un staigāt augstpapēžu kurpēs, ir maldinošas.

 

Šādu ziņu avots ir nepareizi saprasta salonu īpašnieku un frizieru iniciatīva. Tās mērķis ir labāk sargāt šajā nozarē nodarbināto cilvēku veselību.

Eiropas profesionālās frizieru asociācijas vienošanās projekts paredz, ka nekas nemainīsies tajos salonos, kur jau ievēro labas prakses un veselības drošības nosacījumus, tostarp ir nodrošināti darba cimdi. Zinātniskie pētījumi rāda, ka frizieri ir pakļauti augstam arodslimību, tostarp muskuļu un skeleta traucējumu un ādas slimību, riskam. Nespēja adekvāti risināt šo samezglojumu izraisa paaugstinātu darba kavējumu un pirmstermiņa pensionēšanās risku. Visjaunākie pētījumi rāda – ik gadu ES zaudējumi no profesijā iegūtajām ādas slimībām un ar to saistīto darba ražīguma kritumu veido piecus miljardus eiro. Visaugstākais risks ir friziera profesijai.

Pirms frizieru vienošanās kļūst par likumu, tai ir jāiegūst Eiropas Komisijas apstiprinājums, pēdējo vārdu sakot dalībvalstu ministriem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+