×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Dziesma esam mēs paši

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Singapūras koris "HWA Chong – Nanyang" priecājas par iespēju iepazīt Rīgu.

Pirmdien sāka ierasties pirmie Pasaules koru olimpiādes dalībnieki. Starptautiskajā lidostā “Rīga” varēja just aizrautības un neliela satraukuma noskaņu, jo kori ieradās viens pēc otra. Daļa no tiem ne tikai mulsi meklēja savus asistentus, kuri palīdzēs viņiem orientēties Rīgā un pasākuma programmā, bet arī pieteica savu ierašanos Rīgā ar dziesmu.

Unikālais Kanādas skanējums


Viens no koriem, kuru varēja ne tikai pamanīt, bet arī sadzirdēt, bija Kanādas sieviešu koris “Lady Cove”. Par spīti garajam ceļam visas dalībnieces bija mundras un sajūsminātas par gaidāmo koru olimpiādi, kurā viņas piedalīsies pirmo reizi.

“Mūsu vīru koris pirms diviem gadiem piedalījās 7. Pasaules koru olimpiādē Sinsinati. Tā kā viņi bija sajūsmā par pieredzēto, šogad arī mēs nolēmām piedalīties,” stāsta viena no kora dziedātājām Lorija Šortola. Sieviešu koris “Lady Cove” ir dibināts 2003. gadā Kanādas provincē Ņūfaundlendā un šo gadu laikā saņēmis daudzas godalgotas vietas dažādos Kanādas, Amerikas un starptautiskos konkursos. 2008. gadā koris izdeva savu debijas albumu, kas tika nominēts balvai “Gada klasiskais albums”.

Kanādā koru kustība ir ļoti izplatīta un populāra dažādās vecuma grupās, īpaši valsts austrumu krastā, no kura nāk arī “Lady Cove”. “Mēs esam province, kurā ir ļoti spēcīgas dziedāšanas tradīcijas – dziesma ir daļa no mums pašiem,” lepojas Lorija. Kanādā dziedāšanu ieaudzina un māca cienīt arī jauniešiem, jo mūzika ir neatņemama izglītības sistēmas sastāvdaļa, stāsta Lorija. Sieviešu koris savas valsts dziedāšanas tradīcijas ciena un kopj, taču vēlas būt oriģināls un radīt savu īpašo skanējumu, lai nedaudz atšķirtos no pārējiem.

“Mēs ļoti izbaudām starp­tautisko festivālu un 
konkursu gaisotni, tāpēc 
”Lady Cove” cenšas aizbraukt uz kādu valsti reizi trijos gados,” saka Lorija.

Nu kārta pienākusi Pasaules koru olimpiādei Rīgā, kuras laikā sievietes vēlas ne tikai dziedāt, bet arī iepazīt citus korus un dalīties ar viņiem pieredzē, iepazīt Latviju un tās kultūru, kas sievietēm ir pilnīgs jaunums. “Iemeslu un ieguvumu, lai piedalītos šāda veida pasākumos, ir ļoti daudz,” uzsver Lorija, taču viens no galvenajiem esot parādīt, ko spēj Kanāda un “Lady Cove”. “Kanādas koriem ir cits, īpašs skanējums, taču, lai saprastu un izbaudītu šo atšķirību, jums jānāk mūs klausīties!”

Iespēja redzēt pasauli


Koru mūzika un dziļas tās tradīcijas nav tikai Latvijas bagātība. Arī salu valstī Singapūrā koru kultūra ir plaši izplatīta un daudzās skolās jaunieši sevi atrod tieši mūzikā.

Viens no trim koriem, kas pārstāvēs Singapūru šī gada Pasaules koru olimpiādē, ir “HWA Chong – Nanyang”. Nanjangas vidusskolas korim ir vairāk nekā 40 gadu pieredze kordziedāšanā, tas ir viens no valsts labākajiem skolēnu koriem. Meitenes ar labiem panākumiem startējušas ne tikai vietējos Singapūras koncertos un festivālos, bet arī dažādos starptautiskos konkursos Austrijā, Beļģijā, Francijā un Čehijā. Pēdējo gadu laikā dziedātājas saņēmušas vairākas zelta godalgas un diplomus, tāpēc viens no dziedātāju skolotājiem Džons Makintošs atzīst: “Šajā brīdī – gan koru olimpiādes ietvaros, gan mūsu kora izaugsmē – ļoti ceram, ka iegūsim labas vietas konkursos, kuri gaidāmi tuvākās pusotras nedēļas laikā.”

Reizēs, kad koris dodas ārpus Singapūras, skolotāji vēlas izmantot šo iespēju, lai iepazīstinātu savas skolnieces un kora dalībnieces ar viņām nepazīstamo kultūru. “Tas nav tikai koru konkurss, bet arī iespēja bērnus izglītot un parādīt pasaules dažādību,” ir pārliecināts Džons Makintošs.

Tā kā šogad šis ir vienīgais kora starptautiskais izbrauciens, dalībnieces priecājas par iespēju iepazīt Rīgu un aizrautīgi stāsta, ka viņām paredzēta pilsētas ekskursija, kurā varēs apskatīt interesantākos vēsturiskos objektus – pieminekļus, muzejus un, protams, arhitektūru, kura ļoti atšķiras no Singapūrā pierastās vides. Tāpat ir prieks par iespēju atkal iepazīties ar jauniem kolektīviem un bagātināt ne tikai savus iespaidus, bet arī iegūt internacionālu pieredzi un jaunus kontaktus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+