×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. maijs, 2015
Drukāt

Dziesmu svētku dalībniekus aicina atvest saujiņu zemes Likteņdārzam (3)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ar simbolisku burta “Z”, kas apzīmē zemi, atvēršanu XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mājaslapā “dziediundejo.lv” apmeklētāji tiek aicināti piedalīties Likteņdārza tapšanā, atvedot saujiņu zemes no sava dzimtā novada, aģentūra LETA uzzināja Kokneses fondā.

Apmeklētāji šovasar tiek aicināti atvest saujiņu zemes no savām vai savu senču dzimtajām mājām vai vienkārši no sava dzimtā novada Likteņdārza Lielajam kalnam.

Lielais kalns ir plānots 12,5 metru augsts, un tam nepieciešams ap 200 000 kubikmetru zemes. Dodoties uz svētkiem, dalībnieki un skatītāji tiek aicināti atvest savu saujiņu zemes, lai kopīgi palīdzētu tapt Lielajam kalnam. Katru, kas piedalījies, aicina piereģistrēties uz vietas Likteņdārzā vai elektroniski pa e-pastu “info@koknesesfonds.lv”.

Likteņdārza projekta autors ir pasaulē plaši pazīstamais Japānas ainavu arhitekts Šunmio Masuno, un viņa iecere ir radīt piemiņas vietu kā skaistu dārzu, pa kuru pastaiga sākas piemiņas mežā. Tajā cieši plecu pie pleca aug koki, ko saviem senčiem par piemiņu ir iestādījuši un turpina stādīt cilvēki no visiem Latvijas novadiem, skaidroja Kokneses fonda pārstāve Elīna Stelcere.

Pastaiga dārza pagātnes daļā apmeklētāju vedīs caur piemiņas ēku un noslēgsies pie ieejas Likteņdārza centrālajā daļā – amfiteātrī. Amfiteātris ir Likteņdārza sirds – vieta, kur 18. novembrī ap plkst.16 ik gadu var vērot skaistāko svētku uguņošanu dabā – saulrietu. Pēc uzkavēšanās Likteņdārza amfiteātrī pastaiga turpinās Likteņdārza nākotnes daļā, kur atradīsies arī Likteņdārza Lielais kalns – ziedu pļava, informēja Stelcere.

No kalna virsotnes dārza apmeklētājam pavērsies neaizmirstams skats uz Likteņdārza ainavu un Daugavu, kā arī daudzfunkcionālo ēku, kas atradīsies kalna pakājē un veidos simbolisku tiltu uz Latvijas nākotni. Tā dienvidu nogāze būs apstādīta ar jauktu lapu un skuju koku mežu, bet ziemeļu nogāze būs veidota kā liela ziedu pļava, kurā vienkopus tiks iesētas pļavas puķu sēklas no visas Latvijas.

Likteņdārzs ar desmitiem tūkstošu cilvēku atbalstu kopš 2008. gada top Koknesē. Katram ir iespēja piedalīties tā īstenošanā, atvedot zemi Lielajam kalnam, iestādot koku, atvedot pelēko laukakmeni amfiteātrim, ziedojot bruģakmeni ar savu vārdu Likteņdārza draugu alejā un piedaloties talkās. Plašāka informācija pieejama vietnē “liktendarzs.lv”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Savedīsim kārtībā tās piemiņas vietas un kapus,kuri mums ir,Brāļu kapus ieskaitot.Kāpēc vēl vajadzīgs šis Likteņdārzs???

  2. Kādreiz lūdza 5$ Rudzētu kapu panorāmai arī! Tas bija 10 gadu atpakaļ.Latvijas kulturu iestādes slavēja pasākumu pasaules kapu panoramu veidošanā Rudzētu pagastā Līvānu novadā.Kur palika ziedotā nauda? Jo bija daudz ziedotāju pat no ārzemēm.Kam vajadzīgs Likteņdārzs? Tikai naudas spekulantiem.Ir mums Brāļu kapi,Litene un daudzas citas piemiņu vietas.Kāpēc man jābrauc uz kaut kādu liktēņdārzu pieminēt savus tuviniekus, kuri cinījās un krita par Latviju? Beidziet cūkoties ar “svētu vietu “iekārtošanu vietā kur nekā svēta nav bijis.

  3. suņu kakiņas nevajag aizvest

Draugiem Facebook Twitter Google+