×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

Dzintars: nevienam nav radikālas vēlmes mainīt koalīciju

Foto - LETAFoto - LETA

Nevienam no koalīcijas partneriem nav radikālas vēlmes mainīt esošo koalīciju, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” teica Nacionālās apvienības (NA) “”Visu Latvijai!”/TB/LNNK” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Raivis Dzintars.

“Mēs esam sadarbības partneri. Sadarbības partneru vidū ir kopīgi uzskati un atšķirīgi uzskati, ir kopīgi mērķi un atšķirīgi mērķi. Neviens no sadarbības partneriem koalīciju neidealizē. Pretrunas ir, bet nevienem nav radikālas intereses koalīciju mainīt,” sacīja Dzintars.

Tai pat laikā viņš norādīja, ka nepieciešams ministriju darba izvērtējums, lai noskaidrotu, cik lielā mērā to paveiktais ir saskanīgs ar politiķu priekšvēlēšanu solījumiem un arī valdības deklarāciju.

Tāpat NA pārstāvis norādīja, lai arī tradicionāli atbildību par ministrijām uzņemas partija, kuras ministrs to vada, ne allaž atbildību var uzņemties tikai un vienīgi viņa pārstāvētā partija.

“Netiešā veidā mēs atbildam par visu, kas notiek valdībā. Tādējādi NA vēlētāji prasa kā par SM pakļautībā esošo uzņēmumu algu palielināšanu, tā par fotoradaru sāgu un daudzām citām lietām, kas notiek ministrijās,” viņš sacīja.

Pēc Dzintara domām, ministriju darba izvērtēšana šobrīd ir ļoti nepieciešama, gatavojoties gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, jo īpaši Rīgas domes vēlēšanām. “Ja esošās koalīcijas ambīcijas ir nomainīt amatā “Saskaņas Centra” pārstāvi Nilu Ušakovu, tad nepietiek ar to, kas ir šodien. Ir ļoti atklāti jāuzdod jautājums – kāpēc šobrīd valdības reitings ir tik zems kā šobrīd. Tālab jādara viss iespējamais, lai partneri varētu uzdot neērtus jautājumus arī viens otram,” sacīja NA līderis.

Viņš atzina, ka priecātos par ministru darbu izvērtējumu, labprāt atskaitoties par savu ministriju darbu un uzklausot arī partneru kritiku. Vienlaikus Dzintars arī norādīja, ka pēc ministriju darba izvērtēšanas vajadzētu būt arī sekām.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Nacionālā apvienība (NA) aicina izvērtēt ministru darbu, bet vērtēšanas veids un ierosinājumi, ko darīt ar izvērtējuma rezultātiem, taps skaidrāki vien pēc divām nedēļām. Koalīcijas partneri uzskata, ka šāds piedāvājums ir NA mēģinājums grozīt koalīcijas līgumu un veikt ministru amatu pārdali.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+