×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

Dzintars: piederību valstij var stiprināt ar amatiermākslu (1)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas kancelejaFoto: Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas apakškomisija sprieda par latviskas kultūrtelpas stiprināšanu Latgalē, nonākot pie slēdziena, ka šo mērķi var sasniegt ar amatiermākslas palīdzību, ziņo Saeimas Preses dienests.

“Diskutējot par Latgales kultūrtelpas izaicinājumiem, guvām apstiprinājumu tēzei, ka amatiermākslu saglabāšana un attīstīšana ir viens no veidiem, kā efektīvi stiprināt gan Latgales, gan citu reģionu piederību Latvijas valstij un Latvijas kultūrtelpai,” akcentēja apakškomisijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Latgales kultūras jautājumiem apakškomisijas sēde veltīta, reaģējot uz notikumiem Ukrainā, temata aktualitāti norādīja R. Dzintars: “Lai cik pamatoti vai nepamatoti, tomēr cilvēkus Latvijā tirda jautājums, cik ticama ir Ukrainas scenārija atkārtošanās Latvijā. Latgaļus, latgalisko kultūru uzskatām par “savējo” un tā ir neatņemama Latvijas kultūras daļa. Par to visi deputāti ir vienisprātis neatkarīgi no politiskās pārliecības vai tautības.”

Nācijas pamatvērtība ir amatiermāksla. Tomēr lielie reģionālie kultūras centri viesuši izmaiņas, vietējie iedzīvotāji kultūru vairāk patērē, nekā rada, apdraudot kultūras jaunradi, deputātiem sacīja kultūras ministres padomnieks integrācijas un elektronisko mediju attīstības jautājumos Nauris Puntulis. Savukārt Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis akcentēja, ka reģionālie kultūras centri, piedāvājot kvalitatīvu saturu, spēj pulcināt vienkopus dažādās valodās runājošus cilvēkus.

Apakškomisijas deputāte Janīna Kursīte-Pakule (Vienotība) pauda viedokli, ka situāciju Latgalē nedrīkst novērtēt par zemu, taču to nevar ietekmēt, strādājot “pret” – sabiedrības pasākumiem jābūt vērstiem uz iekļaušanu, un virknei pasākumu nav nepieciešami lieli finanšu līdzekļi. Inguna Rībena pauda bažas, ka ministriju līmenī izstrādātie sabiedrības integrācijas pasākumi ir pārāk formāli un nesasniedz savu mērķi.

Arī Daugavpils uzņēmējs Andrejs Faibuševičs, kurš savā uzņēmumā īsteno sabiedrības integrācijas pasākumus, pauda viedokli, ka lielāka uzmanība jāpievērš jauniešu iesaistei, jo viņi ir atvērtāki visam jaunajam, un to var panākt īstenojot atraktīvus pasākumus, kas parādītu, cik interesanta un aizraujoša ir latviskā kultūra.

Savukārt Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) akcentēja mediju telpas sašķeltības problēmas, aktualizējot situāciju saistībā ar TV3 izslēgšanu no Lattelecom interaktīvās apraides. Deputāte akcentēja, ka latviskās mediju telpas vājināšanās ir nacionālās drošības jautājums, tādēļ par šo jautājumu deputāti diskutēs Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ārkārtas sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. isti nesapratu, kā tas ir iespējams apvienot…

Draugiem Facebook Twitter Google+