Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
23. septembris, 2016
Drukāt

“Dzirnas” un Patmalniece aicinās aizdomāties par plastmasas maisiņu lietošanu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijā zināmi cilvēki ar netradicionālu mākslas paņēmienu palīdzību Rīgas centrā šodien centīsies pievērst sabiedrības uzmanību samilzušajai plastmasas maisiņu izplatības problēmai, aģentūru BNS informēja uzņēmumā “Zaļā josta”.

Centrālās stacijas laukumā sociālās akcijas “Esi dabai draudzīgs – ierobežo plastmasas maisiņu patēriņu” laikā Latvijā zināmi dažādu industriju pārstāvji radošā veidā uzrunās iedzīvotājus, aicinot aizdomāties par savas rīcības sekām un izdarīt videi draudzīgu izvēli.

Akcijas laikā horeogrāfa Agra Daņiļēviča deju skolas “Dzirnas” dejotāji īpaši iestudētā deju uzvedumā un tērpušies netradicionālos, no otrreizējām izejvielām darinātos tērpos izdejos plastmasas maisiņa dzīves ceļu. Ar dejas palīdzību ir plānots stāstīt par dabas un cilvēka mijiedarbību, mīlestību un nāvi, izdejojot gan piesārņojuma problemātiku, gan cilvēka iespēju ar savu rīcību uzlabot vides stāvokli.

Tāpat šajā dienā notiks Sandija Semjonova veidotās vides filmas par plastmasas iepirkuma maisiņu pārmērīgo patēriņu un to kaitīgo ietekmi uz vidi pirmizrāde plašākai sabiedrībai. Savukārt māksliniece Elita Patmalniece aicinās garāmgājējus atainot savas emocijas kopīgā gleznā, iezīmējot vai iekrāsojot kādu detaļu, parādot, ka ikviens uz pasaules ir vienām dzīvības saitēm siets un katra rīcība atbalsojas pārējā dabas ritmā, veidojot noslēgtu dzīvības ciklu.

Pasākuma laikā iedzīvotāji tiks informēti par plastmasas maisiņu pārmērīga patēriņa problēmu un tās radītām sekām. Tiks sniegta informācija par alternatīviem iepakojuma materiāliem, kā arī garāmgājējiem tiks dāvāti dabai draudzīgi biopolimēru maisiņi, kuros iesaiņotas tikpat dabīgas Latvijā augušas rudens veltes.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. sakārto savu ”vārnas ligzdu” uz galvas un tad gvelz par plastmasas maisiņiem

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu ŠoliĢirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+