Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
7. novembris, 2016
Drukāt

Dzīve uz kredīta: Iedzīvotāju patēriņa parāds sasniedz miljardu eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas iedzīvotāju kopējais patēriņa parāds ir sasniedzis 1 miljardu eiro, liecina “Kredītinformācijas Birojs” (KIB) apkopotie dati. No tiem 70 miljoni eiro ir kavētie maksājumi.

Privātpersonu kredītkaršu aizņēmumos un patēriņa kredītos izsniegtā summa sasniegusi 1 006 119 135, uz šo brīdi kavēti tiek kopsummā 70 602 023 eiro.

KIB datu bāze atspoguļo informāciju par 800 tūkstošiem iedzīvotāju jeb 90% no finansiāli aktīvajiem Latvijas iedzīvotājiem.

“Pēc mūsu aprēķiniem pašlaik uz vienu fizisku personu ir paņemts patēriņa kredīts par vidējo summu 1280 eiro. Ņemot vērā, ka šajā summā nav iekļauti nebanku jeb tā saucamie ātrie kredīti, līzings, hipotekārie maksājumi, šis skaitlis vērtējams, kā augsts. To ka lielai daļai ir grūtības ar aizņēmuma atmaksu, apliecina arī kavēto maksājumu īpatsvars,” datus komentē Intars Miķelsons, “Kredītinformācijas Birojs” komercdirektors.

KIB datu bāzi ikdienā papildina ar līdz 6000 jauniem ierakstiem, kuri satur fizisko personu un Latvijas uzņēmu finanšu rādītājus un maksāšanas disciplīnas datus. KIB datu bāzi pašlaik kā avotu savu klientu izvērtēšanā un informācijas apkopošanā izmanto Latvijas komercbankas.

AS “Kredītinformācijas Birojs” ir licencēts kredītinformācijas birojs Latvijā kurš veido Baltijas Kredītinformācijas biroju kopā ar “Creditinfo Lietuva” (LT) un “Krediidiinfo” (EE). Baltijas kredītinformācijas biroja dalībnieki ietilpst starptautiskā kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupā – “Creditinfo Grupa”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+