×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. septembris, 2012
Drukāt

“Dzīvnieku drauga” rīkotais adoptēto suņu salidojums kupli apmeklēts

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 22.septembrī, uz dzīvnieku patversmē “Dzīvnieku draugs” rīkoto adoptēto suņu salidojumu tika atvesti 40 suņi, aģentūru LETA informēja patversmes sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Karnīte.

“Katru gadu šis skaits ir apmēram vienāds. Bija atvesti gan nesen adoptētie suņi, gan arī tādi, kuri no patversmes paņemti pirms vairākiem gadiem, līdz ar to bija gandarījums redzēt ievērojamo progresu šo suņu attīstībā,” sacīja Karnīte.

Viņa atzina, ka pasākumu apmeklējuši ne tikai jau adoptēto suņu saimnieki, bet arī citi interesenti, kuri jautājuši par iespējām iegādāties suni vai kaķi.

“Patlaban patversmē atrodas 35 bezšķirnes suņi un 80 kaķi. Ir daudz pusauga kaķēnu, jo šobrīd ir starpposms starp pavasara un rudens metieniem, tādēļ esošās 40 kaķiem atvēlētās vietas ir pārpildītas. Cilvēki aplūkoja dzīvniekus un interesējās par iespējām tos nopirkt, tā ka ceram, ka tuvākajā laikā kādam no šiem dzīvniekiem būs jaunas mājas,” sacīja Karnīte.

Jautāta par ziedojumu apmēru, ar ko jārēķinās potenciālajam dzīvnieka īpašniekam, viņa atzina, ka tas ir vidējs, tomēr tam ir jāsedz dzīvnieka kopšanas izmaksas.

“Visi suņi un kaķi ir potēti, kā arī atkarībā no vecuma sterilizēti vai kastrēti. Šīs izmaksas nav no mazajām, līdz ar to suņa adopcija izmaksā, sākot no 40 latiem, bet kaķa – no 25 latiem,” sacīja patversmes pārstāve.

Adoptēto suņu salidojums patversmē Fridriha Candera ielā 4 šodien notika jau septīto reizi.

Pasākuma mērķis ir arī popularizēt ideju par iespējām palīdzēt patversmes dzīvniekiem. Katru gadu patversmēs nonāk aizvien vairāk suņu, bet adoptēto suņu skaits samazinās. 2006.gadā no patversmes “Dzīvnieku draugs” uz jaunām mājām devās 349 suņi, 2007.gadā – 357 suņi, 2008.gadā – 278 suņi, 2009.gadā – 305 suņi, 2010.gadā – 189 suņi, bet 2011.gadā – vairs tikai 157 suņi.

Adoptēto suņu salidojumā visi suņi tradicionāli tika nominēti balvām “Veterāni”, “Mazie, ņiprie”, “Zelta jaunatne”, “Nebēdņi”, “Smagās astes”, “Laimīgie stāsti”, “Miss un Misters”, kā arī vēl citām balvām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+