Latvijā
Sabiedrība

Dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Rīgā cietis cilvēks1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto-LETA/AFP

Vakar dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Rīgā cietis cilvēks, portāls LA.lv uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst. 19.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Friča Brīvzemnieka ielu Rīgā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka starp dzīvojamās mājas otro un trešo stāvu deg starpstāvu pārsegums 1m2 platībā.

Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kuru ugunsdzēsēji glābēji nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst. 20.03 ugunsgrēks likvidēts.

Savukārt plkst. 22.02 VUGD saņēma izsaukumu uz Bauskas novada Ceraukstes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamās mājas pirmā stāva istabā deg sadzīves mantas 8m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku un pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks.

Plkst. 22.50 ugunsgrēks likvidēts.

Šonakt plkst. 1.16 tika saņemts izsaukums uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg garāža, ēkas ārsiena, jumts, nojume, šķūnis, dzīvojamās mājas pirmais stāvs un automašīna 220m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no dzīvojamās mājās evakuējās divi cilvēki.

Šorīt plkst. 7.38 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sega, veļas mašīna, sildītājs un elektrības vadi, sadzīves mantas un grīda, divas vieglās automašīnas, jumta sija, dārza māja, divi šķūņi, saimniecības vagoniņš, neapdzīvota ēka un sodrēji trīs ēku dūmvados. Kopumā VUGD saņēma 45 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

LA.lv