×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Džuliāni: Trampam Baltijas valstis ir svarīgas

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam Baltijas valstis ir svarīgas, telefonsarunā ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču apgalvojis Trampa līdzgaitnieks, bijušais Ņujorkas mērs Rūdijs Džuliani.

Viņš arī uzsvēris, ka Tramps augstu vērtē četrdesmitā ASV prezidenta Ronalda Reigana mantojumu, teikts paziņojumā, ko izplatījusi Lietuvas Ārlietu ministrija.

Reigans, būdams ASV prezidents no 1981. līdz 1989.gadam, lielu uzmanību veltīja Padomju Savienības okupēto valstu brīvības centieniem un bija ass Maskavas kritiķis.

Trampa priekšvēlēšanu kampaņas laikā Baltijas valstīm bažas radīja viņa izteikumi, ka ievēlēšanas gadījumā viņš gādātu, lai NATO 5.pants, kas nosaka, ka uzbrukums vienai dalībvalstij ir uzbrukums visai aliansei, tiek iedarbināts tikai attiecībā uz tām valstīm, kas izpilda savas saistības attiecībā uz aizsardzības finansējumu.

Džuliāni arī pieņēmis Linkeviča uzaicinājumu tuvākajā laikā apmeklēt Lietuvu, norādīts paziņojumā.

Jau ziņots, ka ASV elektoru kolēģija pirmdien apstiprināja republikāņa Donalda Trampa ievēlēšanu par ASV prezidentu. Tramps stāsies valsts galvas amatā 20.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+