Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
10. maijs, 2016
Drukāt

ECB varētu pārņemt četru banku tiešu uzraudzību; tostarp arī viena Latvijas banka

Foto: LETAFoto: LETA

AS ''Rietumu banka'' administratīva ēka.

Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka veiks padziļinātu analīzi četrām bankām, kuras varētu nonākt tās tiešā uzraudzībā.

Šīs bankas ir ASV “Citigroup” Īrijas struktūrvienība “Citibank Europe”, Itālijas “Banca Mediolanum”, Slovēnijas “Abanka” un Latvijas “Rietumu banka”, norāda ECB.

ECB jau uzrauga eirozonas 129 lielākās bankas, lai nodrošinātu, ka tās ir pietiekami spēcīgas, lai spētu pārciest krīzes bez visas banku sistēmas apdraudēšanas.

Tās uzraudzības pienākumi sniedz ECB tiesības izmeklēt bankas, pārbaudīt to iegādes darījumus un likt tām paaugstināt kapitāla rezerves. Tāpat ECB var piešķirt vai atņemt banku licences.

ECB norāda, ka tā veiks šo četru banku visaptverošu izvērtēšanu, kas ietvers bankas aktīvu kvalitātes pārskatīšanu un tā dēvētos stresa testus, lai pārbaudītu to spēju pārciest satricinājumus.

Šīs izvērtēšanas rezultāti gaidāmi novembrī.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar Latvijas Komercbanku asociācijas datiem pagājušā gada beigās “Rietumu banka” bija pēc aktīviem trešā lielākā banka Latvijā. Salīdzinājumā ar 2014.gada beigām mainījusies Latvijas lielāko banku topa trešās vietas ieņēmēja – 2014.gada nogalē trešā lielākā banka vēl bija “SEB banka”, bet pagājušā gada beigās tā bija ceturtā pēc aktīviem lielākā banka. Šo pārmaiņu dēļ “Rietumu banka” nonāks tiešā ECB uzraudzībā.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+