×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. novembris, 2016
Drukāt

Ēģiptē trūkst cukura, plaukst nelegālais tirgus (2)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Ēģipte saskārusies ar pārtikas krīzi – šajā valstī iestājies cukura trūkums, kura dēļ jau vairākas nedēļas tirdzniecības tīkli ieviesuši ierobežojumus un pārdod gribētājiem ne vairāk kā divus kilogramus cukura vienā reizē.

Cukura trūkumu izjūt ne tikai iedzīvotāji, bet arī restorāni, kafejnīcas un pārtikas ražotāji, tādēļ parādījies “melnais tirgus” – noslēpumaini vīri ielās “no rokas” tirgo cukuru.

Ēģipte patērē aptuveni trīs miljonus tonnu cukura gadā, bet paši saražo tikai divas trešdaļas šī daudzuma. Šogad cukura imports saskāries ar vairākiem nelabvēlīgiem faktoriem uzreiz. Ppirmkārt, straujš cenu lēciens, jo Brazīlijā, lielākajā cukura eksportētājvalstī, bijuši nelabvēlīgi laikapstākļi, tādēļ cukurs pasaules biržās kļuvis par 46% dārgāks. Otrkārt, Ēģipte cieš no valūtas trūkuma, jo galvenais ienākumu avots ir tūrisms, bet terorisma draudu dēļ tūristu plūsma apsīkusi, ceļojumus uz to pilnīgi apturējušas gan Krievija, gan Lielbritānija.

Lai situāciju risinātu, valsts varas iestādes atcēlušas ievedmuitu cukuram, kuru vēl šā gada ziemā paaugstināja līdz 20%. Tāpat varasiestādes bargi vēršas pret nelegālā cukura tirdzniecībā aizdomās turētajiem: oktobrī Kairā uz ielas aizturēts kāds pavārs, pie kura atrada 11 kilogramus cukura. Viņam izvirzīja apsūdzību spekulēšanā ar subsidēto cukuru.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Atjaunosim Jēkabpils, Jelgavas un Liepājas cukurfabrikas – plauks bizness, davaj, čista latviski runājot. Raujam vaļā.

  2. Jāapbēdina,nevaram palīdzēt.Latvija vairs neražo un pašiem jau svešs kg maksā gandrīz 1,5 euro

Draugiem Facebook Twitter Google+