Kultūra
Literatūra

Egona Līva piemiņas balvu saņem rakstniece Andra Manfelde 1

Foto: LETA

Egona Līva piemiņas galveno balvu un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēmus grāmatas “Virsnieku sievas” autore Andra Manfelde., aģentūru LETA informēja Liepājas Kultūras pārvaldes pārstāve Daira Bērtule.

Liepājas Kultūras pārvaldes izsludinātajā konkursā par Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” šogad bija izvirzītas 12 grāmatas.

Nominācijā “Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu” pirmo vietu ieguva Anna Paula Spriedēja no J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas ar darbu “Pasaka par dvēseļu gulbjiem”, otro vietu – Jeļizaveta Klimanova no Viļānu vidusskolas ar radošo darbu “Pasaka par Latvi” un Diāna Anna Audare no J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas ar radošo darbu “Vēja raganiņas piedzīvojumi Liepājas ostā”. Savukārt trešo vietu ieguva Rita Voronova no Tukuma Raiņa ģimnāzijas ar radošo darbu “Patiesības vēstnesis” un Agnija Lazdiņa no Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas ar darbu “Lībiešu sargātāji un “Līvlizt””.

Liepājas Kultūras pārvalde katram jaunietim dāvāja Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” zibatmiņu, kurā apkopoti visi šogad iesniegtie jaunatnes literārie darbi.

Iesniegtos rakstnieku darbus izvērtēja konkursa žūrija – Latvijas Rakstnieku savienības valdes priekšsēdētājs Arno Jundze, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes docente Anda Kuduma, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesors Edgars Lāms un Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

Savukārt konkursā iesniegtos skolēnu darbus vērtēja latviešu valodas un literatūras skolotāji Normunds Dzintars, Baiba Lāma un Valda More, kā arī Liepājas Universitātes lektores Linda Zulmane un Sandra Okuņeva.

Balvu “Krasta ļaudis” pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā. Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā.

Pērn balvu saņēma rakstniece Inese Zandere.

LA.lv