Pasaulē
Eiropa

Eiropā bargais sals kopš piektdienas laupījis dzīvību 41 cilvēkam0


Pēdējās dienās spēcīgs sals Eiropā. Beļģijā sasalusi skulptūra.
Pēdējās dienās spēcīgs sals Eiropā. Beļģijā sasalusi skulptūra.
Foto – LETA/EPA

Eiropā aukstuma vilnis kopš piektdienas laupījis dzīvību vismaz 41 cilvēkam, tostarp 18 cilvēki gājuši bojā Polijā, seši Čehijā un pieci Lietuvā. Liela daļa bojāgājušo ir bezpajumtnieki, vēstī LETA.

Eiropā daudzviet atvērtas ārkārtas patversmes bezpajumtniekiem un slēgtas skolas, lai ierobežotu risku, ka bērni varētu apsaldēties. Vācijā labdarības organizācijas aicinājušas patversmes turēt savas durvis atvērtas arī dienā, ne tikai naktī, jo pašreiz arī pa dienu iespējams nosalt.

Varasiestādes arī aicinājušas cilvēkus pieskatīt savus gados vecos radiniekus un kaimiņus. Francijā kāda aptuveni 90 gadus veca kundze tika atrasta nosalusi laukā pie pansionāta, kurā dzīvoja.

Parīzē aptuveni 50 reģionālie likumdevēji pavadīja nakti uz trešdienu pilsētas ielās, lai protestētu pret “cieņas liegšanu” cilvēkiem, kuriem nav sava jumta virs galvas. Tikmēr Kalē, Francijas ziemeļos, varasiestādes iedarbinājušas ārkārtas plānus, lai izmitinātu nelegālos imigrantus, kuri uzturas piekrastē, mēģinot nokļūt Lielbritānijā, nelegāli šķērsojot Lamanšu.

Kosovā, Bosnijas rietumos un lielā daļā Albānijas, kā arī vairākos Lielbritānijas, Itālijas un Portugāles reģionos slēgtas skolas.

Daudzviet Eiropā aizvadītajā naktī gaisa temperatūra noslīdēja zem mīnus 20 grādiem pēc Celsija. Šveices kalnos 1850 metrus virs jūras līmeņa termometra stabiņš noslīdēja līdz mīnus 36 grādu atzīmei.

Šveicē un Beļģijā aizvadītās naktis bijušas aukstākās šajā ziemā, un daudzviet Eiropā aukstums izraisījis arī haosu transporta tīklos.

Zviedrijas varasiestādes aicinājušas šoferus valsts dienvidu rajonos atstāt automašīnas mājās, bet aviokompānija “British Airways” trešdien ierobežojusi satiksmi no Londonas Hītrovas lidostas.

Pat Francijas dienvidos, kur par parasti ziemas ir ļoti maigas, daudzviet uzsnidzis sniegs.

Īrijā meteorologi prognozē ceturtdien spēcīgāko snigšanu pēdējās desmitgadēs un, spriežot pēc tukšajiem plauktiem veiklos, cilvēki nodrošinājušies ar pārtikas krājumiem.

Kosova noteikusi ierobežojumus elektroenerģijas patēriņam no vienas līdz trim stundām, jo, cilvēkiem cenšoties apsildīt savus mājokļus, pieaudzis elektroenerģijas patēriņš.

Tikmēr Amsterdamas iedzīvotājiem šajā nedēļas nogalē var rasties izdevība paslidot pa pilsētas slavenajiem kanāliem.

Arī Itāliju piemeklējis aukstums, kas saskaņā ar meteorologu prognozēm pieturēsies vēl vismaz nedēļu.

Romā pirmo reizi sešos gados pirmdien uzsniga sniegs, un gaisa temperatūra noslīdzēja līdz mīnus četriem grādiem pēc Celsija.

Romā vairākās dzelzceļa un metro stacijās un baznīcās iekārtotas pagaidu patversmes bezpajumtniekiem. Līdzīgas pagaidu patversmes atvērtas arī citur Itālijā.

Saistītie raksti

Lai attīrītu Romas ielas no sniega, otrdien tika ņemta palīgā armijas tehnika, un Itālijas gaisa spēku helikopteri novēroja pilsētu no gaisa, cenšoties pamanīt izolētus cilvēkus, kuriem varētu draudēt nosalšana.

Neapole otrdien pieredzēja spēcīgāko snigšanu pēdējos 50 gados un šonedēļ pilsētā slēgtas visas skolas.

Kamēr Eiropu skāris aukstuma vilnis, Arktikā vērojamas netipisks siltums, liekot zinātniekiem kārtējo reizi jautāt, vai globālā sasilšana apgriezīs kājām gaisā ierasto kārtību.

LA.lv