×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. septembris, 2014
Drukāt

Eiropa bez un pāri robežām

Sengena_The_National_Gallery_2

“Rīgas 2014” programmas ietvaros oktobrī un novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāžu sērija par nacionālās identitātes tēmām “Spožums un posts Šengenas zonā”.

Izrāžu koncepciju veidojis režisors Valters Sīlis un dramaturgs Jānis Balodis, un tās tapušas sadarbībā ar spilgtākajiem Eiropas jaunās paaudzes teātra režisoriem. Tas ļauj cerēt uz teātri, par kuru būs pamats diskutēt, turklāt, cerams, arī ārpus kategorijām “patīk – nepatīk”. Rīkotāji mērķi gan formulējuši savdabīgi – kā pievēršanos “cilvēku apziņai pagaidām vēl neierastajai situācijai, ka Eiropā vairs nav robežu”. Manuprāt, cilvēku apziņa bezrobežu fenomenam pielāgojusies apskaužami ātri, pat tik lielā mērā, ka tiem, kas jaunāki par 25 gadiem, grūti iedomāties – kādreiz varētu būt bijis arī citādi.

Skatītājiem tiks piedāvātas četras izrādes – “Noķert RABIT”, ko veido Julians Hecels (Vācija), “Spožums un posts” Marsijas Lankas (Portugāle) režijā, “Eiro Vīzija”, ko veido Vids Bareika (Lietuva), kā arī “Republika” apvienības “Kviss búmm bang” (Islande) režijā.

Pirmā festivāla izrāde “Noķert RABIT” (1., 5., 17. un 30. oktobrī) esot balstīta patiesos notikumos par nepakļaušanos un sastapšanos ar varasiestādēm.

Izrādē “Spožums un posts” portugāļu jaunā režisore Marsija Lanka risina ideju par “diženo sapni” – 
robežu izzušanu un vienotu teritoriju, līdzīgu Šengenas zonai. Trešais darbs – izrāde “Eiro Vīzija” (pirmizrāde 22. oktobrī) modelē iedomātu situāciju, ka Latvija ir uzvarējusi Eirovīzijā un nu tai jārīko jaunais konkurss. Valstīm tiek uzdots prezentēt kādu savā valstī sasāpējušu politisko jautājumu. Savukārt performancē “Republika” 29. oktobrī Nacionālajā teātrī tiks dibināta jauna republika. Publika kļūs par dalībniekiem, kam dota iespēja veidot svētku programmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+