×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Eiropas čempionātā kombinētajā medību šaušanā Latvijas šāvējiem izcili rezultāti (2)

Foto - no Jāņa Zandberga privātā arhīvaFoto - no Jāņa Zandberga privātā arhīva

Jānis Zandbergs individuālajās sacensībās, šaujot ar vītņustobru ieroci, izcīnīja 4.vietu, iegūstot 394 punktus no 400, bet Einārs Lapiņš kopvērtējumā ieguva ļoti augsto 3.vietu.

Nedēļas nogalē Čehijas pilsētā Pisekā norisinājās Eiropas prestižākās sacensības medību šaušanas sportā – 8. Eiropas čempionāts kombinētajā medību šaušanā. Sacensības norisinājās divas dienas kalnainā apvidū un ļoti karstos laika apstākļos. Pavisam kopā sacensībās piedalījās 180 šaušanas sportisti no 14 Eiropas valstīm. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja nacionālā komanda „Purnavu muiža” sešu šaušanas sportistu sastāvā un trīs individuālie sportisti, tai skaitā viens juniors.

Sacensības noritēja divās pamatdisciplīnās trīs dienas – šaušanā ar vītņstobra ieroci un šaušanā ar gludstobra ieroci.

Vītņstobra ieroča vingrinājums sastāv no divām divdesmit šāvienu sērijām, kurās jāšauj pieci šāvieni četros dažādos mērķos 100 metru attālumā uz mērķiem, kuros attēloti Eiropā populāru medījamo dzīvnieku silueti. Šie šāvieni ir jāizpilda četrās dažādās šaušanas pozīcijās 20 minūšu laikā. Pirmais mērķis ir stirna – šaušanas vingrinājums jāizpilda, ieroci un šāvēja roku atbalstot pret vertikālu, fiksētu koka mietu vai brusi. Nākamais mērķis ir lapsas mērķis, kas jāšauj pozīcijā guļus, ieroci balstot uz elkoņiem. Tālāk ir ģemzes mērķis, kur šaušana ir jāizpilda, ieroci atbalstot pret nefiksētu atbalsta koku vai štoku. Un visbeidzot mežacūkas mērķis, kur šaušana jāveic bez atbalsta no rokas. Sacensībās, kurās izpilda divas šaušanas sērijas pa Eiropas zvēriem, vienā no sērijām jāšauj skerojšas mežacūkas mērķī 50 metru distancē.

Gludstobra disciplīnā tiek šauti četri kompaksportinga laukumi –kopā 100 mērķu. Visās discplīnās maksimālais punktu skaits, ko var iegūt, ir 400 punkti.

Šogad uzvaras laurus plūca somu kombinētās šaušanas izlase ar vidējo izlases šāvēja rezultātu 754,2 punkti, kas aiz sevis atstāja mājiniekus čehus ar vidējo izlases šāvēju rezultātu 753,4 punkti. Izsakoties absolūtos lielumos, čehi piekāpās somiem par nieka četriem punktiem, kas realitātē ir viens sašauts šķīvītis gludstobra disciplīnā. Godpilno trešo vietu ieņēma Slovēnijas komanda, kas uzvarētājiem somiem piekāpās vien par 30 punktiem. Zīmīgi, ka tieši Slovēnija būs tā valsts, kas nākamgad uzņems jau 9. Eiropas čempionātu kombinētajā medību šaušanā.

Latvijas izlasei “Purnavu muiža”, kas, salīdzinot ar pagājušā gada rezultātiem, punktu skaitu gan ir palielinājusi, taču šogad 12. vietu komandu kopvērtējumā.

Taču Latvijas kombinētās šaušanas komandas “Purnavu muiža” ietvaros neiztika bez pozitīviem pārsteigumiem. Divi no komandas dalībniekiem Mārtiņš Turkopulis un Jānis Kvāls gludstobra disciplīnā iešāva maksimālo punktu skaitu 25 no 25, kas automātiski tika atzīmēts ar veiksmīgo šāvēju cepuru sašaušanu.

Individuālajā vērtējumā nepārspējams bija ungārs Andrass Varga, kas ar rezultātu 779 punkti no 800 ieņēma pirmo vietu Eiropas čempionātā kombinētajā medību šaušanā, otrajā vietā atstājot pieredzējušo austrieti Helmust Roskopfs ar rezultātu 776 punkti no 800, bet godpilno trešo vietu individuālajā vērtējumā ieņēma Latvijas šaušanas sportists Einārs Lapiņš ar rezultātu 772 punkti no 800.

Apbalvošana notika arī dalībnieku sadalījumā pa grupām. Junioru konkurencē 6.vietu izcīnīja Kārlis Lapiņš.

Viens liktenīgais punkts līdz goda pjedestālam pietrūka arī Latvijas šaušanas sportistam Jānim Zandbergam vītņstobra vingrinājuma kopvērtējumā, kurš ar rezultātu 199 no 200 punktiem pirmajā dienā un 195 no 200 punktiem trešajā sacensību dienā ierindojās vītņstobra kopvērtējuma 4. vietā, kopā savācot 394 no 400 iespējamajiem punktiem.

Latvijas kombinētās medību šaušanas komandas “Purnavu muiža” dalībnieki: Mārtiņš Gaņģis, Mārtiņš Turkopulis, Nauris Matvijuks, Jānis Kvāls, Māris Jēkabsons un Artis Lamba.

Rezultāti apskatāmi šeit http://results.lmpisek.cz/

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.6
Alūksne +14
Daugavpils +14.0
Saldus +14.7
Liepāja +14.0
Jelgava +15.1
Ventspils +14.8
Limbaži +15
Madona +14.6
Rēzekne +12.2
Draugiem Facebook Twitter Google+