Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
9. aprīlis, 2014
Drukāt

EK pieņem noteikumus, lai ierobežotu valstu atbalstu zaļajai enerģijai (1)

vejagenerat_LETA

Eiropas Komisija (EK) trešdien pieņēma jaunus noteikumus par valsts atbalstu vides aizsardzībai un atjaunīgo energoresursu izmantojumam, lai mēģinātu samazināt elektrības cenas blokā.

EK lēmumā ir izklāstīti stingrāki noteikumi, kas spēkā būs no 1.jūlija līdz 2020.gada beigām, bloka 28 dalībvalstīm, sniedzot atbalstu enerģijas ražošanai no atjaunīgajiem resursiem, piemēram, saules, vēja vai biomasas.

Komisija secināja, ka elektrības ražošanas no atjaunīgajiem energoresursiem izmaksas pēdējo gadu laikā ievērojami ir samazinājušās, bet dāsnā tās subsidēšana “ir radījusi nopietnus tirgus kropļojumus un palielinājusi izmaksas patērētājiem”, tādēļ jaunie noteikumi paredz pakāpenisku subsīdiju samazinājumu, lai nodrošinātu “izmaksu efektīvāku” atjaunīgās enerģijas izaugsmi.

Vadlīnijās norādīts, ka nelielo atjaunīgo eneregoresursu instalāciju, piemēram, saules paneļu un jumtu, īpašniekus subsīdiju samazinājums neietekmēs, kā arī ir pieļaujami izņēmumi noteiktiem ražotājiem, lai saglabātu to starptautisko konkurētspēju.

EK uzsvēra, ka vadlīniju mērķis ir veicināt klimata aizsardzības mērķu 2020.gadam sasniegšanu, vienlaikus novēršos tirgus kropļojumus, ko rada subsīdijas atjaunīgajiem energoresursiem.

Galvenās vadlīnijas EK lēmumā ietver pakāpenisku tirgū bāzētu mehānismu ieviešanu atjaunīgo energoresursu sektorā, Eiropas rūpniecības konkurētspējas veicināšanu, pārrobežu enerģētikas infrastruktūras attīstību vienotajā Eiropas enerģētikas tirgū, kā arī tās paredz ļaut dalībvalstīm nodrošināt atbilstošu elektrības ražošanu tad, ja ir reāli riski par nepietiekamu tās apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai Latvijas valdība atkal nav pārcentusies un dienas gaismu neiieraudzīs MK noteikumi par valsts atbalstu mikroģeneratoru ierīkošanai mājsaimniecību pašpatēriņam?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+