×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2014
Drukāt

EK pieņem noteikumus, lai ierobežotu valstu atbalstu zaļajai enerģijai (1)

vejagenerat_LETA

Eiropas Komisija (EK) trešdien pieņēma jaunus noteikumus par valsts atbalstu vides aizsardzībai un atjaunīgo energoresursu izmantojumam, lai mēģinātu samazināt elektrības cenas blokā.

EK lēmumā ir izklāstīti stingrāki noteikumi, kas spēkā būs no 1.jūlija līdz 2020.gada beigām, bloka 28 dalībvalstīm, sniedzot atbalstu enerģijas ražošanai no atjaunīgajiem resursiem, piemēram, saules, vēja vai biomasas.

Komisija secināja, ka elektrības ražošanas no atjaunīgajiem energoresursiem izmaksas pēdējo gadu laikā ievērojami ir samazinājušās, bet dāsnā tās subsidēšana “ir radījusi nopietnus tirgus kropļojumus un palielinājusi izmaksas patērētājiem”, tādēļ jaunie noteikumi paredz pakāpenisku subsīdiju samazinājumu, lai nodrošinātu “izmaksu efektīvāku” atjaunīgās enerģijas izaugsmi.

Vadlīnijās norādīts, ka nelielo atjaunīgo eneregoresursu instalāciju, piemēram, saules paneļu un jumtu, īpašniekus subsīdiju samazinājums neietekmēs, kā arī ir pieļaujami izņēmumi noteiktiem ražotājiem, lai saglabātu to starptautisko konkurētspēju.

EK uzsvēra, ka vadlīniju mērķis ir veicināt klimata aizsardzības mērķu 2020.gadam sasniegšanu, vienlaikus novēršos tirgus kropļojumus, ko rada subsīdijas atjaunīgajiem energoresursiem.

Galvenās vadlīnijas EK lēmumā ietver pakāpenisku tirgū bāzētu mehānismu ieviešanu atjaunīgo energoresursu sektorā, Eiropas rūpniecības konkurētspējas veicināšanu, pārrobežu enerģētikas infrastruktūras attīstību vienotajā Eiropas enerģētikas tirgū, kā arī tās paredz ļaut dalībvalstīm nodrošināt atbilstošu elektrības ražošanu tad, ja ir reāli riski par nepietiekamu tās apmēru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai Latvijas valdība atkal nav pārcentusies un dienas gaismu neiieraudzīs MK noteikumi par valsts atbalstu mikroģeneratoru ierīkošanai mājsaimniecību pašpatēriņam?

Draugiem Facebook Twitter Google+