×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2012
Drukāt

Ēķis: LNT pārdošanā vērtēti dažādi piedāvājumi

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) pārdošanā vērtēti vairāki investoru piedāvājumi, tostarp Skandināvu mediju koncerna “Schibsted” piedāvājums, žurnālistiem atklāja LNT šefs Andrejs Ēķis.

Uz jautājumu, kāpēc izvēlēts pārdot LNT Zviedrijas mediju koncernam “Modern Times Group” (MTG) Ēķis atbildēja, ka tas bijis vienkārši. “Pie mums savā starpā cīnās platformas. Nevis kanāli, bet platformas. MTG ir platforma ar vairākiem kanāliem, tas vāc sev klāt kanālus,” paskaidroja Ēķis.

Viņš uzsvēra, ka ir pārdotas LNT akcijas. “”Neatkarīgo nacionālo mediju” [kas ir 100% LNT īpašnieks] akcijas es nedrīkstu pārdot. Tās ir arestētas ar tiesas lēmumu 2010.gadā. Es rīkojos ar mantu tādā apmērā, kā tiesa man ir atļāvusi. LNT nekad nekas nav bijis arestēts,” piebilda Ēķis.

Atbildot uz jautājumu, kas spiedis LNT pārdot, Ēķis atzina, ka “tāda ir ekonomiskā situācija”, taču LNT zaudējumu apmēru viņš neatklāja. “Tāda ir ekonomiskā situācija. Mēs valdībai prasījām atbalstu, papildu līdzekļus darbības nodrošināšanai. Situācija reklāmas tirgū ir tāda, ka šajā situācijā bez konkrēta valsts atbalsta, bez “must carry” izslēgšanas nevar pastāvēt televīzija. Ir pienācis laiks, ka saturs kaut ko maksā, bet kabeļoperatori ir lobējuši tādu likumu, ka tas “must carry” nozīmē, ka saturs ir jādod par velti, plus vēl jāmaksā “Lattelecom” par izplatīšanu 650 tūkstoši. Ja likums būtu tāds, ka es varu izplatīties pa pasauli, naudu ņemot no kabeļoperatora, nevis klienta, es varētu dzīvot, citādi es nevaru izdzīvot,” klāstīja LNT šefs.

Ēķis neatklāja, par cik pārdotas LNT akcijas ‒ tas esot komercnoslēpums.

Jau vēstīts, ka Zviedrijas mediju koncerns MTG parakstījis vienošanos, lai iegūtu 100% LNT akciju. MTG neatklāj darījuma summu. Darījums vēl būs jāvērtē Konkurences padomei.

Ziņots arī, ka par interneta portāla TVNET īpašnieku marta vidū kļuva “Schibsted Baltics”, kas pieder “Eesti Meedia”, kurš savukārt iekļaujas Norvēģijas mediju grupā “Schibsted”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+