×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2015
Drukāt

Eksperts prognozē Latvijas nomelnošanu un Krievijas specdienestu aktivitāšu palielināšanos (19)

Foto-LETAFoto-LETA

Pasaule 2015.gadā turpinās pielāgoties jaunajai drošības situācijai, savukārt Latvijai būs jārēķinās ar nomelnošanas kampaņām un Krievijas specdienestu aktivitāšu palielināšanos, aģentūrai LETA prognozēja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Ņemot vērā, ka Latvija pusgadu būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības (ES) Padomē, Latvijai tiks pievērsta pastiprināta uzmanība. Tas nozīmē, ka arī atsevišķas valstis vai grupējumi var plānot caur šo prezidentūru pievērst sev uzmanību.

Iepriekš prezidējošās valsts Lietuvas piemērs parādījis, ka Latvijai būs jārēķinās ar potenciālajiem kiberuzbrukumiem un informatīvo apdraudējumu, proti, varētu pastiprināties Latvijas nomelnošanas kampaņas publiskajos medijos, starptautiskajās organizācijās, lai diskreditētu Latviju un ES.

“Nevar noliegt, ka aktuāli būs tas, ko mēs tieši neredzam, proti, Krievijas specdienestu darbības Latvijā var ievērojami pieaugt. Visdrīzāk var būt ne tikai specdienestu mēģinājumi piekļūt informācijai, bet dažādi destabilizējoši pasākumi,” uzsvēra eksperts.

Eksperts gan mierina, ka tiešs militārs apdraudējums joprojām paliek kā ļoti galējs scenārijs, jo NATO ir Latvijas primārais drošības garants. Tomēr Ukrainas notikumu kontekstā jādara maksimālais, lai Latvija var izveidot militārās aizsardzības spējas.

Eksperts nešaubās, ka, lai pārbaudītu NATO modrību, arī 2015.gadā pie Latvijas robežām bieži būs redzami Krievijas karakuģi un lidmašīnas.

“Ņemot vērā izmaiņas Krievijas militārajā doktrīnā, kur NATO tiek pozicionēts kā galvenais Krievijas drauds, tad pavisam noteikti var teikt, ka šāda Krievijas rīcība tikai turpināsies. Caur šādu testēšanu ir iespējams pārbaudīt, kā mēs reaģējam uz militārās tehnikas tuvošanos. Tāpat biežajiem lidojumiem ir psiholoģiskais aspekts, kas parāda, ka Krievija, atrodoties starp Latviju un tās rietumu partneriem, militāras konfrontācijas gadījumā Latviju var, iespējams, savā ziņā iegrožot,” norādīja Cepurītis.

Drošības risku palielināšanās vai samazināšanās attiecībā uz Baltiju būs lielā mērā atkarīga no tā, kā 2015.gadā attīstīsies situācija pašā Krievijā. Ja turpināsies Krievijas ekonomiskās problēmas un prezidentam Vladimiram Putinam neizdosies panākt rietumvalstu sankciju atcelšanu, tad Krievija ārēji var kļūt aktīvāka, lai daļēji novērstu sabiedrības uzmanību no iekšējām sociālekonomiskajām problēmām.

“Vairāk demonstrēt militāro spēku un politiski parādot, uz ko Krievija ir spējīga. Militārais risinājums visdrīzāk būs viens no pēdējiem, ko Krievija pielietos, pirms tam būs plašs politiskais areāls, ekonomiskās un enerģētikas sviras. Ukrainas konflikta risinājums būs ļoti svarīgs reģionālajai drošībai kā tādai. Ja Krievija ar savu rīcību parāda konflikta risināšanu, tad varam runāt, ka ES un ASV varētu mīkstināt sankcijas,” norādīja Cepurītis.

Eksperts norādīja, ka 2015.gadā turpināsies valstu pielāgošanās jaunajiem drošības izaicinājumiem, kas izveidojās 2014.gadā un atgādināja, ka Krimas piemērs apliecināja, ka militārais aspekts nav noteicošais, lai sveša valsts iegūtu kontroli pār citu valstu teritorijām, neizšaujot nevienu šāvienu.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Izraēla pati izplata Žīdu kaķismu un pēc tam sūdz tiesā Laonardu Inkinu, ka viņš kurina naidu. Kaķisma bija publicēts apm. pirms 15 gadiem Argumenti I Fakti! Provokātori ! Izraēla pati kurina naidu! Atbalstīsim Leonardu Inkinu nākošā tiesā 2015. g, 02. 09! 13: 30!. Tā ir bezkaunība un Latvijā atrodās “” eksperti””. Kauna nav!

 2. Pilnīgi dusmas pārņem, kad visi kā viens bļauj par Krievijas informāciju, bet neviens nekustina ne pirkstu, lai TV veidotu sižetus pēc viņu metodikas, bet pretējā virzienā(patiesus). Tāda sajūta, ka žurnālisti velti skolas solus deldējuši. Bet varbūt viņiem kāds no svarīgākam aprindām sien muti un acis ciet?

 3. Redz, cik vienkārši var manipulēt ar sabiedrisko domu! Un to mūsu ideoloģiskie pretinieki arī dara. Piemēram, “komentētāja” Edges pēdējais komentārs:”Nu jā, puse latviešu jau aizbēguši uz Eiropu…”
  Iepriekšējā komentārā viņš apgalvoja, ka 13 gados Latviju pametuši kopā 259 tūkst. cilvēku. Paskatījos statistikā: uz 2014. gada sākumu Latvijā bija 2,14 milj. iedzīvotāju, no tiem 61,4% latvieši,
  tātad 1,31 milj.. Ja puse no viņiem aizmukusi uz Eiropu, kā apgalvo Edge, tad tas sastāda 655 tūkstošus latviešu, kas vairāk nekā 2 reizes pārsniedz kopējo izbraukušo skaitu šajos 13 gados! Lūk ar šādām, Gebelsa cienīgām metodēm arī tiek manipulēts, jo vairākums jau nepārbauda faktus, bet diemžēl akli uzticas tam, kas uzrakstīts. Meli un jo sevišķi lieli meli ir propagandas un dezinformācijas stūrakmens un Edge un viņam līdzīgie to labi pieprot. Tā ka lasiet, bet domājiet ar savu galvu, lai atšķirtu klajus melus no patiesības!

 4. < Jānis
  Kā, tad – "iekšējais ienaidnieks" – CSP, Valsts Kontrole, Knab gan liberastu "neitralizēts". Vēl sarakstā var iekļaut bij. disidentus:"Nu jā, puse latviešu jau aizbēguši uz Eiropu. Tāpēc tie, kas svin 9.maiju, var arvien vairāk izvērsties. Tā turpinoties, drīz vairs nebūs neviena, kas tam pretojas. (..) Diemžēl lauki – mūsu pamats – ir iznīcināts." Lidija Lasmane-Doroņina: mums jāatgriežas pie pamatvērtībām un vienmēr jābūt nomodā ( lvportalslv,14.06.2013.)

 5. “Drošības risku palielināšanās vai samazināšanās attiecībā uz Baltiju būs lielā mērā atkarīga no tā, kā 2015.gadā attīstīsies situācija pašā Krievijā. Ja turpināsies Krievijas ekonomiskās problēmas un prezidentam Vladimiram Putinam neizdosies panākt rietumvalstu sankciju atcelšanu”, tad … būsim apdraudēti.
  Bet ja mēs, ar savu “austrumu partnerības” politiku, palīdzēsim “prezidentam Vladimiram Putinam” panākt to rietumvalstu sankciju atcelšanu, tad viņš uz mums nešaus … Elementāri, Votson!

 6. Domāju, ka ārējais ienaidnieks nav tik bīstams un ir maz iespēju, ka viņš te Baltijā sāktu demostrēt
  savu spēku. Daudz bīstamāks ir iekšējais ienaidnieks, kas izmanto demokrātiju, lai grautu valsti. Lūk,
  Edge: 13 gados Latviju esot pametuši 259 tūkst. emigrantu! Ekonomiskā migrācija, kas ES ir viena no
  pārvietošanās brīvībām, tiek izmantota kā kaut kas ļoti slikts valsts nomelnošanai. Arī man rados ir braukuši uz ārzemēm piepelnīties, bet, cik zinu, gandrīz visi ir atgriezušies Latvijā. Cik ir tādu, kuri labprātīgi dodas uz dzīvi valstīs ar augstāku dzīves līmeni, izmantojot šo valstu liberālo sociālo sistēmu un citas priekšrocības, vai vienkārši brauc peļņā un cik ir tādu, kuri ņemuši kredītus, ir parādu jūgā un spiesti piespiedu kārtā braukt piepelnīties? Tādu datu nekur nav un to tad arī izmanto šie nomelnotāji, demagoģiski izmantojot te pastāvošo vārda brīvību. Kad aizbraucu uz tuvējo pilsētu, ziniet, gan centrālā laukumā, gan pie lielveikaliem ir tik pilns ar mašīnām, ka nav pat brīvas vietas! Ir sabraukusi iepirkties “nabadzīgā” Latvijas tauta! Vai tiešām pie mums te viss ir tik slikti un vai tiešām visi esam tik lieli nabagi?

 7. Sveiciens ekspertiem cepurīšiem:”Īrijas latviešu interneta portālā katrs var lasīt devīzi “Pašiem sava republika”. Tā ir zināma vēsts, ko Latvijai sūta Īrijas latvieši.” (Diena,2014. gada 18. marts)

 8. Viens ir Latvijas un latviešu nomelnošana, bet pavisam kas cits ir valdošās kliķes sastrādāto nejēdzību atmaskošana. No vienas puses Maskavas aģentiem ir ļoti parocīgi savā propogandā izmantot faktus par Latvijā valdošās partokrātiskās kliķes pastrādātajām nejēdzībām. No otras puses, tagad katru valdošajam režīmam adresētu kritiku var nodēvēt par Maskavas propogandu. Ērti gan vienai, gan otrai pusei. Bet varbūt, ka nemaz nav tādas vienas un otras puses, bet ir tikai viena puse, kas pēc iepriekš sastādīta plāna no divām pusēm mūs dzen atpakaļ Maskavas apkampienos?

  • Žulis> – “Pēc CSP aprēķiniem laika posmā no 2000. līdz 2013. gadam no Latvijas emigrācijā devušies un nav atgriezušies apmēram 259 tūkst. cilvēku. 2014. gada sākumā Latvijā dzīvoja 2 001 468 iedzīvotāji, kas ir par 22,4 tūkst. mazāk nekā 2013. gadā.”
   – Kurš nevēlas būt Maskavas apkampienos, tas kravā koferus, un, aidā – dziļāk Jevropā!

 9. Удивительно, каких только синекур не создано в этой стране, где так весьма неплохо существуют такого рода эксперты. Оказывается, есть целый исследовательский центр, а в нём некий, никому до селе неизвестный, исследователь. Интересно, на чьи деньги содержатся эти горе исследователи.

  • козленок в молоке Atbildēt

   А вот Гапоненко, например, одному аж целый международный институт подарили. Как думаете, кто подарил?
   😉

   • Наверняка не вы. И что, точно подарили, вы дарственную видели?! Между прочим г.Гапоненко доктор наук, не слабо да. Можно не соглашаться с его взглядами и оценками, но он точно не дурак и гораздо известнее вашего эксперта.

  • palasiet ko raksta par steklovatņikiem cenzornet.

 10. Varbūt jau laiks sākt vākt parakstus pret Lattelecom TV,jo es vēlos maksāt tikai par latviski raidošiem kanāliem,es nevēlos sponsorēt citas valsts naidīgos kanālus!

 11. nemaz nebus jāaizraujas, to mēs paši lieliski spējam. tādus pigorus taisam ka tik taisnibu stāstot jau nomelnošana sanāk

 12. Lai tik panāk priekšā – “ar cepurēm nomētāsim! / Шапками забросаем!”

 13. Vietejo pasmaju Krievijas atbalstitaju lidzdarbibu sada nomelnosana. Katram savs uzdevums. Cerams, ka musu attiecigas iestades bus uzdevumu augstumos un par so laiku nebus aizsnaudusas.

  • Nebūs, nebūs nekādos uzdevumu augstumos. Ja jau visu šo gadu laikā ir panākts, ka no Latvijas Eiropas parlamentā ievēlēti tādi eksemplāri kā Ždanoka un Mamikins (no mazās Latvijas veseli 2 Latvijais valstij izcili naidīgi cilvēki!), tad varat gan spriest par kontingenta lojalitāti un valdošo aprindu “uzdevumu augstumiem”.

 14. Un par ko tad Krievija var Latviju taa nomelnot? Vaacijaa es vecgada vakaraa dziedeeju taadu kaa uzskatu mainju shajaa jautaajumaa. No Putina Krievijas vairs nebaidaas , ar vinjiem nediskutee, bet saak taisiit jokus un smieties-. Itkaa tos vairs nenjem nopietni. Un dazhaados kanaalos TV ir pozitiivas filmas par latvieshiem, kas grib tikai patureet savu labo valodu. Par Latvijas krieviem gandriiz ne vaarda

Draugiem Facebook Twitter Google+