×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

ES līderi apstiprina pārskatīto vienošanās projektu ar Turciju (1)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien ir apstiprinājuši pārskatīto vienošanās projektu ar Turciju, kura mērķis ir apturēt nelegālo imigrantu plūsmu pār Egejas jūru, pavēstīja Somijas premjerministrs Juha Sipila.

“Turcijas vienošanās ir apstiprināta,” tviterī ziņoja Sipila.

Arī kāda ES amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, apstiprināja, ka vienošanās projekts ir apstiprināts un ka tagad visi 28 dalībvalstu līderi pirms parakstīšanas to vēl apspriedīs ar Turcijas premjerministru Ahmetu Davutolu.

Kā iepriekš ziņots, Eiropadomes prezidents Donalds Tusks jauno dokumenta versiju sagatavoja pēc piektdienas rītā notikušajām sarunām ar Davutolu.

“Prezidents Tusks iepazīstināja ar pārskatīto tekstu 28 līderus un ieteica tiem to pieņemt bez izmaiņām,” aģentūrai AFP iepriekš pastāstīja kāda cita anonīma ES amatpersona.

Kā izteicās amatpersona, jaunā vienošanās versija, pēc Tuska domām, satur visas dalībvalstu līderu izteiktās vēlmes un “ir pieņemama turku pusei”.

Saskaņā ar vienošanās projektu nelegālie imigranti, kas pa Egejas jūru ierodas Grieķijā, sākot ar svētdienu, pēc viņu lietu izvērtēšanas tiks nosūtīti atpakaļ uz Turciju, piebilda amatpersona.

“Tuska priekšlikumu ES-Turcijas līgumam ES līderi apstiprināja principā,” piebilda pirmā amatpersona, norādot, ka vēl nepieciešama galīgā saskaņošana ar Turcijas premjeru.

Paredzēts, ka Davutolu ES līderiem piebiedrosies plkst.16 (plkst.17 pēc Latvijas laika).

Tikmēr Turcijas delegācija tviterī paziņojusi, ka vienošanās noslēgšanu var gaidīt “pirms vakariņām”.

Arī Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera kancelejas vadītājs tviterī paziņojis, ka “vienošanās mums būs šodien”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. gan jau turks miljardus noslauks un
    vienalga, apturēt “nevarēs” !!

Draugiem Facebook Twitter Google+