×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

ES lūdz dalībvalstīm atvēlēt papildu 330,7 miljonus eiro bēgļu krīzes risināšanai

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Lai īstenotu solītos pasākumus bēgļu krīzes risināšanai, Eiropas valstīm jāatvēl vēl 330,7 miljoni eiro Eiropas Savienības (ES) budžetam, trešdien paziņojusi Eiropas Komisija (EK).

Eiropa ir saskārusies ar lielāko bēgļu krīzi kopš Otrā pasaules kara, un ES ir solījusi veikt virkni pasākumu, lai tiktu galā ar milzīgo patvēruma meklētāju pieplūdumu un palīdzētu tām bloka valstīm, kurus šī krīze skārusi vissmagāk.

Lai to spētu izdarīt, EK ierosinājusi budžeta labojumus, saskaņā ar kuriem bloka dalībvalstīm šogad jāatvēl budžetam papildu 330,7 miljoni eiro, bet tie būs jāizmaksā tikai nākamgad.

Šī nauda kopā ar vēl 70,6 miljoniem eiro ES finansējuma, kas tiks piesaistīts no citām jomām, tiks izmantota, lai sniegtu palīdzību bēgļu krīzes smagāk skartajām bloka valstīm, noalgotu vēl 120 darbiniekus ES robežapsardzes aģentūrai “Frontex”, Eiropolam un Eiropas Patvēruma atbalsta birojam (EASO) un sniegtu lielāku atbalstu tām valstīm ārpus ES, kas uzņēmušas sīriešu bēgļus.

Papildus tam EK plāno no šī gada atvēlēt vēl 400 miljonus eiro palīdzībai šīm valstīm un humānās palīdzības organizācijām, kas strādā bēgļu nometnēs, galvenokārt ANO Bēgļu aģentūrai UNHCR un Pasaules Pārtikas programmai.
Jaunie priekšlikumi bēgļu krīzes risināšana 2015.gadam ietver pasākumus 801,3 miljonu eiro apmērā, un tie vēl jāapstiprina ES dalībvalstu valdībām un Eiropas Parlamentam, pirms līdzekļus varēs sākt izdalīt.

“Eiropa saskaras ar sekām vienai no lielākajā krīzēm nesenajā vēsturē. Mēs izmantojam ES budžetu ātrā un elastīgā veidā, lai risinātu šo krīzi,” paziņoja ES budžeta un cilvēkresursu komisāre Kristalīna Georgijeva.
Nākamajam gadam EK plāno atvēlēt vēl 900 miljonus eiro bēgļu krīzes risināšanai. Budžeta labojumi šim finansējumam tiks iesniegti oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+