×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

ES nepieļaus Krievijas importa aizlieguma atcelšanu atsevišķām dalībvalstīm (3)

Foto - ES PadomeFoto - ES Padome

IVARS BUŠMANIS, no Briseles 

Pirmdien 26.janvārī Briselē ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksme pirmoreiz tika vadīta latviski, visu citu dalībvalstu ministriem Jāņa Dūklava sacītais tika tulkots.

Krīzē strīdas, kas ir krīze

Ministri apsprieda arī Krievijas noteikto importa aizliegumu lauksaimniecības produktiem, kas spēkā jau piecus mēnešus. Dalībvalstis norādījušas uz īpaši smagu situāciju augļu un dārzeņu, piena un cūkkopības nozarēs. Kaut arī pirmajās divās nozarēs ES pasākumi ir ieviesti, tie ne visās dalībvalstīs atrisinājuši situāciju, pēc sanāksmes žurnālistiem pavēstīja prezidējošās valsts zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Vairākas dalībvalstis prasījušas atbalstu arī cūkkopībai.

Strīdējušies par to, kādu situāciju nosaukt par “krīzes situāciju”. Dažas dalībvalstis piesaukušas bruto peļņas un cenas samazināšanos, citas valstis uzskatīja, ka katrs gadījums vērtējams atsevišķi. Bija arī valstis, ka to nevar vienkārši novērtēt, atklāja Dūklavs. Komisārs Fils Hogans žurnālistiem atgādināja, ka Kopējā tirgus organizācijas regulā esot norādīts, kas ir krīze, bet mirkli vēlāk atzina, ka nav vienprātības par to, kādos gadījumos drīkst izmantot krīzes rezervi – “visi gribot elastību”. Vēlāk Dūklavs atvēsināja prasītāju entuziasmu, ka ar krīzes fondu nepietiek visu lauksaimniecības zaudējumu segšanai.

Polija aicinājusi dalībvalstis diskutēt par lauksaimniecības eksporta atsākšanu uz Krieviju. “Importa aizliegums, ko augustā ieviesa Krievija, ir maināms visai ES kopumā un nav pieļaujama atšķirīga attieksme pret dalībvalstīm. Gan Prezidentūra, gan dalībvalstis uzsvēra, ka Eiropas Savienībai ir jārīkojas vienoti un solidāri turpmākajās sarunās par Krievijas noteikto aizlieguma atcelšanu,” uzsvēra Dūklavs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nez kad zemnieki (piensaimnieki) varēs saņemt tos 7 miljonus eiro, ko ES piešķīra jau novembrī vai decembrī? ZM ministrs gan medijos lepni stāsta, ka šo atbalstu zemnieki saņēmuši…

  2. Nebrīnītos, ja tikai Latvijas politiķi un ierēdņi skatītos Krievijas virzienā, bet aprobežotība valda gandrīz visās ES valstīs. Krievijā neskatoties uz politisko situāciju, tā varētu būt ideāla, pirktspēja var atjaunoties ne ātrāk kā pēc desmīt gadiem, pat ja naftas cena plielinātos līdz 200 USD.

  3. kā tas varetu izpausties? Atbildēt

    ka es tagad nepieļauj krievijai atcelt aizliegumu teikim no latvijas reņģes vest?. krievija jau no vairākām valstīm atļāva cūkas atkal ievest, un neko es sagremoja. tie paziņojumi ir tik smiekligi. tagad es neļaus izvest ja kremlis atļauj ievest? klausis teikim polija briseli ja ļaus atkal ābolus vest, un brisele teiks ka ne, nevedisit:)

Draugiem Facebook Twitter Google+