×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

ES vienojas stingrāk kontrolēt visus ceļotājus uz Šengenas zonas ārējām robežām (7)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis piektdien vienojušās nekavējoties pastiprināt visu ceļotāju, tostarp Eiropas valstu pilsoņu, pārbaudi uz Šengenas zonas ārējām robežām, ziņo avoti.

ES dalībvalstu iekšlietu ministri ārkārtas sanāksmē arī atbalstīja Francijas ierosinājumu fundamentāli pārskatīt Šengenas vienošanos, lai varētu uz robežām “sistemātiski” kontrolēt ES pilsoņus.

“Dalībvalstis uzņemas nekavējoties veikt nepieciešamās sistemātiskās un koordinētās pārbaudes uz ārējām robežām, ieskaitot personām, kas bauda brīvas pārvietošanās tiesības,” teikts sanāksmes paziņojuma projektā.

ES amatpersonas pavēstījušas, ka tagad ceļotājiem ne tikai pārbaudīs pases, bet arī viņu personīgā informācija tiks pārbaudīta datubāzēs.

Francijas ierosinājums atspoguļo neapmierinātību par progresu, kas ir panākts, kopš ES līderi februārī, neilgi pēc džihādistu uzbrukuma žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijai, Parīzē vienojās, ka informācija par visiem ES ceļotājiem tiks pārbaudīta noziedzības un drošības datubāzēs.

Toreiz līderi pretojās Francijas aicinājumiem mainīt Šengenas zonas noteikumus, bet aicināja tā vietā pastāvošos noteikumus piemērot “sistemātiski”.

Francija no jauna aicināja veikt “revīziju” noteikumos zonā, kas šogad pakļauta arvien lielākam spiedienam, jo valdības, reaģējot uz nelegālo imigrantu masu ierašanos, uz nacionālajām robežām noteikušas pašas savas pārbaudes.

Lielāku svaru Francijas prasībām piedod nule kā notikušais Parīzes slaktiņš, kuru sarīkoja no Sīrijas atgriezušies francūži un beļģi – “Islāma valsts” karotāji.

Teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vismaz 129 cilvēki un vairāk nekā 350 ievainoti. Atbildību par uzbrukumiem uzņēmies džihādistu grupējums “Islāma valsts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kad runa iet par cilvēku dzīvībām, nevis stingrāk
  kontrolēt, bet ļoti, ļoti stingri kontrolēt !!!

 2. Vai šīs robežas vispār tiek kontrolētas?

 3. Kas liedz Kozlovskim dot pavēli un pakontrolēt pases uz robežām? Bet nē jābūvē tikai žogs ar 100 m caurumiem, lai ērtāka migrantu staigāšana? Par pārējo Vienotības biezputrā – pat demolēšanu pie MK ēkas pieminēt nav vērts – nesaredz…kur vel redzēt bumbotājus?

 4. Kā pieredzējis zinātājs esmu pārliecināts ,ka jau sen vajadzēja nosegt IEKŠĒJĀS robežas ,jo to teroristu daudzums ES iekšienē ir milzīgs,pat dzimušie,bet teroraktu izpildītāji nāk tieši no šīm “rezervēm”. Kad uz Latvijas robežas pa retam ieviesa īslaicīgu robežkontroli ,uzreiz tika aizturēts desmitiem zagtu automašīnu,kuras nāca no “iekšas”.tas pats būs ar tiem musulmaņu killeriem. Pēc savas “uguņošanas” viņi ātri paklīst pa ES kā vienkārši ceļotāji,līdz atkal ātri uzbliež kādā citā vietā,jo ieroči un trotils viņiem glabājas visā ES teritorijā.

 5. par vēlu jau !
  Kurš no muslimiem ir terorists ?

 6. Kurš atbild, ka savlaicīgi netika pastiprināta kontrole?
  Junkers ir atbildīgs pie šo 200 cilvēku nāvēm?
  Tas nozi’īmē, ka viņa neprofesionālā darbība jau prasa cilvēku dzīvības un viņam ir jāpamet amats.

Draugiem Facebook Twitter Google+