×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Faktiski jau dzīvoju ar eiro

Foto - LETAFoto - LETA

J. Višņevskis: “Vērtējot ekonomiskos ieguvumus manai saimniecībai, ar eiro ieviešanu darbošanās kļūs ērtāka un samazināsies naudas izdevumi. Patlaban mani naudas ienākumi ir latos, tomēr bankai aizdevumi ir jāmaksā eiro. Tātad ir jāmaksā par valūtas konvertāciju un divu valūtu kontu uzturēšanu. 


 

Arī praktiskajā ikdienas darbībā daudz tērēju eiro valūtu – iekārtu un to rezerves daļu pirkumi galvenokārt notiek eiro valūtā, tāpēc atkal nevajadzīgi tērēju naudu valūtas operācijās.

Visbeidzot mana Eiropas Savienības zemniekam pienākošās pensija arī tiek konvertēta uz latiem, kas eiro ieviešanas gadījumā ļautu taupīt.

Lats jau patlaban ir piesaistīts “cietajam” eiro kursam, tāpēc tas faktiski ir papīrītis. Tā ir ilūzija, ka ikdienā dzīvojam ar latu. Faktiski tas ir eiro.

Es eiro ieviešanas pretiniekus dalu trīs grupās. Pirmajā ir krievu kā otrās valsts valodas ieviešanu un Latgales autonomiju atbalstošie cilvēki. Viņu moto – jo sliktāk Latvijai, jo labāk. “Lats ir labs, eiro ir slikts.”

Otrajai grupai pieskaitu kādu politisko partiju un tās atbalstītājus, kas apmaiņā pret atbalstu eiro vēlas sev izsist ekonomisku labumu.

Trešajā grupā ir cilvēki, kas uzķērušies uz divu iepriekš nosaukto grupu, tostarp Krievijas, īstenoto viltīgo propagandu un nesaprot, ka, aizvien vairāk neintegrējoties Eiropas Savienībā, atbilstoši nonāksim Krievijas ietekmes zonā. Līdzīgi kā notika ar Ukrainu.

Piekrītu ļoti precīzi formulētajai Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa domai – eiro ieviešana ir politisks lēmums, kas valsti virza aizvien tālāk no Krievijas ietekmes un integrē to ES.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+