×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Festivāls “Positivus” pretendē uz balvu par labāko mūziķu izlasi

Foto - LETAFoto - LETA

Informatīvajā telpā "Esplanāde 2014" notiek "Positivus" festivāla trīs dienu un trīs dienu ar telts vietu biļešu samainīšana pret ieejas aprocēm jau pirms festivāla, lai festivāla laikā mazinātu rindas pie ieejas.

Nozīmīgākās Eiropā notiekošo festivālu balvas “The European Festival Awards” (EFA) žūrija ir iekļāvusi “Positivus” festivālu finālā par labāko mūziķu izvēli, aģentūru LETA informēja “Positivus” festivāla pārstāve Linda Igolniece.

“Positivus” festivāls novērtēts līdzās tādiem festivāliem kā “Glastonbury”, “Roskilde”, “Primavera Sound”, “Hurricane, Sziget” un citiem. Savukārt, pateicoties festivālu apmeklētāju atklātajam balsojumam, festivāls cīnās par galveno balvu vēl vienā kategorijā – “Labākais vidēji lielais Eiropas festivāls”.

EFA apbalvošanas ceremonija ieskandinās arī prestižo “Eurosonic Noorderslag” mūzikas konferenci un festivālu. Kā viena no trim grupām, kas izvēlēta uzstāties EFA noslēguma ceremonijā, kā arī vienīgā grupa, kas šogad piedalīsies un pārstāvēs Latviju “Eurosonic Noorderslag”, būs grupa “Prāta vētra”.

Kopumā EFA šogad tika pieteikti 360 festivāli no 34 pasaules valstīm, kā arī tika saņemti 620 000 balsojumi no festivālu apmeklētājiem visā pasaulē. Šogad finālisti tika noskaidroti, daļēji pateicoties publiskajam balsojumam un daļēji EFA žūrijai. Fināla žūrijas sastāvā ir mūzikas žurnālisti, mūzikas aģenti, festivālu organizētāji no visas pasaules. Uzvarētāji tiks paziņoti jau nākamā gada 15.janvārī.

“The European Festival Awards” tika dibināta 2009.gadā, sadarbojoties “Festival Awards Ltd, Yourope” un “Eurosonic Nooderslag”. Tās mērķis ir novērtēt augstākos sasniegumus festivālu organizētāju un mūzikas izpildītāju starpā, kas piesaista miljoniem eiro papildu apgrozījumu valstīm, kurās tiek organizēti festivāli, un padara festivālus par neaizmirstamu muzikālu ceļojumu miljoniem apmeklētāju visā pasaulē. Balvas šogad pasniegs Groningenā Nīderlandē. To būs iespējams vērot ne tikai klātienē, bet arī televīzijas ekrānos un internetā.

“Positivus” festivāls ir lielākais un nozīmīgākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, kas 2014.gadā norisināsies jau astoto reizi. Tas ik gadu notek jūras piekrastē Salacgrīvā un piedāvā aktuālu augstas kvalitātes mūzikas programmu un draudzīgu atmosfēru. Festivālā līdz šim ir uzstājušās tādas grupas kā “The xx”, “Muse”, “Sigur Rós”, “Imagine Dragons”, “Two Door Cinema Club”, “Stereophonics”, “Travis”, “James”, “The Manic Street Preachers”, “Scissor Sisters”, “Crystal Castles”, “King Charles”, “Fatboy Slim”, Marks Ronsons un “The Business Intl.”, “Moby”, Pīts Dohertijs, “Hurts” un citas.

Jau ziņots, ka “Positivus” pretendē uz Eiropas festivālu balvu par labāko mūziķu izlasi. Līdz 1.novembrim bija iespēja piedalīties balsošanā par balvas uzvarētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+