×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. novembris, 2015
Drukāt

Filma “Mustangs” kinoteātros “Kino Bize” un “KSuns”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Režisores Denīzes Gamzes Ergjuvenas spožo debijas filmu “Mustangs” (Mustang), kas izvirzīta Eiropas Kinoakadēmijas galvenajai balvai par gada labāko filmu, no piektdienas, 20. novembra sāks rādīt kinoteātros “Kino Bize” un “KSuns”. Filma dažos seansos jau izrādīta Rīgas Starptautiskā kinofestivāla oficiālā konkursa programmā, kinoteātrī “Forum Cinemas” un sestdien, 21. novembrī tiks vienā seansā rādīta LUX filmu dienu ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace”.

Filma stāsta par piecām jaunām, dzīvespriecīgām māsām, kas garajiem matiem plīvojot, skrien pa nelielā ciema apkārtni. Taču šovasar viss mainīsies vienā acumirklī. Pēc tam, kad māsas neapdomīgi iesaistījušās nevainīgā rotaļā ar klasesbiedriem, viņu konservatīvā vecmāmiņa un tēvocis nolemj meitenes izprecināt, ar vai bez viņu piekrišanas. Telefoni un datori tiek konfiscēti, modernās drēbes aizstāj brūnas maisveida kleitas, logi tiek aizrestoti un mājā ierodas virkne radinieču, kas par savu misiju uzskata nepaklausīgo skuķu pāraudzināšanu par priekšzīmīgām saimniecēm. Iedomu un baiļu dēļ, kas pastāv tikai aizspriedumainos prātos, lūzt jauno sieviešu dzīves.

Pēc dalības Kannu kinofestivālā Denīzes Ergjuvenas melanholisko, feministisko drāmu kritiķi nodēvējuši par “Jaunavu pašnāvībām” turku gaumē. “Mustangs” ir režisores debija pilnmetrāžas kino, kas nominētas Eiropas Kinoakadēmijas gada labākajai filmai, 2015. gada Eiropas parlamenta LUX kino balvai, kuras uzvarētāju paziņos 24. novembrī, kā arī nosūtīta Oskariem kā Francijas pieteikums uz labāko filmu ārzemju valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+