×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. jūlijs, 2016
Drukāt

FKTK piemēro “Latvijas pasta banka” soda naudu 305 000 eiro apmērā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēteris Putniņš

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piemērojusi AS “Latvijas pasta banka” soda naudu 305 000 eiro apmērā par konstatētajiem pārkāpumiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) jomā, informēja FKTK.

Nosakot Bankai piemērojamo soda naudas apmēru, FKTK ņēma vērā Bankas finanšu rādītājus, kā arī to, ka Banka ir atzinusi pārbaudēs konstatētos trūkumus un apņēmusies veikt nepieciešamos pasākumus to novēršanai un Bankas iekšējās kontroles sistēmas pilnveidošanai.

Administratīvās lietas ietvaros FKTK, cita starpā, veica arī pārbaudi par vairākiem klientiem, kuri, kā minēts publiski pieejamajā Moldovas Nacionālās bankas pētījumā (Kroll report), veikuši darījumus ar mērķi iegūt kontroli pētījumā minētajās Moldovas bankās 2012.-2013. gadā.

FKTK un Banka ir noslēgušas administratīvo līgumu, ar kuru Banka apņemas novērst FKTK pārbaudēs konstatētos trūkumus Bankas iekšējās kontroles sistēmas darbībā un Kredītiestāžu likuma un NILLTFN likuma un tiem pakārtoto normatīvo aktu ievērošanā. Administratīvajā līgumā puses ir vienojušās par turpmākajiem pasākumiem, ko Banka apņemas noteiktajos termiņos pilnībā izpildīt, lai pilnveidotu iekšējās kontroles sistēmu NILLTFN jomā un stiprinātu tās darbības efektivitāti.

Noslēgtais administratīvais līgums nosaka Bankai pienākumu izvērtēt Bankas iekšējas kontroles sistēmu atbilstību normatīvo aktu prasībām, nodrošināt visu klientu apkalpošanas procesā un NILLTFN prasību izpildē iesaistīto struktūrvienību darbinieku apmācību, kā arī citus pienākumus. Tāpat Bankai, ņemot vērā FKTK pārbaudē konstatēto, ir jāizvērtē tās par NILLTFN atbildīgā valdes locekļa atbilstība ieņemamajam amatam.

FKTK uzraudzīs, vai Banka administratīvajā līgumā noteiktajos termiņos un apjomā pilda tai līgumā noteiktās saistības.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. prieks un patikšana Atbildēt

    Varbūt beidzot FKTK ir tikuši vaļā no tās miegainības, kāda bija Krumanes “vadīšanas” ilgajā laikā, tolaik noguļot vismaz trīs banku izzagšanu un bankrotus Latvijā, ieskaitot pat Krājbankas aizpārdošanu uz Krieviju un izzagšanu tur, ar visiem pilsoņu personīgi noguldītajiem privatizācijas sertifikatiem.

  2. tad jau jaunā vid priekšnieces kandedāte vairāk naudu atmazgāja – vienā piegājienā 360 000.

Draugiem Facebook Twitter Google+